Boeing 737 zaginął z radaru podczas lotu w Indonezji. Szczątki ofiar ekshumowano

  • Spośród 62 osób 10 było dziećmi, w tym troje dzieci i 12 pracowników
  • Urzędnik lokalnego rządu powiedział wcześniej Compass TV, że rybacy natknęli się na części maszyny na Morzu Jawajskim.
  • Określono współrzędne indonezyjskiego samolotu marynarki wojennej
  • Boeing 737-524 przeleciał na północ od lotniska i nad Morzem Jawajskim, zanim stracił kontakt
  • – Dziś rano dostaliśmy dwie torby, jedną z rzeczami pasażera, a drugą z częściami ciała, powiedział rzecznik policji Yusri Yunus.
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Najpierw lokalny urzędnik rządowy powiedział Compass TV, że rybacy natknęli się na części maszyny na Morzu Jawajskim. „Znaleźliśmy kable, parę dżinsów i metalowe części” – powiedział reporterowi CNN. Indonesia.com Zulkifli, przedstawiciel lokalnych struktur bezpieczeństwa. Z kolei Agencja Ratownictwa Lotniczego Bazarnas poinformowała o odkryciu „podejrzanych szczątków na Morzu Północnym u wybrzeży Dżakarty”:

Następnie flota indonezyjska ustaliła współrzędne samolotu i statki zostały wysłane w to miejsce. Rzecznik marynarki wojennej Abdul Rashid powiedział dziennikarzom. „Współrzędne zostały zainstalowane i wysłane do wszystkich okrętów marynarki wojennej na tym obszarze” – powiedział.

Kilka godzin później niektórzy ratownicy podobno zabrali worki na zwłoki, w których znajdowały się szczątki osób uczestniczących w katastrofie.

„Mamy dziś rano dwie torby, jedną bagażową dla pasażerów i inne części ciała” – powiedział w wywiadzie dla Metro TV rzecznik policji Yusri Younis.

Srivijaya Air SJY 182 leciał ze stolicy Dżakarty do Pontianak. Lot o długości 452 mil trwa 95 minut. Boeing 737-524 przeleciał na północ od lotniska i nad Morzem Jawajskim, zanim stracił kontakt.

Według nieoficjalnych informacji samolot znacznie obniżył wysokość samolotu – do 10000. Nogi za minutę. BBC donosi, że świadkowie słyszeli wybuch w powietrzu.

READ  Portugalia i Polska zdobyły finały Mistrzostw Świata

Srivijaya Air nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie incydentu, Reuters pisze, że wszystkie dane powinny być najpierw zebrane i zweryfikowane.

Jak wspomina The Independent, w październiku 2018 roku samolot Lion Air Boeing 737 Max rozbił się na Morzu Północnym na północ od Dżakarty, krótko po starcie ze stolicy. 189 zginęło – wszyscy pasażerowie i załoga. To pierwsza z dwóch tragedii Uziemienie Maxa przez 20 miesięcy.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top