Co każdy kanadyjski inwestor powinien dziś wiedzieć

Dyby

Rynki światowe odnotowały wzrosty po wczorajszym ostrożnym, zachęcającym zeznaniu prezesa Rezerwy Federalnej USA Jerome’a ​​Powella przed Kongresem, który wzbudził nadzieję, że obniżki stóp procentowych będą mogły rozpocząć się już we wrześniu.

Indeksy S&P 500 i Nasdaq osiągnęły nowe maksima otwarcia piątą sesję z rzędu, podczas gdy utrzymujący się wzrost cen akcji największych spółek przyczynił się do rekordowego wzrostu.

S&P 500 wzrósł o 0,26 procent do 5 591,26 punktu, Nasdaq Composite zyskał 0,45 procent do 18 512,09 punktu, podczas gdy Dow Jones Industrial Average spadł o 0,05 procent do 39 272,45 punktu w momencie dzwonka.

Indeks S&P/TSX Composite Index giełdy w Toronto wzrósł o 0,32% do poziomu 22.112,02, wspierany przez wzrosty na giełdach surowców.

„Główną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest [from Powell’s comments] „Obecnie istnieje obawa, że ​​dane o zatrudnieniu wywołają taką samą euforię, jak dane o inflacji” – stwierdził w notatce Ibek Ozkardiskaya, starszy analityk Swissquote Bank. „Inwestorzy będą ostrożniej zakładać sporadyczne podwyżki lub mniej niż idealne , dane o inflacji wstrzymane.” „Z ich właściwej perspektywy i mając pewność, że sprawy – jeśli chodzi o oczekiwania dotyczące obniżek stóp procentowych – zmierzają we właściwym kierunku”.

Półroczne zeznania Powella trwają do dziś.

Za granicą indeks europejskich akcji STOXX 600 wzrósł w porannym obrocie o 0,55 proc. Brytyjski indeks Financial Times 100 wzrósł o 0,59 proc., niemiecki DAX wzrósł o 0,64 proc., a francuski indeks CAC 40 wzrósł o 0,61 proc.

W Azji japoński indeks Nikkei zamknął się o 0,61 proc., podczas gdy indeks Hang Seng w Hongkongu spadł o 0,29 proc.

Dobra

Ceny ropy naftowej ustabilizowały się po tym, jak Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) pozostawiła na niezmienionym poziomie prognozę wzrostu popytu na ropę na bieżący i kolejne lata, podczas gdy zapasy ropy i benzyny w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie spadną w zeszłym tygodniu.

READ  Polityka Banku Kanady wraca do domu w 2023 r.: David Rosenberg

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 0,1 procent do 84,55 dolarów za baryłkę, podczas gdy kontrakty terminowe na ropę naftową US West Texas Intermediate również spadły o 0,1 procent do 81,34 dolarów za baryłkę.

W przypadku innych surowców cena złota w transakcjach kasowych wzrosła o 0,6 procent do 2 378,26 dolarów za uncję, podczas gdy amerykańskie kontrakty terminowe na złoto wzrosły o 0,7 procent do 2 384,80 dolarów za uncję.

Waluty i obligacje

Dolar kanadyjski wzrósł w stosunku do swojego amerykańskiego odpowiednika.

Zakres dziennych transakcji dolara kanadyjskiego we wczesnym okresie poprzedzającym wprowadzenie giełdy wahał się od 73,28 centów amerykańskich do 73,39 centów amerykańskich. W ciągu ostatniego miesiąca dolar kanadyjski wzrósł w stosunku do dolara amerykańskiego o około 0,72%.

Indeks dolara amerykańskiego, ważący walutę amerykańską w stosunku do grupy walut, spadł o 0,07 procent do 105,06.

Euro wzrosło o 0,12 procent do 1,0826 dolara, a funt brytyjski wzrósł o 0,16 procent do 1,2808 dolara.

W przypadku obligacji rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadła do 4,287 proc.

wiadomości gospodarcze

Ceny konsumenckie i producenckie w Chinach w czerwcu

10:00 czasu wschodniego: Prezes Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell składa zeznania przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

10:00 ET: Zapasy hurtowe w USA za maj.

Z Reutersem i prasą kanadyjską

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *