Czwarty co do wielkości księżyc Jowisza może zawierać kieszenie życiodajnej wody

Zespół naukowców ujawnił, że na powierzchni lodu znajdują się kieszenie wodne, które mogłyby podtrzymywać życie w Europie, czwartym co do wielkości księżycu Jowisza.

Zespół z Georgia Institute of Technology w USA wykorzystał zdjęcia satelitarne przedstawiające cechy zamarzniętej powierzchni księżyca do modelowania jego wieku i wielkości.

Czytaj więcej

Naukowcy przypuszczają, że te cechy to kieszenie ciekłej wody w obrębie pokrywy lodowej o grubości 15 mil, która przetrwała kilka tysięcy lat przed regeneracją.

Powiedzieli, że mogą mieszkać w tych kieszeniach, co może odkryć misję NASA z wieloma lotami po Europie, która rozpocznie się w 2024 r. I może zawierać istniejące mikroby.

Europa jest znana jako czwarty co do wielkości księżyc gazowego giganta Jowisza i uważa się, że ma ocean płynnej wody mniej niż 100 mil pod zamarzniętą powierzchnią.

Istnieją dowody na niedawne formacje geologiczne w mroźnej skorupie o grubości 15 mil, w tym małe, ciemne, przypominające kopuły elementy znajdujące się jedną milę poniżej powierzchni.

Korzystając z symulacji numerycznych, zespół odkrył, że cechy te obejmują stosunkowo krótkotrwałe ławice, które obecnie znajdują się na skorupach lodowych.

Zespół wyjaśnił, że te kieszenie w ekspansywnej kriosferze byłyby odpowiednie dla życia drobnoustrojów, chociaż nie znaleziono jeszcze żadnego organizmu.

Czytaj więcej

Ile lat zostanie ujawnione z wyprzedzeniem, aby zapobiec przybyciu śmiertelnej asteroidy na Ziemię!

Kieszonkowy naukowiec Chase Chevrolet i jego koledzy stworzyli modele obrazów z sondy Galileo NASA, która badała układy Jowisza w latach 90. i 2000.

Czarne plamy na niektórych kieszeniach na europejskiej powierzchni Księżyca są związane z solą we wnętrzu Ziemi, która zatrzymuje wodę w stanie ciekłym i spowalnia proces zamarzania.

READ  Japońscy naukowcy chcą zbudować sztuczne bazy grawitacyjne na Księżycu i Marsie

Dzisiaj Chiverse przewiduje, że na powierzchni Księżyca będą setki kieszeni wody w stanie ciekłym.

„Uważamy, że pod niektórymi z tych elementów wciąż jest płytka woda” – powiedział Chivers w wywiadzie dla New Scientist, dodając, że pojawienie się pióropuszy na powierzchni księżyca można z góry wytłumaczyć oceanem.

Mark Fox Powell z Open University w Wielkiej Brytanii, który nie brał udziału w badaniu, powiedział The New Scientist, że posiadanie kieszeni może być mocną stroną życia.

Dodał: „Jeśli w oceanie jest życie, może to doprowadzić do początku życia, jeśli lód topi się, a następnie ponownie topi”, dodając, że będzie to „zdewastowane społeczeństwo”, a na końcu ponownie zamarznie.

Czytaj więcej

Niezwykłe zdjęcia Jowisza

Oczekuje się, że tak zwana wielolotowa misja „Europa-Clipper” wokół Europy, której start zaplanowano na 2024 r., Ma znaleźć enklawy bliżej powierzchni Księżyca.

Sonda dotrze na Księżyc w 2030 r. I wykorzysta radar do przeszukiwania powierzchni oraz analizator do badania pyłu księżyca w pióropuszach.

Gdyby te pióropusze zostały zbudowane z tych kieszeni, zgodnie z oczekiwaniami zespołu, mogłyby znaleźć dowody na obecność mikroorganizmów w pyle.

Pełne wyniki badania zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie JGR Planets.

Źródło: Daily Mail

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *