CATIA Visual Scripting otrzyma największą aktualizację w 2024 roku z inteligentnymi sugestiami, modułami i modyfikatorami – Yanko Design

CATIA Visual Scripting otrzyma największą aktualizację w 2024 roku z inteligentnymi sugestiami, modułami i modyfikatorami – Yanko Design

Podczas corocznych zajęć Design Masterclass CATIA zaprezentowała kilka ekscytujących nowych funkcji na rok 2024, które wpisują się w szersze dążenie do „skryptów wizualnych”. Szersze wysiłki mają na celu połączenie zaawansowanych funkcji projektowych CATII z nowszym, bardziej intuicyjnym interfejsem, który pozwala praktycznie każdemu budować i projektować wyrafinowane produkty, złożone tekstury i unikalne detale oparte na algorytmach w łatwy sposób, bez użycia kodu. Podczas gdy skrypty wizualne były dużym impulsem dla CATIA w roku 2023, rok 2024 wprowadza kilka godnych uwagi i interesujących funkcji w wiodącym w branży oprogramowaniu CAD.

Zapisz się na bezpłatny, ekskluzywny film poświęcony programowaniu wizualnemu CATIA!

Wizualne skrypty stają się łatwiejsze dzięki sugestiom graczy

Użytkownicy otrzymują teraz sugestie podczas tworzenia procesów opartych na węzłach, co znacznie ułatwia śledzenie przepływu pracy zamiast skrupulatnego określania węzła po węźle na każdym kroku. Oprogramowanie intuicyjnie rozpoznaje, co budujesz i sugeruje odpowiednie węzły, eliminując błędy i skracając czas spędzony w procesie projektowania. Ta sugestywna funkcja działa podczas tworzenia skryptu, węzeł po węźle, ale działa również w przypadku wybrania wielu węzłów, działając prawie jak asystent, który wie, co masz na myśli, zanim to zrobisz.

Programowanie w Pythonie (i możliwość wykorzystania GPT w projektowaniu)

Chociaż skrypty wizualne z definicji mają być podejściem do projektowania generatywnego bez użycia kodu, CATIA umożliwia dodawanie skryptów Pythona w celu tworzenia złożonych projektów i wzorców. Jasne, możesz nauczyć się języka Python (lub polegać na swojej istniejącej wiedzy na temat języka Python), aby tworzyć swoje projekty, ale wersja demonstracyjna CATIA pokazuje, w jaki sposób użytkownicy mogą wykorzystać sztuczną inteligencję, taką jak Bing Chat lub ChatGPT, do generowania dla nich skryptów w języku Python, co pomaga i przyspiesza proces projektowania z naciskiem Większy nacisk na kreatywność niż na sprawność techniczną.

READ  Blizzard robi więcej, aby pomóc graczom Bronze 5 „Overwatch 2” awansować z niższych rang

Przeanalizuj strukturę węzłów

Patrzenie na złożone struktury węzłów może czasami wydawać się mylące, ponieważ wiele węzłów i ścieżek często wygląda na ekranie jak zorganizowany chaos (niezależnie od tego, jak dobry jesteś). Nowy panel Analyzer przekształca całą strukturę węzłów w tabelę, umożliwiając szybkie sprawdzenie sekwencji projektowej w celu zidentyfikowania obszarów wymagających ulepszenia lub udoskonalenia. Dostępnych jest wiele widoków umożliwiających dostęp do stanu wyświetlania, czasu aktualizacji, błędów, wersji programu uruchamiającego itp.

Wykorzystuj ponownie funkcje użytkownika w sekwencjach projektowych

Wyobraź sobie, że tworzysz zestaw produktów z tymi samymi elementami projektu lub chcesz pominąć godziny pracy i zastosować elementy projektu ze starszych projektów do nowszych projektów – skrypty wizualne umożliwiają teraz ustawienie „funkcji użytkownika”, które można łatwo ponownie wykorzystać w różnych projektach, oszczędność Poświęcasz czas i wysiłek. Utwórz szablon, a pulpit nawigacyjny skryptów wizualnych pozwoli Ci go wielokrotnie używać, tworząc złożone projekty w krótszym czasie. Aby włączyć tę funkcję, należy wcześniej zadeklarować funkcje użytkownika w tabeli zasobów.

Intuicyjne modyfikatory skryptów wizualnych

Wizualny interfejs skryptowy wita Cię dedykowanym oknem pomocy dla użytkownika, które zapewnia dostęp do nowych i istotnych informacji, które mogą pomóc Ci w Twoim projekcie. Będąc w projekcie, można go modyfikować bezpośrednio w rzutni 3D, zamiast kontrolować parametry w widoku węzła. W ten sam sposób, w jaki edytujesz obiekty 3D z ciemną kulą w zwykłym oprogramowaniu CAD, modyfikatory CATIA pozwalają na manipulowanie projektem właśnie w ten sposób – manipulując projektem zamiast skupiać się na węzłach, liczbach i parametrach. To intuicyjne podejście pozwala skalować, rozszerzać, obracać, wyciągać i przesuwać elementy bezpośrednio w rzutni projektu.

Zmodyfikowane projekty można teraz zapisywać jako „warianty”

Wśród prostszych funkcji skryptów wizualnych, Warianty umożliwiają zapisywanie odmian tego samego projektu w dedykowanej sekcji. Daje to możliwość szybkiego porównania różnych wariantów projektu w ciągu kilku sekund bez przełączania warstw, otwierania/zamykania plików lub spędzania dodatkowego czasu na ukrywaniu/pokazywaniu innych obiektów w scenie. Proste kliknięcie pozwala szybko przełączać się między różnymi wariantami w celu wszechstronnego porównania, co pomaga ocenić alternatywy podczas eksperymentowania z procesem projektowania.

READ  Nienawidzę Google Stadia, ale naprawdę mam nadzieję, że inni wznowią tam, gdzie skończyłem

Wzbogacaj moduły CATIA o sekwencje projektowe

Wraz z wydaniem wersji R2024x możliwe jest wzbogacenie standardowego podejścia CATIA do inżynierii architektury koncepcyjnej o sekwencje projektowania skryptów wizualnych. Unity to nowa koncepcja 3D, która pomaga ulepszyć określone przypadki użycia, takie jak:
A. Zoptymalizuj strukturę projektu w 3DSHAPE i wersjonowanie dzięki Menedżerowi modułów.
B. Z łatwością zarządzaj tworzeniem zmiennych projektowych za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
C. Twórz zautomatyzowaną komunikację w oparciu o interfejsy semantyczne, które usprawniają współpracę na etapie koncepcji.
Dr.. Twórz szablony na bieżąco, aby po ponownym użyciu niektórych szablonów mieć bezpośredni widok połączenia ze światem poza Unity.

Te nowe funkcje stanowią poważną transformację oprogramowania CATIA do tworzenia skryptów wizualnych, dzięki czemu to potężne oprogramowanie jest jeszcze bardziej intuicyjne, wydajne i przyjazne dla użytkownika. Wersja R2024x jest dostępna lokalnie, ale jest także wydawana w chmurze, dzięki czemu twórcy mogą skupić się na tym, co robią najlepiej – pozwalając im puścić wodze fantazji i nie ograniczać ich ograniczeniami oprogramowania…

Zapisz się na bezpłatny, ekskluzywny film poświęcony programowaniu wizualnemu CATIA!

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *