Dlaczego Mont Royal jest miastem Quebecu, w którym żyje się najlepiej?

Otwórz ten obraz w galerii:

Ludzie jeżdżą na lodowisku w Mount Royal Park w Nowy Rok w Montrealu, 1 stycznia.Graham Hughes / Prasa kanadyjska

W pewnym sensie Mont-Royal można uznać za pierwsze zaprojektowane przedmieście Kanady – i z tego powodu może być idealne.

Avi Friedman, profesor na wydziale architektury Uniwersytetu McGill, twierdzi, że planowane miasto ucieleśnia marzenie o przedmieściach, które zostało utracone w nowoczesnych wersjach innych przedmieść miejskich, które zdecydowały się zbudować więcej domów, aby zmaksymalizować zysk z każdej wydanej złotówki. Udogodnienia, takie jak przestrzeń ogrodowa.

Mont Royal – technicznie Gmina położona w całości na terenie Montrealu – charakteryzuje się stosunkowo niską gęstością zaludnienia, dużymi domami i przestronnymi podwórkami, dużą ilością przestrzeni parkowej, godnym pozazdroszczenia baldachimem starych drzew, silną integracją handlu w obrębie dzielnic mieszkaniowych oraz dobrą koncentracją szkół, co oznacza, że ​​większość dzieci może dojść do… rozdziału.

To wszystko powody, dla których kompleksowe badanie danych przeprowadzone przez The Globe and Mail we współpracy z Environics Analytics Group Ltd. Mont-Royal to miasto w Quebecu, w którym żyje się najlepiej i jedenaste w Kanadzie. Szczególnie wysokie noty uzyskał w kategorii edukacja ze względu na bliskość szkół do mieszkańców oraz w transporcie ze względu na dużą dostępność pieszą i bliskość przystanków komunikacji miejskiej.

Mont Royal został zaprojektowany w 1910 roku zgodnie z zasadami północnoamerykańskiego ruchu „City Beautiful”, którego celem było połączenie najlepszych elementów życia miejskiego i podmiejskiego. Ścieżki zaprojektowano tak, aby zmaksymalizować ilość światła słonecznego docierającego do domów, a bujna roślinność miała nadawać wrażenie miejskiego ogrodu.

„Te elementy nie zostały naruszone. Od momentu założenia miasta zachowały swój pierwotny charakter” – powiedział profesor Friedman.

Burmistrz Mont-Royal, Peter Maalouf, powiedział, że wpływ parku jest oczywisty, gdy podróżuje się na lotnisko w Montrealu; Zawsze postrzegał małe miasto o powierzchni 7,5 kilometra kwadratowego jako wyspę zieleni pośród morza betonu.

READ  Opłaty za wynajem krótkoterminowy w Vancouver wzrosną ze 109 do 1000 dolarów w 2024 r.

Innym szczegółem świadczącym o poczuciu wspólnoty, powiedział Maalouf, jest fakt, że w miejskich programach sportowych i rekreacyjnych uczestniczy ponad 8 000 osób, co stanowi niezwykłą liczbę jak na około 22 000 mieszkańców.

Wśród jego mieszkańców jest Laila Sayhoun, która w 1990 roku wyemigrowała do Mont Royal z Palestyny ​​wraz z rodzicami w wieku dwudziestu kilku lat.

Teraz, kiedy ma dzieci, żyją trzy pokolenia jej rodziny Powiedziała, że ​​w mieście ta społeczność jest idealna w każdym aspekcie życia jej rodziny.

Powiedziała, że ​​jej dzieci skorzystały na poczuciu wspólnoty i mogą cieszyć się radościami z przedmieść, takimi jak gra w hokeja ulicznego. Mając dwadzieścia kilka lat, łatwo było jej przenieść się na studia na Uniwersytecie McGill.

Jej rodzice mogli cieszyć się dużą przestrzenią życiową, a kiedy imigrowali, pokochali przyjazne i wielokulturowe środowisko miasta.

Pomimo swojej żywotności, Mont-Royal niekoniecznie jest odpowiedni dla każdego.

Mont-Royal to zamożne przedmieście, a jego domy są zwykle droższe niż w innych częściach obszaru Montrealu. Profesor Friedman dodał, że osoby pragnące bardziej miejskiego stylu życia mogą preferować niektóre popularne dzielnice śródmiejskie Montrealu, takie jak The Plateau.

Pani Shoun przyznała, że ​​czasami żałuje, że nie ma więcej eklektycznych restauracji i kawiarni. Ale kompromis na rzecz wygodnego stylu życia w Mont-Royal jest tego wart, zwłaszcza gdy dzielnice Montrealu, takie jak Outremont, są tak blisko.

Mont Royal to małe miasteczko w znacznie większym mieście, co daje mu to, co najlepsze z obu światów, powiedziała. „To jak oaza w mieście.”

Czy jesteś młodym Kanadyjczykiem i masz pieniądze na głowie? Aby nastawić się na sukces i uniknąć kosztownych błędów, Posłuchaj naszego wielokrotnie nagradzanego podcastu dotyczącego testów warunków skrajnych.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *