Boeing 737 zaginął z radaru podczas lotu w Indonezji. Szczątki ofiar ekshumowano

  • Spośród 62 osób 10 było dziećmi, w tym troje dzieci i 12 pracowników
  • Urzędnik lokalnego rządu powiedział wcześniej Compass TV, że rybacy natknęli się na części maszyny na Morzu Jawajskim.
  • Określono współrzędne indonezyjskiego samolotu marynarki wojennej
  • Boeing 737-524 przeleciał na północ od lotniska i nad Morzem Jawajskim, zanim stracił kontakt
  • – Dziś rano dostaliśmy dwie torby, jedną z rzeczami pasażera, a drugą z częściami ciała, powiedział rzecznik policji Yusri Yunus.
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Najpierw lokalny urzędnik rządowy powiedział Compass TV, że rybacy natknęli się na części maszyny na Morzu Jawajskim. „Znaleźliśmy kable, parę dżinsów i metalowe części” – powiedział reporterowi CNN. Indonesia.com Zulkifli, przedstawiciel lokalnych struktur bezpieczeństwa. Z kolei Agencja Ratownictwa Lotniczego Bazarnas poinformowała o odkryciu „podejrzanych szczątków na Morzu Północnym u wybrzeży Dżakarty”:

Następnie flota indonezyjska ustaliła współrzędne samolotu i statki zostały wysłane w to miejsce. Rzecznik marynarki wojennej Abdul Rashid powiedział dziennikarzom. „Współrzędne zostały zainstalowane i wysłane do wszystkich okrętów marynarki wojennej na tym obszarze” – powiedział.

Kilka godzin później niektórzy ratownicy podobno zabrali worki na zwłoki, w których znajdowały się szczątki osób uczestniczących w katastrofie.

„Mamy dziś rano dwie torby, jedną bagażową dla pasażerów i inne części ciała” – powiedział w wywiadzie dla Metro TV rzecznik policji Yusri Younis.

Srivijaya Air SJY 182 leciał ze stolicy Dżakarty do Pontianak. Lot o długości 452 mil trwa 95 minut. Boeing 737-524 przeleciał na północ od lotniska i nad Morzem Jawajskim, zanim stracił kontakt.

READ  Bell ogłosił umowy zakupu trzech śmigłowców z polską spółką JP Investments

Według nieoficjalnych informacji samolot znacznie obniżył wysokość samolotu – do 10000. Nogi za minutę. BBC donosi, że świadkowie słyszeli wybuch w powietrzu.

Srivijaya Air nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie incydentu, Reuters pisze, że wszystkie dane powinny być najpierw zebrane i zweryfikowane.

Jak wspomina The Independent, w październiku 2018 roku samolot Lion Air Boeing 737 Max rozbił się na Morzu Północnym na północ od Dżakarty, krótko po starcie ze stolicy. 189 zginęło – wszyscy pasażerowie i załoga. To pierwsza z dwóch tragedii Uziemienie Maxa przez 20 miesięcy.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *