Brytyjska firma nagrywa film przedstawiający cień Księżyca na Ziemi podczas zaćmienia

Brytyjska firma nagrywa film przedstawiający cień Księżyca na Ziemi podczas zaćmienia

Brytyjska firma, która ma rozpocząć transmisję na żywo na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, uchwyciła wideo cienia Księżyca poruszającego się po Ziemi podczas całkowitego zaćmienia słońca 8 kwietnia.

Film 4K brytyjskiej firmy Sen przedstawiający zaćmienie słońca z kosmosu został zarejestrowany przez satelitę ETV-A1 z niskiej orbity okołoziemskiej.

Jest to następstwem wiadomości z 21 marca 2024 r., że firma SEN wysłała system kamer 4K na Międzynarodową Stację Kosmiczną, która ma rozpocząć transmisję na żywo obrazów Ziemi z kosmosu.

Zobacz więcej zdjęć zaćmienia z kosmosu 8 kwietnia

Wideo zaćmienie z kosmosu

Film przedstawiający zaćmienie słońca został zarejestrowany z kosmosu przez kamerę CEN znajdującą się na niskiej orbicie okołoziemskiej i przedstawia cień Księżyca przechodzący przez powierzchnię Ziemi.

Całkowite zaćmienie Słońca ma miejsce, gdy Księżyc przechodzi przed Słońcem, blokując na chwilę cały dysk słoneczny.

Z Ziemi powoduje to, że Księżyc całkowicie zakrywa Słońce i rzuca ciemność w ciągu dnia na osoby znajdujące się na drodze całkowitego zaćmienia.

Widok z kosmosu na zaćmienie Słońca z 8 kwietnia, uchwycone w rozdzielczości 4K przez satelitę Sen na niskiej orbicie okołoziemskiej. Kredyt: Grzech

Obserwując zjawisko z kosmosu, wydaje się ono dużym cieniem poruszającym się po planecie.

To jest cień ziemskiego księżyca i każdy, kto znajdzie się w cieniu Ziemi, będzie świadkiem zaćmienia słońca.

Transmisja na żywo ze stacji satelitarnej

System kamer Sen 4K został wystrzelony na pokładzie statku zaopatrzeniowego SpaceX 21 marca 2024 r., zmierzającego na Międzynarodową Stację Kosmiczną.  Firma zamierza zapewnić całodobową transmisję na żywo Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  Kredyt: Grzech
System kamer Sen 4K został wystrzelony na pokładzie statku zaopatrzeniowego SpaceX 21 marca 2024 r., zmierzającego na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Firma zamierza zapewnić całodobową transmisję na żywo Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kredyt: Grzech

21 marca 2024 r. firma SEN wysłała system kamer 4K na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie statku zaopatrzeniowego SpaceX.

Ładunek Sena, zwany „SpaceTV-1”, jest umieszczony na zewnątrz stacji kosmicznej i ma zapewniać trzy różne widoki z kamer: jeden pokazujący horyzont Ziemi, drugi patrzący „prosto w dół” na planetę i jeden patrzący w przestrzeń. Sama stacja.

Firma twierdzi, że ma nadzieję zainspirować mieszkańców Ziemi, przedstawiając Ziemię z perspektywy astronauty, ale reportaż będzie również wykorzystywany do monitorowania zmian środowiskowych.

Sen twierdzi, że w 2025 r. planuje się wyniesienie na orbitę okołoziemską kolejnych satelitów.

READ  SpaceX wystrzeliwuje na orbitę 22 satelity Starlink

Więcej o firmie dowiesz się poprzez www.sen.com

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *