Czterech astronautów z czterech krajów powraca na Ziemię po sześciu miesiącach przebywania na orbicie

Czterech astronautów z czterech krajów powraca na Ziemię po sześciu miesiącach przebywania na orbicie

Czterem astronautom z czterech krajów udało się wrócić na Ziemię SpaceX We wtorek do końca Zadanie na pół roku Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Ich kapsuła przeleciała przez Stany Zjednoczone w ciemności przed świtem i rozbiła się w Zatoce Meksykańskiej w pobliżu Florydy Zachodniej.

Yasmine Moghbeli z NASA, pilotka helikoptera morskiego, przewodziła powracającej załodze składającej się z Duńczyka Andreasa Mogensena, Japończyka Satoshi Furukawy i Rosjanina Konstantina Borisowa.

Przenieśli się na stację kosmiczną w sierpniu ubiegłego roku. Ich alternatywy Przybył w zeszłym tygodniu W swojej kapsule SpaceX.

„Zostawiliśmy wam trochę masła orzechowego i tortilli” – powiedziała Moghbeli przez radio po opuszczeniu kompleksu orbitalnego w poniedziałek. Loral O'Hara z NASA odpowiedziała: „Naprawdę za wami tęsknię i dziękuję za ten bardzo hojny prezent”.

O'Hara ma jeszcze kilka tygodni na stacji kosmicznej, zanim wyruszy na pokład rosyjskiej kapsuły Sojuz.

Przed opuszczeniem stacji kosmicznej Mogensen powiedział w X, znanym wcześniej jako Twitter, że nie może się doczekać, aż usłyszy „ptaki śpiewające na drzewach”, a także ma ochotę na chrupiące jedzenie.

NASA, proszę Wiele opcji podróży W przypadku problemu z rakietą. Boeing ma rozpocząć świadczenie usług taksówkowych dla astronautów wraz z lotem testowym dla pilotów na początku maja.

___

Departament Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie od Grupy Mediów Naukowo-Edukacyjnych Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

Marcia Dunn, Associated Press

READ  Sequel „Dune” dostaje zielone światło od Legendary, Warner Bros.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *