Byli światowej klasy hokeiści oskarżeni o napaść na tle seksualnym stawiają się przed ławą przysięgłych

Byli światowej klasy hokeiści oskarżeni o napaść na tle seksualnym stawiają się przed ławą przysięgłych

Pięciu byłych członków kanadyjskiej światowej drużyny hokejowej juniorów, oskarżonych o napaść na tle seksualnym w wyniku incydentu w Londynie w 2018 roku, zdecydowało się stanąć przed ławą przysięgłych.

Dillon Dobie, Carter Hart, Michael McLeod, Cal Foote i Alex Formenton zostali oskarżeni o napaść na tle seksualnym w zeszłym miesiącu. McLeodowi postawiono także dodatkowy zarzut napaści na tle seksualnym za bycie „stroną w zbrodni”.

We wspólnym oświadczeniu ich prawnicy stwierdzili, że pięciu graczy zdecydowało się na rozprawę z ławą przysięgłych na początku tego tygodnia i „mają pewność, że ławnicy przysięgli działający na szczeblu lokalnym rozpatrzą tę sprawę sprawiedliwie i bezstronnie po zapoznaniu się z wszystkimi dowodami i zeznaniami”.

Zarzuty w sprawie dotyczą rzekomego zdarzenia, które miało miejsce w londyńskim hotelu w czerwcu 2018 roku, po tym jak członkowie Reprezentacji Świata Juniorów świętowali zdobycie złotego medalu.

Śledztwo zostało początkowo zamknięte bez postawienia zarzutów w 2019 r., ale zostało wznowione w 2022 r. Na początku tego miesiąca szef londyńskiej policji przeprosił skarżącego za opóźnienie w postawieniu zarzutów w sprawie.

Rozprawy z ławą przysięgłych są dostępne dla osób oskarżonych o najpoważniejsze przestępstwa, zwane przestępstwami podlegającymi oskarżeniu, takimi jak morderstwo. Może to być również opcja dla osób oskarżonych o tzw. przestępstwa hybrydowe, takie jak napaść na tle seksualnym.

Sprawa ma wrócić do sądu 30 kwietnia.

READ  Gary Stern wyprowadza się z Montrealu Aloette

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *