Ceny złota ustabilizowały się, a budownictwo mieszkaniowe w USA spadło w kwietniu o 9,5%

Ceny złota ustabilizowały się, a budownictwo mieszkaniowe w USA spadło w kwietniu o 9,5%

Uwaga redaktora: przy dużej zmienności rynku bądź na bieżąco z codziennymi wiadomościami! Zanurz się w kilka minut dzięki naszemu krótkiemu podsumowaniu aktualności dnia i opiniom ekspertów, które musisz przeczytać. Rejestracja tutaj!

(Kitco News) – Rynek złota nadal odnotowuje silny wzrost, ponieważ w kwietniu budownictwo na rynku nieruchomości w USA zwolniło.

We wtorek Departament Handlu podał, że w zeszłym miesiącu początkowe domy spadły o 9,5% do sezonowo dostosowanej rocznej stopy 1,569 mln sztuk. Dane były słabsze niż oczekiwano, ponieważ oczekiwano wskaźnika na poziomie 1,71 miliona sztuk.

W skali roku budownictwo mieszkaniowe wzrosło o 67,3% w porównaniu z aktywnością ogłoszoną w kwietniu 2020 r. Jednak w zeszłym roku kraj wprowadził rygorystyczne środki blokujące ze względu na pandemię COVID-19.

Tymczasem dane o pozwoleniach na budowę, które są prekursorem przyszłych projektów, wyniosły w kwietniu 0,3%, przy 1,76 mln, względnie zgodne z oczekiwaniami. W skali roku pozwolenia na budowę są o ponad 60% wyższe niż poziomy z kwietnia 2019 roku.

Rynek złota utrzymuje duże zyski po wybiciu powyżej 1850 USD za uncję na początku tygodnia; Jednak metal szlachetny w niewielkim stopniu reaguje na słabsze niż oczekiwano dane dotyczące nieruchomości. Czerwcowe kontrakty terminowe na złoto były ostatnio sprzedawane po 1,875 USD za uncję, co oznacza wzrost o 0,40% w ciągu dnia.

Według niektórych ekonomistów budownictwo mieszkaniowe boryka się z trudnościami, ponieważ ceny drewna nadal osiągają historyczne maksima. W zeszłym miesiącu Stowarzyszenie Budowniczych Domów w Stanach Zjednoczonych wskazało, że ceny tarcicy wzrosły w ciągu ostatniego roku o ponad 300%. Stowarzyszenie dodało, że wzrost kosztów spowodował wzrost cen domów o 36 000 USD.

Słabe dane o budownictwie pochodzą z faktu, że rynek mieszkaniowy w USA nadal odgrywa ważną rolę w aktywności gospodarczej. Sektor mieszkaniowy był w minionym roku ważnym filarem gospodarki.

READ  23 ogromne porcje, które można podać w Ameryce

Andrew Grantham, główny ekonomista CIBC, powiedział, że spadek aktywności budowlanej jest oznaką, że sektor dotknięty jest niedoborem materiałów i siły roboczej. Dodał jednak, że istnieją stabilne pozwolenia na budowę, co jest sygnałem, że działalność może się ożywić jeszcze w tym roku.

„Fakt, że wnioski o pozwolenie na budowę pozostały zasadniczo stabilne w porównaniu z poprzednim miesiącem w tempie 1 760 000, wskazuje, że chęć budowy jest nadal silna, ale ograniczenia materiałowe i pracownicze powstrzymują niektóre firmy” – powiedział.

Zrzeczenie się: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać opinii Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby podane informacje były dokładne; Jednak Kitco Metals Inc. Autor nie gwarantuje również tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to prośba o przeprowadzenie jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu jest odpowiedzialny za straty i / lub szkody wynikające z korzystania z tego postu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *