COVID-19 w SASC: Oto, co wiemy przed nadchodzącą aktualizacją dla hrabstw

Regina – Rząd Saskatchewan odnotował w środę 151 nowych przypadków COVID-19 i jeszcze jedną śmierć, a także 189 wyzdrowień.

Osoba, która zginęła, miała około czterdziestki i pochodziła z rejonu Saskatoon.

Nowe przypadki znajdują się na Dalekim Północnym Zachodzie (jeden), Dalekim Północnym Środkowym (dwa), Północnym Zachodzie (16), Północno-Środkowym (osiem), Północnym Wschodzie (dwa), Saskatoon (51), Środkowym Zachodzie (dwa) , Bliski Wschód (jeden), Regina (32), południowo-zachodni (pięć), środkowo-południowo-wschodni (11) i południowo-wschodni (sześć). Cztery sprawy oczekujące na informacje o lokalizacji.

Na południu problemy idą w dół.

Gdy wszedł maj, Regina i South Saskatchewan były prowincjonalnymi hotspotami dla COVID-19, jednak po miesiącach surowych ograniczeń, szczególnie w Queen City, Region przeżywa trend spadkowy.

1 maja Regina miała 761 aktywnych przypadków w hrabstwie, obserwując średnio siedem dni z 74 nowych przypadków dziennie, a tygodniowy wynik pozytywny wynosił 10,45%.

Spadło to do 416 aktywnych przypadków do 15 maja, ze średnią 7 dni dla nowych przypadków przy 36 i pozytywnych wynikach, spadając do 7,16%.

Od środy Regina ma 235 aktywnych przypadków, najniższy poziom od 8 listopada, podczas gdy siedmiodniowa średnia dla nowych przypadków spadła do 22 i uzyskała pozytywny wynik na poziomie 5,56 procent.

Szczepienia

Do tej pory 63 procent osób w wieku 18 lat lub starszych otrzymało pierwszą dawkę.

Mieszkańcy w wieku 80 lat lub starsi, którzy otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 przed 1 marca, kwalifikują się do otrzymania drugiej dawki. Kwalifikacja wiekowa do pierwszych dawek pozostaje w wieku 12 lat i starszych.

Odmiany niepokoju

Według rządu laboratoria zidentyfikowały 76 innych zmiennych przypadków. Hrabstwo stwierdziło, że 10 317 przypadków zostało sklasyfikowanych jako zmienna wzbudzająca obawy (VoC).

Rząd ogłosił w środę 75 nowych wyników procentowych. Spośród 5711 VoC z typem wariantu zidentyfikowanym przez sekwencjonowanie całego genomu, 5528 to B.1.1.1.7, po raz pierwszy zidentyfikowane w Wielkiej Brytanii; 144 to P.1, wariant widziany po raz pierwszy w Brazylii; 29 to wariant B.1.617 określony w Indiach; I 10 z B.1.351, po raz pierwszy zidentyfikowany w Afryce Południowej.

READ  Księżyc jeszcze się nie skończył: Oto, co czeka Kanadyjską eksplorację kosmosu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *