Debiutant Connor Zary okazał się najbardziej imponującą niespodzianką Flames – Sportsnet.ca

Debiutant Connor Zary okazał się najbardziej imponującą niespodzianką Flames – Sportsnet.ca

Dyrektor generalny nie przewidywał takiej sytuacji i trener też nie.

Zarówno Craig Conroy, jak i Ryan Huska zostali zapytani, czy spodziewają się, że Connor Zary będzie miał tak duży wpływ w ataku na początku meczu, i w obu przypadkach odpowiedź brzmiała „nie”.

Jednak po 23 meczach w swojej karierze w NHL 22-letni skrzydłowy pozostaje największą niespodzianką klubu, z siedmioma bramkami i dziesięcioma asystami, co daje mu drugie miejsce za tylko jednym debiutantem NHL pod względem punktów na mecz.

Imię tego dzieciaka: Connor Bedard.

Bedard nie jest jedyną imponującą firmą, którą pierwszy zespół Flames trzyma przed Saskatoon.

Mając punkty w siedmiu z ostatnich dziewięciu meczów, w tym imponującą konfigurację we czwartkowym zwycięstwie 3:0 w Anaheim, jest na dobrej drodze, aby zakończyć sezon z 53 punktami, czyli więcej niż Matthew Tkachuk miał w którymkolwiek z pierwszych dwóch sezonów.

To także więcej niż Sean Monahan miał jako debiutant.

Całkiem nieźle jak na dzieciaka, który opuścił pierwsze dziewięć meczów sezonu Flames, spędzając część czwartego sezonu w drużynie juniorów.

Czy widział coś takiego możliwego na tak wczesnym etapie swojej kariery w NHL?

„Wiedziałem, że w pewnym stopniu będę w stanie produkować, ale myślę, że byłem w stanie grać na wyższym poziomie, który wiedziałem, że mam w sobie” – powiedział Zari, który w 2020 roku Flames wybrany został z 24. miejsca w klasyfikacji generalnej.

„Musiałem to po prostu z siebie wyrzucić, kiedy tu przyjechałem.

„Myślę, że miałem pewność siebie, aby to zrobić i byłem gotowy, aby wykorzystać tę szansę, ale myślę, że po prostu mogłem tu przyjść, czuć się komfortowo i kontynuować grę, o której wiedziałem, że jestem w stanie stworzyć.

„Jak dotąd było wspaniale”.

Po powołaniu Zary strzelił gola swoim pierwszym strzałem na bramkę w NHL, który padł na jego trzeciej zmianie.

READ  Senatorowie muszą zmienić stronę w nowy i ożywczy rozdział w historii zespołu

„W pewnym sensie chciałem twardo stąpać po ziemi i czułem, że dobrze zacząłem, co pomogło mi zbudować pewność siebie w grze i pozwoliło mi grać tak, jak chciałem” – powiedział.

Od tego momentu nadal wykazywał opanowanie krążkiem, ponad swoje lata – pewność siebie, dzięki której mógł się go trzymać i próbować rozgrywać akcje, gdy większość debiutantów broniła.

Doskonałym przykładem tego był czwartek, kiedy wszedł do strefy Ducks, cofnął się, aby ominąć dwóch graczy na niebieskiej linii i wykonał doskonałe podanie, dzięki czemu obrońca Nick DeSimone zdobył swojego pierwszego gola w NHL w wieku 29 lat.

[brightcove videoID=6343697607112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

„Widziałem, jak odsuwał się w ten sposób kilkaset razy, więc wiedziałem, że jakoś mnie przez to przeprowadzi. Po prostu musiałem być na to gotowy” – powiedział DeSimone, zawodnik niższej ligi, który spędził dużo czasu czas w lidze AHL. Z Zarim.

„Świetna gra Zara.

„Oczywiście (strzelanie) jest całkiem fajne. W końcu udało nam się usunąć pierwszego z drogi.

To właśnie zwycięzca meczu przywrócił wskaźnik 14-14-5 Flames do 0,500 na jeden mecz do końca w sobotę przed przerwą w Los Angeles.

„To jedna z najwspanialszych historii, jakie zobaczycie i może to dobra lekcja dla ludzi, aby nigdy się nie poddawali” – powiedziała Houska z DeSimone.

„To znaczy, masz 29 lat i ledwo zasmakowałeś gry w NHL, ale to wiele mówi o charakterze danej osoby, jeśli chcesz dalej pracować, wierzyć w siebie i mieć pewność, że będzie gotowy, gdy nadarzy się taka okazja.

„Wspaniale było widzieć, jak został nagrodzony golem”.

Zary wie wszystko o takich momentach napięcia.

„Oczywiście pierwszy mecz i pierwszy gol zrobiły ogromne wrażenie, ale jest niewiele momentów, takich jak wyjazd do nowych miast i nowych budynków, szczególnie na wschodzie” – powiedział Zarri, którego klub zdobył trzy tytuły mistrzowskie z rzędu w sezonie . Masz punkty z pięciu z rzędu i jesteś o trzy punkty od miejsca z dziką kartą.

READ  Wyniki UFC 279: Diaz kontra Ferguson

„To wspaniałe i coś wartego zapamiętania.”

Uczy się także, że kiedy przyzwyczaisz się do bycia osobą wyróżniającą się w NHL, równie dobrze możesz przyzwyczaić się do bycia rozpoznawanym publicznie.

„To się trochę zdarza – kilka zdjęć tu i tam w centrum handlowym” – uśmiechnął się nieśmiało.

„To wszystko jest zabawne.

„Jeśli ktoś woła moje imię, myślę sobie: «Kto do cholery woła moje imię, prawda?».

„Ale jest spoko.”

Na lodzie dobrze zadomowił się u boku Nazema Kadriego, który zdobywał po jednym punkcie w meczu z Zarrim na skrzydle.

[brightcove videoID=6342604846112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Chociaż Żary był zarejestrowaną gwiazdą juniorów, to tym, co przeczy logice w kwestii jego 0,74 punktu na mecz z Flames, jest to, że jest to wynik wyższy niż w AHL (0,71).

Nikt nie sądzi, że uda mu się złapać Bedarda, ale czy byłby zaskoczony, że uczestniczy w tej samej rozmowie co Connor z Chicago?

„Oczywiście grałem w lidze zachodniej i jest niesamowitym zawodnikiem, ale chyba staram się o tym za dużo nie myśleć” – powiedział Zari, który regularnie rozmawia z rodzicami i bratem o tym, jak pozostać tu i teraz.

„Oczywiście punkty są wspaniałe, ale dla mnie to codzienność, świadomość, że jutro możesz zostać wyrzucony z boiska. Musisz więc atakować w każdym meczu tak, jak chcesz się pokazać, być pewnym siebie i pomóc drużynie wygrać.

Zrobił tego mnóstwo, zdobywając zaufanie trenera, który podczas czwartkowej rozgrywki Flames wykorzystywał Zarriego częściej niż jakikolwiek inny napastnik.

[brightcove videoID=6343702972112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

UWAGI: Jacob Markstrom zaliczył swoją pierwszą przerwę w sezonie w czwartek, notując przy tym 27 obron. Od czasu powrotu do gry po złamanym palcu w poniedziałek obronił 60 z 61 strzałów.

To uczyniło go trzecim szwedzkim bramkarzem, który odniósł 200 zwycięstw w karierze, dołączając do Henrika Lundqvista i Tommy’ego Salo.

READ  Kiedy oszustwo uderza w dom: Mężczyzna odkrywa św. Podejrzane ogłoszenie Johna o wynajmie domu jego matki

Zmagania Flames w grze w przewadze zostały dobrze udokumentowane, o czym świadczy fakt, że Elias Lindholm został pierwszym zawodnikiem w drużynie, który strzelił drugiego gola PP. Miał też dwie asysty.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *