Długoletni nadawca TSN Darren Ducheshin jest zawsze dumny z Saska. Źródło

Długoletni nadawca TSN Darren Ducheshin jest zawsze dumny z Saska.  Źródło

Od swoich startów w Saskatoon po ostatnią transmisję na antenie TSN Darren Ducheshin nigdy nie stracił miłości do gry.

Treść artykułu

Ponad trzydzieści lat temu wschodzący komentator sportowy Darren Duchesne zastanawiał się, czy kiedykolwiek znudzi mu się podekscytowanie, jakie odczuwa, gdy zbliża się czas transmisji.

„Myślę, kiedy ucieknę?” – zapytał na głos w artykule magazynu Edmonton z 1990 r., w którym wspomniał o mieszkańcu Saskatchewan, który przyciągał wzrok w świecie transmisji sportowych.

Treść artykułu

„Nie sądzę, że to się kiedykolwiek stanie. To świetna zabawa”.

Reklama 2

Treść artykułu

Od początku swojej kariery w Saskatoon do ostatniej transmisji na antenie TSN, Dutchyshen nigdy nie stracił miłości do gry. Jak ogłosiła w czwartek stacja, długoletnia prezenterka TSN i dumna mieszkanka Saskatchewan zmarła w środę w wieku 57 lat.

„Niezwykła osobowość Darrena, niesamowite poczucie humoru i magnetyczna energia uczyniły go naturalnym nadawcą, który z łatwością nawiązuje kontakt z widzami” – powiedział Stuart Johnston, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i sportu w Bell Media, spółce macierzystej TSN.

„Jego entuzjazm codziennie przypominał nam, dlaczego kochamy sport”.

Sieć ogłosiła w czwartek, że wieloletni gospodarz TSN Darren Ducheshin zmarł w wieku 57 lat.
Sieć ogłosiła w czwartek, że wieloletni gospodarz TSN Darren Ducheshin zmarł w wieku 57 lat. Media Sun

Przyczyna śmierci nie została ujawniona, ale w oświadczeniu podano, że był „otoczony przez najbliższych”.

Jego rodzina stwierdziła: „Jego dowcip pozostał ostry aż do ostatnich chwil, kiedy opowiadał wiele klasycznych dowcipów – większość z nich była bardzo dobra i wszystkie niestosowne”.

Ducheshin ujawnił, że 9 września 2021 roku zdiagnozowano u niego raka prostaty i podczas leczenia spędził rok z dala od TSN.

Urodzony w Regina i wychowany na Porcupine Plain, około 250 kilometrów na północny wschód od Saskatoon, Dutchyshen brał udział w transmisjach tej sieci CFL, a także był gospodarzem Olympic Prime Time w TSN podczas Zimowych Igrzysk w Vancouver w 2010 r. i Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Rozpoczął karierę w TSN w 1995 roku i przez następne trzy dekady stał się ostoją sztandarowych programów informacyjnych SportsDesk i SportsCentre.

Pierwszą pracą Dutchyshena była praca jako komentator sportowy w STV w Saskatoon oraz praca w IMTV w Dauphin w stanie Man. Spędził także siedem lat jako gospodarz wieczoru sportowego ITV w Edmonton.

Jego towarzyska osobowość szybko przykuła uwagę i pozostała jedną z wizytówek Dutchyshen.

„Darren bardzo różnił się od statecznych ludzi w garniturach i krawatach” – powiedziała dziennikowi Edmonton Journal w marcu 1990 roku Anne Stark, jego szefowa w ITV.

„Wybraliśmy jego żywą osobowość, żeby przykuć uwagę wszystkich”.

Jak wielu młodych mężczyzn dorastających w Saskatchewan, marzył o grze w National Hockey League. Idealnie, powiedział, byłby to Detroit Red Wings. Nigdy nie zbliżył się do lodu, ale już w młodym wieku stało się jasne, że potrafi występować przed publicznością.

Ducheshin powiedział, że „zawsze był typem klasowego klauna… wokalnego dzieciaka”. Powiedział, że rozwinął swój styl, przebywając w pobliżu rodziny i próbując oglądać dowolny mecz w ograniczonych kanałach telewizyjnych, które odbierali w Porcupine Plain.

Reklama 4

Treść artykułu

„Musiałem krzyczeć, żeby moje słowa doszły do ​​skutku” – powiedział.

Po ukończeniu szkoły średniej Ducheshin wziął udział w połowie kursu w Western Academy Broadcasting College w Saskatoon. Kochał ją od początku.

„Serce biło mi mocno i tym podobne, ale było przy tym mnóstwo zabawy. To był ogromny zastrzyk emocji”.

READ  Pięć notatek po zwycięstwie Bayernu Monachium 2:1 nad Lipskiem
Sieć ogłosiła w czwartek, że wieloletni gospodarz TSN Darren Ducheshin, pokazany na zdjęciu TSN z 2018 r., zmarł w wieku 57 lat.
Sieć ogłosiła w czwartek, że wieloletni gospodarz TSN Darren Ducheshin, pokazany na zdjęciu TSN z 2018 r., zmarł w wieku 57 lat. Fotografia: Darren Goldstein /Prasa kanadyjska

W czwartek media społecznościowe zostały zalane wyrazami hołdu i wspomnieniami, od obecnych i byłych pracowników TSN po przyjaciół, widzów i współpracowników sprzed kilkudziesięciu lat.

the Saskatchewan NieostryW poście w mediach społecznościowych stwierdziła, że ​​organizację „zasmuca” śmierć Duchesne’a, podkreślając jego „poczucie humoru i zaraźliwą radość”.

Raiders powiedzieli, że Duchesne „zawsze był bardzo dumny ze swoich korzeni z Saskatchewan i byliśmy bardzo dumni, że pochodził z Saskatchewan i był członkiem narodu jeźdźców”.

Jedna z najdłużej działających osobistości telewizyjnych TSN, powszechnie znana jako „Holender”.

Duchesne powiedział, że wcześnie przyznał, że jego imię jest „niezwykłe”, ale „może je zapamiętają”.

– Z plikami z The Canadian Press i Edmonton Journal

Powiązany

Treść artykułu

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *