Brexit. Media: Ojciec premiera Johnsona ubiega się o obywatelstwo francuskie

– Nie mówię o zostaniu Francuzem. Jeśli dobrze rozumiem, jestem Francuzem. Moja mama urodziła się we Francji. Jego matka była Francuzką i podobnie jak jego dziadek Stanley Johnson był także fanem RDL w języku francuskim. „Dla mnie uznanie praw, które już posiadam, to jedno i bardzo mnie to cieszy” – dodał.

AFP przypomniała, że ​​był jednym z pierwszych brytyjskich urzędników wysłanych do Brukseli po wstąpieniu do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej w 1973 roku, ojcem premiera, który zakończył 47-letnie życie Wielkiej Brytanii w europejskich społecznościach.

Stanley Johnson, lat 80, był członkiem Komisji Europejskiej i był posłem do Parlamentu Europejskiego. Opowiadał się za resztą Wielkiej Brytanii w UE. Agencje podają, że po referendum w sprawie Brexitu w 2016 roku zmienił zdanie i poparł politykę syna.

– Obiecuję, że zawsze będę Europejczykiem. Nie możesz powiedzieć „nie jesteś Europejczykiem” Anglikowi. Europa to więcej niż wspólny rynek, więcej niż UE. Ale jeśli chodzi o to, ważne są takie stosunki z Unią Europejską (obywatelstwo państwa członkowskiego – BAP) ”- powiedział Johnson.

Od 1 stycznia 2021 r. Wreszcie zaczną obowiązywać wszystkie konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z UE; Dlatego obywatele tego kraju stracą prawo do swobodnego osiedlania się i pracy w 27 krajach wspólnoty – przypomina Associated Press.

Źródło: BAP

READ  Polski premier wzywa do zjednoczenia europejskiego stanowiska w sprawie Ukrainy

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *