Bundesliga. Glass Fischer: Niedobór Lewandowskiego dużo kosztuje firmę Bayer

Klaus Fischer, drugi w rankingu najlepszych strzelców Bundesligi, uważa, że ​​nieobecność kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego będzie dużo kosztować Bayern Monachium. „To może być katastrofa meczowa. Mecz z Lipskiem będzie bardzo ciężki dla mistrzów Niemiec” – uważa.

– Kontuzja Lewandowskiego to dla Bayera katastrofa meczowa i cała drużyna może upaść. Dlatego spotkanie z wiceprezesem harmonogramu RP Leipzig może być bardzo trudne. Jeśli im się nie uda, może to mieć bezpośredni związek z brakiem Polski napastnik.

Kapitan reprezentacji Polski kontuzjował sobie kolano podczas eliminacji mistrzostw świata z Andorą. Personel medyczny Bayera oszacował, że jego przerwa potrwa do czterech tygodni. Oznacza to, że nie zagra w pięciu meczach Bundesligi, dwóch ćwierćfinałach i jednym półfinale Ligi Mistrzów.

– W przypadku braku Lewandowskiego w drużynie, Bayern mógłby grać bardzo defensywnie w Lipsku. Aby uniknąć jak największego ryzyka, równowaga w takich sytuacjach byłaby jak złoto – powiedział Fischer.

Trener Bayernu Hansie Flick przyznał, że nieobecność Lewandowskiego była poważnym ciosem.

„Ale nadal żyjemy tu i teraz. Oczywiście, że nasza gra się zmieni. Ponieważ Robert jest na boisku, mamy zupełnie inny zespół. On robi różnicę. On nie tylko strzela, ale też stwarza sytuacje bramkarskie” – zgodził się niemiecki trener.

Lider Bayernu i niemiecka tabela ligowa R.P. Mecz między wiceprezydentem Lipska odbędzie się w sobotę. Obie drużyny dzielą cztery punkty.

Zobacz wyniki, tabele i pozycje w Bundeslidze

READ  Niemcy planują nowe kontrole na granicach Polski, Czech i Szwajcarii - POLITICO

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *