Chris Mason zabiera Omika w kosmos

Chris Mason zabiera Omika w kosmos

Data transmisji: 4 grudnia 2023 r
czas: 8:00 PT, 11:00 ET, 17:00 CET

Laboratorium Chrisa Masona w Cornell University Medical College wykorzystuje najnowsze narzędzia i techniki genomiki do badania genetyki klinicznej, w tym nowotworów i chorób zakaźnych, oraz reakcji pacjentów na różne metody leczenia. Ich skupienie się na omikach istnieje na Ziemi i w kosmosie. Kilka lat temu dr Mason był głównym badaczem prowadzonego przez NASA „Badanie bliźniaków”, które ujawniło kluczowe zmiany zachodzące w genomie, gdy ludzie przebywają w kosmosie, w tym wydłużenie telomerów podczas lotu. W badaniu wzięli udział identyczny bliźniak Kelly: Scott Kelly, astronauta, który spędził rok w kosmosie, oraz senator Mark Kelly, który przebywał na Ziemi. Obecnie, wraz ze wzrostem częstotliwości podróży kosmicznych (mniej więcej jeden start co dwa dni), wzrasta zainteresowanie Masona astronomią i naukami o kosmosie.

W tym Generał Podczas głównego seminarium internetowego Mason opisze rosnący zakres prac w tej dziedzinie. Omówi najnowsze osiągnięcia, na przykład możliwość sekwencjonowania DNA w locie, umożliwiającą rozwój instrumentów SOMA (Space Omics and Medical Atlas) oraz nowego biobanku dla medycyny lotniczej, podobnego do brytyjskiego Biobanku Aerospace. Omówi także profilowanie multiomiczne, przebudowę chromatyny, odpowiedź immunologiczną, stres telomerów i bittranskryptom. Ta praca zwiększy naszą wiedzę na temat genomiki tu, na Ziemi, i stworzy podstawy umożliwiające genomikę na Księżycu i Marsie.

Po prezentacji odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi na żywo, podczas której będzie można zadać pytania naszym panelistom-ekspertom.

READ  Zespół techniczny na wyjeździe: Flora i zwierzęta 3D na wyciągnięcie ręki

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *