Cotygodniowa ankieta: seria Samsung Galaxy S22 – gorąca czy nie?

Cotygodniowa ankieta: seria Samsung Galaxy S22 – gorąca czy nie?

Chociaż Samsung wierzy, że przyszłość leży w składanych telefonach, sztywne telefony Galaxy S nadal są bestsellerami. Już niedługo w sklepach pojawią się trzy nowe modele – można je już zamówić w przedsprzedaży, a pierwsze egzemplarze wyjdą 25 lutego (za kilka tygodni).

Jeśli go przegapiłeś, nasze podsumowanie dotyczące Samsung Unpacked jest furtką do specyfikacji, cen i innych szczegółów. Skoro mowa o cenach, to są one takie same jak w zeszłym roku w Europie i USA, pomimo plotek o możliwej podwyżce cen. Jedną z plotek, która okazała się prawdziwa, jest to, że Indie otrzymają wersje telefonów Snapdragon. Wygląda na to, że tylko Europa otrzymuje modele Exynos 2200.

Czy to dobrze czy źle? Byliśmy zaskoczeni brakiem wzmianki o ray tracingu w materiałach promocyjnych S22, ponieważ jest to zabójcza funkcja Exynos. Przypuszczamy, że będziemy musieli poczekać, aż będziemy mogli przetestować telefony, aby zobaczyć, jak sprawują się nowe chipy 4 nm i jak Samsung poradził sobie z chłodzeniem.

Jednym z obszarów, w którym Samsung nie ma sobie równych w żadnej innej firmie niż Apple, jest wsparcie oprogramowania – nowe modele Galaxy S22 (a także S21) otrzymają 4 aktualizacje systemu operacyjnego i łącznie 5 lat poprawek bezpieczeństwa. To bije nawet zaangażowanie Google w linię Pixel 6, która dostanie 5 lat łatek, ale obiecane są tylko 3 aktualizacje systemu operacyjnego. Chodź, Google.

Wiemy, że niektórzy z was woleliby przegapić oferty przedsprzedażowe i przejrzeć kilka recenzji, zanim zdecydują, który telefon jest dla nich odpowiedni, zwłaszcza gdy ceny krążą wokół znaku 1000 USD. Już teraz możesz sprawdzić naszą praktyczną recenzję, w tym praktyczną wideo z S22 i S22+ i S22 Ultra wideo. Wkrótce pojawią się bardziej szczegółowe recenzje, ale na podstawie tego, co do tej pory widziałeś, który telefon przykuł Twoją uwagę?

READ  The Wild kontynuują passę zwycięstw w meczu przeciwko Flames

Samsung Galaxy S22 Ultra to nowa notatka pod każdym względem. Rysik jest teraz schowany w telefonie, zamiast niezręcznie pasować do obudowy, jak w przypadku S21 Ultra. Samsung ulepszył również wyświetlacz, zmniejszając opóźnienie rysika S Pen do zaledwie 2,8 ms, zwiększając szczytową jasność do dzikich 1750 nitów i obniżając minimalną częstotliwość odświeżania do zaledwie 1 Hz (maksymalna nadal wynosi 120 Hz).

Seria Samsung Galaxy S22 - gorąca czy nie?

Guz aparatu zniknął, teraz z tyłu wystaje tylko ochronne szkło Super Clear Glass. Ale same aparaty są prawie takie same jak w zeszłym roku – „prawie” bo w ogniskowych teleobiektywów są o kilka milimetrów krótsze, a sensory nieco mniejsze. Samsung obiecuje znaczną poprawę jakości obrazu, ale wszystkie będą sprowadzać się do przetwarzania obrazu.


Specyfikacja aparatu: Samsung Galaxy S22 Ultra
Specyfikacja aparatu: Galaxy S21 Ultra

Specyfikacja aparatu: Samsung Galaxy S22 Ultra • Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S22+ jest nieco mniejszy niż jego poprzednik i to samo dotyczy Galaxy S22. Oba mają bardziej kompaktowe korpusy i mniejsze baterie. Jednak tylko model Plus został uaktualniony do szybkiego ładowania 45 W. Ich wyświetlacze są o jedną dziesiątą cala mniejsze, ale jaśniejsze i mają zmniejszoną minimalną częstotliwość odświeżania do 10 Hz (z 48 Hz).

W przeciwieństwie do Ultra, S22 i S22+ otrzymały ulepszony sprzęt kamery. Zaczyna się od większej, ostrzejszej matrycy 50 MP 1/1,56” (wcześniej 12 MP, 1/1,76”) oraz odpowiedniego teleobiektywu z obiektywem 70 mm (powiększenie 3x) i matrycą 10 MP. Ultraszeroka kamera jest taka sama jak w zeszłym roku, podobnie jak kamera do selfie.


Specyfikacja aparatu: Galaxy S22/S22+
Specyfikacja aparatu: Galaxy S21/S21+

Specyfikacja aparatu: Galaxy S22/S22+ • Galaxy S21/S21+

Który model Galaxy S22 znalazł się na szczycie Twojej krótkiej listy? A może Samsung porzucił piłkę z tą generacją?

Jeśli masz problemy z osadzoną ankietą powyżej, spróbuj oddać swój głos tutaj.

READ  Wiadomości „Uratuj Titanfall” przerywają franczyzę Apex Legends o wartości 1 miliarda dolarów

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *