Burza na południowej Florydzie spowodowała, że ​​spadło ponad metr deszczu

Burza na południowej Florydzie spowodowała, że ​​spadło ponad metr deszczu

16 listopada (Reuters) – Gwałtowna burza, z wiatrem o sile huraganu, zesłała w czwartek na części południowej Florydy ponad 30,5 cm deszczu, zalewając domy i ulice, przewracając linie energetyczne i drzewa, powodując śmierć dziesiątek tysięcy osób. Domy i firmy są pozbawione prądu.

Burza, która rozpoczęła się w środę, sprowadziła prawie 14 cali deszczu od Key Largo do Fort Lauderdale, a prędkość wiatru osiągnęła 136 km/h – podała w czwartek Służba Narodowa Stanów Zjednoczonych.

Według strony śledzącej poweroutage.us, w miarę jak burza przemieszczała się na północ, ponad 86 000 domów i firm pozostało bez prądu w hrabstwach Miami-Dade, Broward i Palm Beach w hrabstwach Miami-Dade, Broward i Palm Beach.

Pod koniec środy liczba awarii przekroczyła 100 000.

„Najgorsze dla południowej Florydy już za nami, ale zanim to się skończy, jeszcze dzisiaj spadnie od dwóch do czterech cali” – powiedział w czwartek meteorolog National Weather Service David Roth.

Dodał, że system sprowadzi również od 2 do 4 cali deszczu na środkową Florydę, zanim burza przeniesie się na północ do Karoliny wieczorem i do piątku.

W czwartek w hrabstwach Miami-Dade, Broward i Palm Beach nadal obowiązywał alarm przeciwpowodziowy.

Roth powiedział, że burze były spowodowane układem niskiego ciśnienia i zderzeniem ciepłej wody w Zatoce z zimnym powietrzem i wodą na atlantyckim wybrzeżu stanu.

Intensywność i częstotliwość głównych burz, które nawiedziły Stany Zjednoczone w ostatnich latach, są powiązane z globalnym ociepleniem. Tegoroczny sezon huraganów na Atlantyku, który oficjalnie trwa od 1 czerwca do 30 listopada, był kolejnym z serii ponadprzeciętnej aktywności.

Doniesienia: Rich McKay w Atlancie, redakcja: Marguerita Choy

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *