Boks: Wach – Fury. Wypolerowany słupek, zawodnik pchał dalej

Fury to duże imię wagi ciężkiej, dzięki kuzynowi Hookie, Tysonowi. „Król cygański” to człowiek, który zabił Władimira Kliczkę i jest barwną postacią światowego boksu. Swoją sympatią, umiejętnościami i autobiografią zdobył miliony fanów na całym świecie.

Ale teraz nie jest głównym bohaterem. Z drugiej strony Marius Vaughn był członkiem swojej rodziny, który obiecał, że będzie wielką gwiazdą boksu, ale jego życie ostatnio trochę utknęło w martwym punkcie. Zastępuje niepowodzenia. Przed walką bukmacherzy wybrali Fury jako świetną opcję.

Jeszcze przed pierwszym kongem ludzie patrzyli sobie głęboko w oczy. Obie twarze były bardzo skupione. Próbując od początku wywierać presję na Polaka, Anglicy badali możliwości „Wikinga”. W drugiej odsłonie zawodnik poszedł nieco bardziej agresywnie i zdominował. Po Kongu Waugh trochę się zdenerwował, gdy Fury zadał swój drugi cios po okrągłym dźwięku.

W czwartej odsłonie Anglicy mocno posunęli się naprzód i wysadzili w pole. Jednak Marius Vaughn uniknął ataku i szukał swoich szans w kontrataku. Był w stanie złamać nawet twarz przeciwnika, lewa brew Fury’ego była oszpecona, a twarz poplamiona krwią. Kuzyn mistrza świata nie wyciągnął wniosków ze swojej taktyki i dalej naciskał na słup, poddając się kontratakom. Vach zatrzymał się na chwilę i wskazał na puree.

Po rundzie bokserzy stawali się coraz bardziej aktywni. Przez cały czas sam słup musi zajmować się bezpieczeństwem. W ostatniej, dziesiątej konfrontacji obaj skoczyli na siebie z chęcią udowodnienia, kto zasłużył na zwycięstwo. Nie brakuje ostrych giełd. Ostatecznie to sędziowie zdecydowali się na zwycięstwo. Po ostatnim wstrząśnięciu obaj bokserzy nie byli przekonani o swoim sukcesie. Chociaż oczekuje się, że Fury zostanie okrzyknięty zwycięzcą.

READ  Wojna robaków: polscy politycy proszą się o jadalne owady

Ostatecznie sędziowie postawili 100-90, 99-91, 99-91 na Huji Fury.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *