Czy w Argylle jest scena po napisach i co się dzieje z Argylle 2?

Czy w Argylle jest scena po napisach i co się dzieje z Argylle 2?

Nowy thriller szpiegowski Matthew Vaughna Argyle Uwielbia łączyć ze sobą dwie fikcyjne warstwy: świat pisarki szpiegowskiej Ellie Conway (Bryce Dallas Howard) i świat zamieszkały przez jej dzieło, przypominającą Jamesa Bonda Aubrey Argyle (Henry Cavill), zmieszane tak, aby widzowie o tym nie wiedzieli . Co jest prawdziwe i jaka jest droga w górę. Warto dodać, że film powstał na podstawie powieści A.J PRAWDA Autorka o nazwisku Ellie Conway. Jeśli obejrzałeś film i nadal masz wątpliwości co do niektórych punktów, nie jesteś sam.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci uporządkować kilka spraw, w tym przyszłość serii Argylle, czy ma ona jakiekolwiek powiązania z filmami Vaughna Kingsman oraz implikacje sceny po napisach.

Czy Argylle ma scenę po napisach?

Tak! W połowie napisów końcowych, zanim wyświetlą się pełne napisy końcowe, pojawia się coś, co wygląda na zwiastun kontynuacji… w pewnym sensie. To skomplikowane.

Z karty tytułowej wynika, że ​​akcja rozgrywa się 20 lat przed filmem, który właśnie obejrzeliśmy. Został nakręcony w czerni i bieli. Młody, ciemnowłosy mężczyzna wchodzi do wiejskiego pubu The King's Man, co jest oczywistym nawiązaniem do serii filmów Vaughna Kingsman. Podchodzi do kelnera i prosi o „kosmopolityczny z niespodzianką”. Barman żartuje, że jego lokal nie jest ani koktajl barem, ani klubem nocnym.

Młody człowiek odpowiada: „Potrzymaj Cointreau”. I sok żurawinowy. I wódka. To tylko zwrot akcji. To głupie sformułowanie, być może naśmiewające się ze słynnego polecenia Jamesa Bonda dotyczącego „chwiejnego, niewzruszonego” – ale to także symbol. Kelner wręcza młodemu mężczyźnie luksusowe pudełko zawierające broń i pyta, jak się nazywa. wyjawia, że ​​to Aubrey Argyle – postać z książek Ellie Conway, grana w filmie przez Henry’ego Cavilla.

Tekst na ekranie brzmi: „Argylle: Księga pierwsza – film – już wkrótce”.

READ  Kate Middleton pozuje dla Meghan i Harry'ego podczas Garden Party u królowej

Czy Argylle doczeka się kontynuacji?

Mówiłem, że to będzie skomplikowane.

Ponieważ Ellie Conway – postać Bryce’a Dallas Howarda w Argyle — Jest autorem, który pisze powieści szpiegowskie o Aubrey Argyle i tej scenie mógł Po prostu bądź żartem: znajduje się w nim zwiastun filmu ArgyleŚwiat fantasy, oparty na książce fantasy Eli.

Ale! Ellie Conway to także prawdziwa autorka (być może – o tym później), która napisała prawdziwą książkę pt Argyle (Które możesz kupić), który rzekomo zainspirował film. Więc to mógłby być zwiastun PRAWDA Filmowa adaptacja tej książki. Bezpośrednia adaptacja zamiast Argyle Mamy film, który jest filmem meta-fiction, w którym wykorzystuje się pewne postacie i który sam autor zamienia w postać.

Zdjęcie: Peter Mountain/Universal Pictures/Oryginalne filmy Apple

Według Vaughna taki jest plan, jeśli otrzyma zielone światło od Apple i Universal na produkcję kolejnych filmów o Argylle. Nie ma jeszcze zielonego światła.

„Byłoby miło, ale to zależy od widzów, a nie od nas” – powiedział Vaughn firmie Polygon po projekcji filmu w Londynie. „Plan – dotknij drewna, dotknij drewna – byłby pierwszą książką, która zostanie napisana i sprzedana. Książka nie napisała się sama, wiesz. […] To naprawdę dobra książka.”

Czy istnieją dalsze plany franczyzowe? Tak! Vaughn, w typowo psotny sposób, planuje dotrzymać kroku Argyle: Księga pierwsza W przypadku trzeciego filmu faktycznie tak będzie Argyle 2. Czy podążasz za tym?

„Więc [after] Jedna książka i wtedy na pewno to zrobimy Argyle 2 „Film, który kontynuuje historię bohaterów i meta-szaleństwa” – powiedział Vaughn. Prawdopodobnie oznacza to, że trzeci film powróci do fikcyjnego świata Ellie Conway i „prawdziwego” szpiega Sama Rockwella, Aidana. „Mamy na to kilka naprawdę fajnych pomysłów. A jeśli wdrożymy obie te rzeczy, kto wie, co będzie dalej?”

Czy Henry Cavill zagra Argyle’a w sequelu?

Wykorzystanie młodego aktora na scenie po napisach może rodzić pytania o to, czy w potencjalnej przyszłości rola Aubrey Argyle zostanie ponownie obsadzona. Argyle: Księga pierwsza – film. Książka opowiada o początkach Argylla jako szpiega, a postać jest początkowo opisywana jako dwudziestokilkuletnia. (Cavill ma 40 lat.)

Cavill ma nadzieję pozostać w tej roli w kolejnym filmie. „Mam taką nadzieję” – powiedział Polygon w wywiadzie. „Przekształcenie Argylle byłoby dość głębokim oświadczeniem przeciwko mnie! W idealnym świecie nie byłoby to dobrowolne odejście z mojej strony. „

Ale może Cavill o tym mówi Argyle 2NIE Argyle: Księga pierwsza. A może pomylił dwa potencjalne filmy będące kontynuacją i kto może go winić?

Kto napisał książkę Argyle? Czy to była Taylor Swift? Czy film faktycznie jest ekranizacją książki?

Argyle Początkowo zapowiadano, że jest to adaptacja powieści debiutanckiej pisarki Ellie Conway, ale pytania o jej autorstwo wzbudziły m.in. „Hollywood Reporter” w 2022 r Kiedy publikacja znalazła, nie była w stanie zweryfikować jej istnienia. Wątpliwości wzrosły, gdy stało się jasne, że Ellie będzie postacią w filmie. Istnieje nawet popularna teoria spiskowa, według której prawdziwym autorem książek jest gwiazda popu Taylor Swift, co wynika z szeregu zbiegów okoliczności, m.in. z tego, że kot Ellie w filmie jest tej samej rasy co kot Swifta. (I nie, jeśli się zastanawiasz, Taylor Swift nie istnieje Argylechoć Dua Lipa.)

Vaughn to zrobił Stanowczo zaprzeczył połączeniu Swifta W wywiadach potwierdza, że ​​istnieje prawdziwa Ellie Conway. Jednak film nie jest opatrzony napisem „na podstawie”, ponieważ jedyny autor scenariusza należy do scenarzysty Jasona Foxxa. Wydaje się możliwe, że książka została napisana po filmie lub obok niego, częściowo jako chwyt marketingowy, a częściowo jako materiał na ewentualną przyszłą kontynuację. Czy Ellie Conway to pseudonim Foxa, samego Vaughna, czy może innego pisarza-widmo?

Srebrny kot wygląda przez okno w żółtym plecaku Argyle

Zdjęcie: Universal Pictures/oryginalne filmy Apple

Zapytany przez Polygon, co było pierwsze – książka czy film, Vaughn trzymał się swojej historii, ale w sposób otwarty na interpretację.

„Urodzili się w tym samym czasie” – dodał. „Dosłownie, naprawdę. Z filmu wyszło, że naprawdę go obserwowałem. ” Flirt z kamieniem Z moimi córkami. A oni na to: „No cóż, powinieneś nakręcić dla nas taki film, proszę”. Potem dostałem scenariusz. I wtedy dostałem rękopis. A potem wszystko połączyło się w tego rodzaju meta-wszechświat. A potem bardzo się ekscytowałem możliwością zrobienia czegoś innego, wzięcia czegoś, co nazywam fikcyjnymi szpiegami, szpiegami z prawdziwego życia, a potem posiadania autora pośrodku, gdzie zderzają się światy. A potem pojawia się nowa iluzja.”

Vaughn podkreśla, że ​​tworzenie adaptacji w ten niezwykły i zsynchronizowany sposób nie jest mu obce. „Zrobiłem to samo z skopać tyłek. Dosłownie to samo. Mark Millar i ja pisaliśmy… cóż, technicznie rzecz biorąc, on pisał scenorys, podobnie jak my [Vaughn and co-screenwriter Jane Goldman] Pisałem scenariusz… Dla mnie to zupełnie normalne. Ale inni ludzie są jak, Co robisz?

Czy akcja Argylle rozgrywa się w tym samym uniwersum, co filmy Kingsmana?

Czy nazwa baru, który pojawia się po napisach końcowych – „The King’s Man” – jest po prostu ukłonem w stronę trzech filmów Vaughna o Kingsmanie? A może on to sugeruje? Argyle Czy istnieje w tym samym wszechświecie, co fikcyjna Secret Service złożona ze stylowych, niezwykle brutalnych szpiegów uciekających ze sklepu krawieckiego przy Savile Row?

„Cóż, oba są w mojej głowie, to jest wszechświat!” Vaughn zażartował z Polygonem, po czym zasugerował, że może istnieć inne powiązanie. „Powiem, że Argyle nosi bardzo dobrze skrojone garnitury. To wszystko, co powiem na razie”.

W rzeczywistości Vaughn wcześniej sugerował, że może to być powiązane Argyle Z Kingsmanem i nienazwaną trzecią serią osadzoną w rozległym kinowym wszechświecie szpiegów. W październiku 2023 roku powiedział… Szczęśliwy, smutny, zdezorientowany Podcast: „Istnieje inny świat i to, co próbujemy zrobić z Marvem [Vaughn’s production company] Podobnie jak superbohaterowie Marvela, my też chcemy być szpiegami. Mamy więc Kingsmana po prawej, Argylle po lewej, a potem mamy pomysł na coś pośrodku. W takim razie masz w galaktyce tego rodzaju konkurencyjne franczyzy, które pewnego dnia mogą się spotkać.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *