Dlaczego Canucks nie zrobili nic w ostatecznym terminie transakcji NHL na rok 2024?

Dlaczego Canucks nie zrobili nic w ostatecznym terminie transakcji NHL na rok 2024?

W dniu ostatecznego terminu handlu drużyna Vancouver Canucks była aktywna. Według słów dyrektora generalnego Patricka Alvina „byli na większości dostępnych zawodników”. Nie zawarli ani jednej umowy.

Podczas gdy inne drużyny rzucały się na płoty mocnymi ruchami, Canucks przyjęli ataki i uderzyli, nie trafiając ani jednego gracza, na którego celowali.

Jake Guentzel udał się do drużyny Carolina Hurricanes dzień przed ostatecznym terminem, aby uzyskać połączenie potencjalnych kandydatów, wyborów warunkowych i gracza ze składu. Tyler Toffoli udał się do Winnipeg Jets po wybór w drugiej i trzeciej rundzie draftu. Jason Zucker przeszedł do Nashville Predators zaledwie po wybór w szóstej rundzie.

Byli też tacy, którzy podobno byli zainteresowani Canuckami, jak Frank Vatrano, Pavel Buchnevich i Alexander Barabanov. Ci gracze w ogóle nie byli wymieniani.

Alvin zauważył, że rynek handlu nie był aż tak głęboki, nawet jeśli wydawał się rynkiem nabywcy, na którym gracze poruszali się po pozornie niskich cenach.

„Nie sądzę, że było dostępnych wielu dobrych graczy” – powiedział Alvin.

„Rozstaliśmy się już z wieloma wyborami w drafcie”.

Problemem Canucks nie był tylko koszt przejęcia. Teoretycznie tak, Canucks mogli zaoferować Toffolimu wybór w drugiej i trzeciej rundzie draftu lub poprawić ofertę Predators dla Zuckera. Mogli nawet zaoferować Pittsburgh Penguins lepsze kursy za Guentzela.

Na ich drodze stanęło mnóstwo innych przeszkód. Na przykład wymienili już kilka wyborów w drafcie, aby zbudować obecny zespół, co na dłuższą metę może być kosztowne w zamian za więcej wyborów.

„W naszym przypadku rozstaliśmy się już z wieloma wyborami w drafcie” – powiedział Alvin. „Jakakolwiek szansa na poprawę za rozsądną cenę, a nie cofanie przyszłości, z pewnością byśmy ją rozważyli, ale niestety tym razem się nie sprawdziła”.

W nadchodzącym drafcie wstępnym do NHL na rok 2024 drużyna Canucks nie będzie mogła wybierać w pierwszej, drugiej, czwartej ani piątej rundzie, chociaż ma wybór w czwartej rundzie od New Jersey Devils. Nie mają także wyboru w trzeciej rundzie draftu 2025.

Zatem tak, Canucks mogli zamienić wybór w trzeciej rundzie wyborów w 2024 r. i wybór w drugiej rundzie wyborów w 2025 r. – dokładnie taki pakiet, jakiego Jets użyli do nabycia Toffoli – ale oznaczałoby to wybranie tylko czwartej, szóstej i siódmej- wyborów w rundzie draftu 2024 i braku wyborów w drugiej lub trzeciej rundzie draftu 2025. Oprócz ograniczenia możliwości wyszukiwania przyszłych gwiazd w drafcie, uszczupliłoby to ich kapitał inwestycyjny i potencjalny, utrudniając im zawieranie transakcji w przyszłości.

READ  Chael Sonnen przedstawia małą informację na temat dobrego samopoczucia Colby'ego Covingtona: „Niedobrze”

„Nie chcieliśmy też rezygnować z przyszłych aktywów”.

Hurricanes mogli swobodnie wydawać środki ze swojej puli potencjalnych klientów, ponieważ mają jedną z najgłębszych puli w NHL. Siódmy najlepszy kandydat może być trzecim najlepszym perspektywą w innym systemie, więc mogą sobie pozwolić na rozstanie z kilkoma graczami, aby pozyskać Guentzela.

Canucks ze swoim płytkim basenem nie mieli takiego luksusu.

„Z pewnością było duże zapotrzebowanie na naszych młodych zawodników” – powiedział Alvin. „Nie czułem, że jesteśmy tam, gdzie byliśmy i chciałem się poddać [Tom] Welander, [Jonathan] likirimaki, [Elias] Petersona, [Aatu] Rati, [Max] Sassoon, [Arshdeep] sosny, [Vasily] Podkolzin – To są tutaj chłopaki przyszłości i mocno kibicujemy tym młodym zawodnikom.

Rzecz w tym, że chociaż Alvin przedstawił listę perspektyw, w które on i Canucks wierzą, niewiele wskazywało na to, że inne zespoły były zainteresowane którymkolwiek z nich poza Wilanderem i Leikerimakim, którymi Canucks nie chcą handlować. . Wystarczy spojrzeć na umieszczenie na tej liście Sassoona – niewybranego do draftu 23-letniego środkowego, który ma niepozorny sezon w AHL – aby było to od razu widoczne.

Hunter Brzustewicz poruszył igłę dla Calgary Flames, przejmując Eliasa Lindholma, ale poza tym Canucks po prostu nie mieli w swoim składzie wysokiej jakości potencjału w klasie średniej, jakiego Hurricanes wykorzystali do nabycia Guentzela. Ponieważ dokonano już transakcji w kilku typach draftu, pogłębienie tej puli potencjalnych klientów będzie wyzwaniem dla Canucks.

„Było wielu interesujących graczy i braliśmy udział w tych dyskusjach, ale z jakiegoś powodu nie trafili tutaj” – powiedział Alvin. „Ale nie chcieliśmy też rezygnować z przyszłych aktywów ani młodych zawodników, którzy naszym zdaniem mogą przyjść i pomóc nam przez następne dwa lata”.

„Z pewnością skomplikowało to pozyskiwanie zawodników za pensje”.

Przede wszystkim istniała sytuacja dotycząca górnego pułapu wynagrodzeń drużyny Canucks – nadrzędny problem, który zaostrza wszystkie pozostałe.

READ  Buffalo Cypress Montreal Canadiens Zymgos Jergensons

Canucks mieli niewielką ilość miejsca na kapitalizację, aby dokonać transakcji i mogli stworzyć trochę więcej miejsca na kapitalizację, odmawiając kogoś takiego jak Phil Di Giuseppe. Jednak aby dodać gracza takiego jak Guentzel, Toffoli czy Zucker, musieli albo zwolnić znacznie więcej miejsca na kapitalizację, włączając kontrakt idący w drugą stronę, albo musieli dołączyć do trzeciego zespołu, aby zachować dodatkową pensję.

„Będąc na LTIR… aby ułatwić nam wymianę, musimy przenieść gracza, aby go pozyskać, więc jest to oczywiście trudniejsza sytuacja niż gromadzenie miejsca w kapitalizacji w ciągu roku” – powiedział Alvin, dodając później „To zdecydowanie ułatwiło sprawę. Ściąganie płatnych graczy jest bardziej skomplikowane. Oznacza to, że musisz zatrudnić płatnego gracza lub zapłacić stronie trzeciej.

Każda z tych rzeczy znacząco podniosłaby cenę wywoławczą w transakcji, dodając więcej typów i perspektyw, z którymi Canucks nie mieli lub z którymi nie chcieli się rozstać.

Zucker zdecydował się na wybór dopiero w szóstej rundzie, ale bez zatrzymania pensji, co oznacza, że ​​Predators płacą pełną opłatę za osiągnięcie limitu wynoszącego 5,3 miliona dolarów. To coś, do czego Canucks nie byli nawet blisko.

„Zawsze staramy się wyprzedzać konkurencję”.

Wszystkie te przeszkody sprawiły, że Canucks nie byli w stanie dodać do składu czołowej szóstki skrzydłowego, którego ich zdaniem potrzebowali. Jednak Alvin czuł, że Canucks mogą usprawiedliwić swoją bezczynność ze względu na ruchy, które wykonali na początku sezonu.

„Patrząc na nasz zespół i miejsce, w którym dzisiaj siedzimy z 89 punktami w naszej grupie” – powiedział Alvin. „Odbiory, których dokonaliśmy w ciągu roku – [Sam] Laferty, [Nikita] Zadorow i [Elias] Lindholm – Czuliśmy, że umocniliśmy nasz zespół i zagraliśmy naprawdę dobrze.

„Zawsze staramy się wyprzedzać sytuację, nawet podpisujemy kontrakty z zawodnikami wcześniej, aby mieli szansę się zaadaptować” – powiedział Alvin.

„Myślę, że Phil to wspaniała osoba i bardzo szanowany gracz”.

Nawet mając to wszystko na uwadze, mogli dokonać jednego uzupełnienia w swoim składzie, nie tracąc potencjalnego kandydata lub wyboru w drafcie: podpisanie kontraktu z Philem Kesselem.

READ  Rekiny w Maple Leafs | NHL.com

W swojej 17-letniej karierze Kessel strzelił 413 goli i 992 punkty w 1286 meczach w sezonie zasadniczym. Dodał 34 gole i 83 punkty w 100 meczach play-off, zdobywając przy tym trzy Puchary Stanleya. Jednak Kessel również nie grał od 24 kwietnia 2023 r. i był solidnym punktem w finale Pucharu z Vegas Golden Knights.

Canucks zdecydowali się nie oferować Kesselowi kontraktu po tym, jak w zeszłym miesiącu pracował z klubem zrzeszonym w AHL.

„Myślę, że Phil to świetny facet i bardzo szanowany gracz. To, co zrobił w lidze – trzykrotny zdobywca Pucharu – oznaczało chęć powrotu do gry” – powiedział Alvin. „Kiedy jesteśmy w LTIR, złożoność skład i sposób, w jaki chcemy grać, niestety, w tym momencie to po prostu nie było dla nas.

Ostatni powód wydaje się oczywisty: „Jak chcemy grać”. Choć podpisanie kontraktu z Canucks przez Kessela było wspaniałą historią, zawsze pozostawało nierozstrzygnięte pytanie, gdzie powinien znaleźć się w składzie.

Na tym etapie swojej kariery Kessel nie jest napastnikiem z czołowej szóstki, ale Canucks nie chcą grać w stylu gry, który pozwala Kesselowi schować się na czwartej linii i być wykorzystywanym jako specjalista od gry w przewadze. Chcą czwartej linii, którą będą mogli w każdej chwili rzucić na lód przeciwko każdemu przeciwnikowi.

„albo nie, [the fourth line] „Mogę ponownie odnaleźć tę tożsamość, grając ciężko i szybko” – powiedział Alvin. „Myślę, że to zdanie miało miejsce podczas ostatniej serii meczów z Teddym [Blueger]Sama Lafferty’ego i [Phil] Di Giuseppe zagrał bardzo dobrze.

Otóż ​​to. Termin transakcji minął bez żadnego ruchu ze strony Canucks. Czy jest to błąd zarządu, szczególnie biorąc pod uwagę tak wiele rywalizujących ze sobą drużyn, czy też podjęcie właściwej decyzji jest właściwą decyzją?

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *