Blue Jackets zatrudniają długoletniego asystenta Brada Larsena jako nowego głównego trenera

Columbus, Ohio (AFP) – The Blue Jackets awansowali Brada Larsena w czwartek na wolne stanowisko trenera po tym, jak Columbus oddzielił się od Johna Tortorelli po sześciu sezonach u steru.

44-letni dyrektor generalny Larsena, Jarmo Kekalainen, były napastnik NHL, który przez ostatnie siedem sezonów był asystentem trenera Blue Jackets, powiedział, że zgodził się na trzyletni kontrakt na sezon 2023-24.

„Przeszliśmy przez rozległy proces, w którym przyjrzeliśmy się uważnie wielu głośnym kandydatom na kolejnego głównego trenera Columbus Blue Jackets, a jedyną osobą, do której zawsze wracamy, jest Brad Larsen – powiedział Kekalainen w oświadczeniu. „Brad był jednym z najlepszych młodych trenerów w NHL, kiedy dołączył do naszego klubu jako asystent trenera, a przez ostatnie siedem lat zdobył szacunek naszych zawodników, naszej kadry i naszej organizacji swoją etyką pracy, hokejową przenikliwością i sposób, w jaki to robi. Traktuje ludzi i nie moglibyśmy być bardziej zachwyceni, mogąc przedstawić go jako naszego następnego trenera.

The Blue Jackets zdobyli 269-208-59 punktów podczas kadencji Larsena jako asystenta, która obejmowała pracę pod wodzą Tortorelli i Todda Richardsa. Jest w zespole, w którym rozegrał cztery kolejne mecze po sezonie, od 2017 do 2020. 43-letni Larsen rozpoczął karierę trenerską jako asystent trenera w Springfield Falcons z AHL w latach 2010-12.

„Byłem bardzo dumny z bycia Columbus Blue Jacket i bycia częścią tej wspaniałej społeczności przez ostatnie siedem lat i jestem pokorny i dumny z bycia głównym trenerem tego klubu hokejowego” – powiedział Larsen.

62-letni Tortorella, zwycięski trener w historii franczyzy, był w ostatnim roku swojego kontraktu, kiedy został zwolniony w maju. Ten ruch nie był niespodzianką po burzliwym sezonie, w którym Niebieskie Kurtki spadły na sam dół ligi, a trener przyznał, że nie udało im się wpłynąć na kulturę zespołu.

READ  Bedard zdobywa pierwszego gola w NHL w przegranej Blackhawks z Bruins

Niebieskie kurtki poszły 227-166-54 pod Tortorella, w tym 50-24-8 najlepszy w serii w latach 2016-17.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *