Canada Post: Ceny znaczków rosną

Canada Post: Ceny znaczków rosną

Toronto –

Wysyłanie listów pocztą może wkrótce być droższe.

Canada Post zamierza podnieść cenę znaczków o siedem centów, do 99 centów, w przypadku znaczków kupowanych w książeczce, teczce lub dziale, które według niej stanowią większość sprzedaży.

Cena znaczków kupowanych indywidualnie wzrośnie do 1,15 dolara z 1,07 dolara za list krajowy.

Zmiany cen również dotkną innych produktów, w tym przesyłek poleconych z USA, międzynarodowych i krajowych.

Podwyżki cen zostały dzisiaj ogłoszone do publicznego komentarza i wejdą w życie 6 maja, pod warunkiem uzyskania zgód organów regulacyjnych.

Canada Post twierdzi, że stawki za pocztę krajową wzrosły dwukrotnie w ciągu ostatniej dekady: o pięć centów w 2019 r. i o dwa centy w 2020 r. Podaje, że ostatnia „znacząca zmiana cen” miała miejsce w marcu 2014 r.

Agencja twierdzi, że proponowana podwyżka cen wynika z „znacznej” presji finansowej spowodowanej inflacją oraz faktem, że każdego roku mniej listów jest dostarczanych na większą liczbę adresów.

Mówi, że wpływ tej zmiany szacuje się na około 65 centów rocznie dla przeciętnego kanadyjskiego gospodarstwa domowego i około 12,07 dolara dla przeciętnej kanadyjskiej małej firmy.


Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 9 lutego 2024 r.

READ  Ceny akcji „memów” mogą nie odzwierciedlać popytu – szef NYSE

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *