Czy nadchodzi trzecia fala wirusa koronowego? W Europie liczba nowych infekcji rośnie, nawet w krajach sąsiednich

Czy nadchodzi trzecia fala wirusa koronowego?  W Europie liczba nowych infekcji rośnie, nawet w krajach sąsiednich

Sobota, panie premierze Mattus Moraviski ostrzegł przed trzecią falą infekcji wirusem koronowym – Trzecia fala to realne zagrożenie. Dziś obserwujemy wzrost liczby epidemii w wielu krajach europejskich. Dlatego nowe ograniczenia pojawią się w Niemczech czy Czechach. Chciałbym ostrzec przed tą trzecią falą wirusa koronowego. Boimy się tego, co wydarzy się w styczniu, lutym i marcu – zaznaczył.

Niemcy: Ponad 20 000 nowych przypadków wirusa koronowego

Liczba nowo potwierdzonych przypadków koronawirusa w Niemczech w ostatnim dniu wyniosła 20200, zwiększając ich łączną liczbę do 1320716 – podała firma w niedzielę choroby Zaraż ich. Robert Koch (RKI). 321 osób zginęło, a całkowita liczba ofiar wzrosła do 21787.

Według RKI epidemia w Niemczech znacznie się pogorszyła od 4 grudnia. Kanclerz Angela Merkel wezwała obywateli do zmiany planów i niezbyt częstego świętowania Bożego Narodzenia.

W niedzielę Merkel ma rozmawiać z premierami federalnymi na temat dodatkowych restrykcji zapobiegających epidemii. Dpa nalega na podjęcie decyzji o wprowadzeniu pełnego lokautu w całym kraju. Nie wiem, kiedy to się stanie.

Najgorsza sytuacja jest w Saksonii, na granicy z Polską, gdzie od poniedziałku będzie obowiązywał pełny lokaut. skó³ I większość sklepów.

(BAP) JM /

Wielka Brytania: 21,5 tys. Infekcji SARS-CoV-2 dziennie i 519 zgonów z rządu Govt-19

W ciągu ostatnich 24 godzin w Wielkiej Brytanii wykryto 21 502 nowych przypadków koronawirusa, a rząd brytyjski podał w sobotę po południu 519 zgonów.

Liczba nowych infekcji w piątek była mniejsza niż 170, ale to trzeci dzień z rzędu, kiedy trzy tygodnie temu przekroczyła 20 000, salda dzienne były w tysiącach.

Bardziej niepokojąca sytuacja ma miejsce w Walii, gdzie zdiagnozowano 2494 nowe infekcje, pobijając rekord po raz trzeci w ciągu sześciu dni. W Wielkiej Brytanii było 17 468 przypadków, 1064 w Szkocji i 476 w Irlandii Północnej.

Liczba wykrywana od początku jest ogólnopolska Powszechna choroba zakaźna Obecnie liczba zakażeń SARS-CoV-2 wynosi 1830 956, co jest szóstym pod względem wielkości na świecie – tylko w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Brazylii, Rosji i Francji.

READ  Polski bank centralny może podnieść główną stopę procentową o 25 punktów bazowych, jeśli inflacja wzrośnie

Partomiz Nietzsche (PAP) PJN / Mall / z Londynu

Hiszpania: Prawie 11 000 zakażeń SARS-CoV-2 i 135 zgonów z powodu Govt-19 w ciągu ostatnich 24 godzin

W ciągu ostatnich 24 godzin prawie 11 000 osób w Hiszpanii zostało zarażonych wirusem koronowym. Ludzie – Według sobotnich statystyk regionalnych służb zdrowia. W tym samym czasie zmarło 135 pacjentów z Govit-19.

W sobotę hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia nie przekazało informacji o rozwoju epidemii. Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia w piątek wieczorem, zmarło dotychczas ponad 47,6 tys. Osób. Ludność i 1,73 miliona osób dotkniętych chorobą.

W sobotnich zapowiedziach służby medyczne hiszpańskich wspólnot autonomicznych wskazały na niewielki wzrost liczby przypadków w porównaniu z piątkiem. W sumie w całym kraju w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono prawie 11 000 osób. Infekcja.

Według służb medycznych hiszpańskich wspólnot autonomicznych najbardziej dotkniętymi w sobotę obszarami były Madryt i Katalonia. W pierwszym z nich potwierdzono ponad 2,5 tys. Infekcje, a druga – 2 tys.

W całym kraju w piątek i sobotę po wybuchu wirusa koronowego zgłoszono 135 zgonów, z Katalonią w wieku 54 lat, Andaluzją w wieku 34 lat oraz Kastylią i Lyonem w wieku 21 lat.

Markin Jadica (BAP) Jat / Mall /

Francja: Wzrost liczby zakażeń koronawirusem – 13 947 w ciągu ostatnich 24 godzin

We Francji w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 13 947 nowych infekcji koronawirusem, więcej niż poprzedniego dnia. Co najmniej 199 osób zginęło w sobotę na stronie internetowej francuskiego rządu.

57761 pacjentów zmarło z powodu Govt-19 od początku epidemii.

Jak podaje Johns Hopkins University w Stanach Zjednoczonych, dotychczas we Francji 2405255 osób zostało zarażonych wirusem koronowym.

Nie ma nowych informacji na temat hospitalizacji pacjentów.

W tygodniach poprzedzających listopadową blokadę, lekkie złagodzenie restrykcji na początku grudnia doprowadziło do wzrostu wskaźników infekcji, a liczba codziennych przypadków nie spadła do 5000, co rząd określił jako warunek wstępny dalszego złagodzenia ograniczeń.

READ  Polska odnotowuje mniejsze ubóstwo, lepsze warunki dla dzieci

Francuski rząd odroczył w czwartek dalsze złagodzenie lokautu, mówiąc, że godzina policyjna, która została wprowadzona 15 grudnia od 20:00 do 18:00, będzie obowiązywać do Sylwestra, ale zostanie zawieszona do Bożego Narodzenia.

(BAP) Dopasowany / zły /

Holandia: Dynamika infekcji wirusem koronowym jest najwyższa od października

Liczba infekcji wirusem koronowym w Holandii od października gwałtownie rośnie. W ciągu ostatnich 24 godzin zdiagnozowano ponad 9 000 osób. Nowe przypadki – National Institutes of Public Health (RIVM) zgłoszone w sobotę.

Od wybuchu epidemii liczba infekcji wzrosła do ponad 600 000, a ponad 10 000 osób zmarło z powodu Govt-19. Ludzie. Członkowie holenderskiego rządu spotkają się w niedzielę, aby omówić wprowadzenie dodatkowych ograniczeń co do przyczyny epidemii przed świętami Bożego Narodzenia.

We wtorek holenderski premier Mark Rutte odebrał Holendrom nadzieję na duże spotkania rodzin i przyjaciół na Boże Narodzenie. Ograniczenia dotyczące maksymalnie trzech odwiedzających dziennie na gospodarstwo domowe zostały przedłużone o jeden miesiąc – do 15 stycznia, ponieważ rośnie liczba infekcji wirusem koronowym.

Rutte powiedział wówczas, że ograniczenia społeczne w Holandii zostaną przedłużone do końca roku z powodu utrzymujących się wysokich wskaźników infekcji.

„Tak naprawdę tak się nie dzieje – ani w przypadku infekcji, ani w szpitalach. Nie wykluczam, że będę tu przed Świętami Bożego Narodzenia, żeby ogłosić dalsze ograniczenia” – oświadczył szef rządu.

Od 13 października władze holenderskie ogłosiły „częściowy lokaut”, który zalecił pracę zdalną; Podróże były zabronione, ograniczone do absolutnie koniecznych, a publiczne spotkania były zabronione.

Restauracje i bary są objęte gwarancją. Szkoły w Holandii są nadal otwarte.

Rząd zmienił zdanie w listopadzie po odrzuceniu w czerwcu zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aby używać masek w miejscach publicznych. Obowiązkowe jest publiczne noszenie maski 1 grudnia.

READ  Inter Mediolan zrobił kolejny krok w kierunku mistrzostw Włoch. „Nerasuri” odniósł zwycięstwo nad Atlantą [WIDEO]

(BAP) Dopasowany / zły /

Słowacja: Wzrost infekcji wirusem koronowym i demonstracja przeciwko ograniczeniom rządowym

Setki ludzi protestowało w sobotę w centralnej Bratysławie przeciwko rządowym ograniczeniom rozprzestrzeniania wirusa koronowego, testom na jego istnienie i planowanym szczepieniom. Jednocześnie media podkreślają, że dynamika zakażeń SARS-CoV-2 rośnie.

Walkę zorganizowała skrajnie prawicowa Partia Ludowa Nasza Słowacja (LSNS), której liderka Marion Kotleba i inni politycy tej partii parlamentarnej pojawili się bez masek. Ponadto większość pozostałych uczestników demonstracji nie zakrywała nosa i ust oraz nie zachowywała między sobą zalecanej odległości.

Poseł LSNS Milan Masurek skrytykował testy i planowaną kampanię szczepień, nazywając Kovit-19 „prawie nieszkodliwym dla większości ludzi”. Wezwał rząd do odrzucenia ograniczeń, które według niego mogą pozbawić go niezależności.

Protestujący skandowali hasła antyrządowe. Kotleba powiedział, że premier Igor Madovich niszczy Słowację i chce z własnej woli wprowadzić stan wyjątkowy.

Ten ruch był śledzony przez policję. Nie interweniowała podczas demonstracji. Po jej zakończeniu wezwał do rozproszenia pozostałych osób na placu przed Pałacem Prezydenckim. Zatrzymano co najmniej jedną osobę.

Media, które relacjonowały protest, podkreślały, że został on wezwany w czasie narastających epidemii koronawirusa. W sobotę Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 3707 nowych przypadków infekcji, które ujawniły 17 956 testów PCR i 2357 przypadków infekcji, ujawniając 39 648 testów antygenowych. W szpitalach przebywa 2131 pacjentów Govt-19, z których 133 na oddziałach intensywnej terapii. 136 osób potrzebuje respiratora.

Piotr Grecki (PAP) ptg / mal /

***

Wirus Corona: wszystkie aktualne informacje i sugestie gov.pl..

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *