Co znajdziemy w Androidzie 15? „Ciche powiadomienia” i inne przydatne nowe funkcje

Androida 14

Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images

Pierwsza wersja deweloperska Androida 15 jest dostępna już od kilku dni i wreszcie możemy zobaczyć, jakie funkcje może ona przynieść.

Pierwsza to częściowe nagrywanie ekranu, które pozwala użytkownikom nagrać lub udostępnić tylko określone okno aplikacji zamiast całego ekranu. Ta funkcja zaczęła pojawiać się po raz pierwszy w systemie Android 14, ale obecnie jest wdrażana szerzej.

Po drugie, użytkownicy zyskują większą kontrolę nad wibracjami klawiatury dzięki nowemu przełącznikowi, który pozwala im całkowicie wyłączyć tę funkcję i zastąpić ustawienie w określonych aplikacjach.

Ponadto: Najlepsze telefony z Androidem, jakie możesz kupić: przetestowane przez ekspertów

Ciągłość zostanie poprawiona na urządzeniach składanych, ponieważ użytkownicy mają teraz możliwość kontynuowania aplikacji na ekranie przednim. Teraz przedni ekran można włączyć po złożeniu urządzenia, włączyć tylko do gier i filmów lub w ogóle nie włączyć i zablokować po złożeniu urządzenia.

Jeśli chodzi o wydajność, nadchodzą niewielkie aktualizacje, które pozwolą aplikacjom lepiej współdziałać z systemami termicznymi i zasilającymi telefonu, zapewniając lepszą optymalizację i zapobiegającą przegrzaniu urządzeń.

Jednak wczesną gwiazdą programu jest coś, co nazywa się czasem odnowienia powiadomień, które stopniowo zmniejsza głośność powiadomień, gdy otrzymujesz kolejne powiadomienia z tej samej aplikacji. Jeśli kiedykolwiek brałeś udział w grupowej wiadomości tekstowej, która została wysłana późno w nocy lub w nieodpowiednim czasie, zdasz sobie sprawę, jak bardzo może to być przydatne. Użytkownicy mogą zastosować tę opcję do wszystkich aplikacji lub tylko rozmów.

W miarę zbliżania się premiery Androida 15 spodziewanych jest więcej funkcji.

Jeśli chcesz wypróbować Androida 15, pamiętaj, że nie jest to publiczna wersja beta. W przypadku publicznych wersji beta użytkownicy mogą po prostu zarejestrować się i pobrać aktualizację. Wersje deweloperskie są przeznaczone dla twórców aplikacji i są uważane za bardzo wczesne wydania, niekompletne, często niestabilne i nie zawierają wszystkich funkcji zaplanowanych w pełnej wersji. Poza tym, jak zwykle, jest ona dostępna tylko dla urządzeń Google Pixel w wersji 6 i nowszych.

Także: Recenzja Samsunga Galaxy S24 Ultra: wciąż flagowiec wśród flagowych telefonów z Androidem

Ponieważ wersja deweloperska nie jest dla wszystkich, Google utrudnia ją nieco, ponieważ wymaga pobrania systemu operacyjnego Z Android Studio Pobiera się go poprzez połączenie USB.

Ostateczna wersja Androida 15 zostanie prawdopodobnie ogłoszona latem i będzie w pełni dostępna jesienią wraz z serią Pixel 9.

READ  Gdzie kupić Nvidię RTX 4090 w dniu premiery

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *