Błąd pustego ekranu powoduje pierwsze wycofanie Vinfast VF8 – Ars Technica

Jonathana Gitlina

Nie trwało długo, zanim coś poszło nie tak z transmisją z Hai Phong. Vinfast, wschodzący wietnamski producent samochodów, właśnie wypuścił VF8 EV tutaj w USA, wydarzenie, które wywołało wiele negatywnych opinii prasowych na temat pozornie niespójnej kontroli jakości we flocie testowej. Teraz firma musiała wycofać swoją pierwszą partię BEV z powodu usterki, która mogła spowodować, że ekran samochodu zgaśnie, wyłączając Speedo i światła ostrzegawcze.

Ars prowadził VF8 na początku tego miesiąca i znalazł samochód, który nie był jeszcze w pełni upieczony. Ale nasze wrażenia z tej jazdy próbnej były lepsze niż wielu naszych rówieśników, którzy zgłaszają szereg problemów z oprogramowaniem, jakością wykonania, aw niektórych przypadkach obsługą.

To wezwanie należy do pierwszej z tych kategorii. Vinfast mówi, że pierwszy przypadek wygaszenia ekranu VF8 miał miejsce pod koniec kwietnia. Potem zacząłem szukać podobnych incydentów i znalazłem 4 kolejne zgłoszenia klientów dotyczące wygaszenia ekranów. Jak na ironię, do połowy maja — w dniu publikacji wszystkich recenzji VF8 —Vinfast postanowił wydać wycofanie, aby rozwiązać problem.

Było 18 przypadków zgaśnięcia ekranu, co miało wpływ na różne samochody. Osiem z tych przypadków miało miejsce, gdy pojazd był nieruchomy, ale co najmniej pięć miało miejsce, gdy pojazd jechał lub jechał do tyłu.

Vinfast mówi, że problemem jest usterka oprogramowania, „która występuje z powodu usterki przetwarzania, która zakłóca przesyłanie danych na ekran”. [Multifunction Head Unit] Nadal działa zgodnie z założeniami projektowymi, ale system nie jest w stanie wyświetlić obrazów na MHU (monitorze). „

Rozwiązaniem, jak to często bywa w przypadku naszych samochodów, które coraz częściej łączą się z chmurą, jest aktualizacja oprogramowania. W tym przypadku aktualizacja zawiera „nowy mechanizm monitorowania, który wykrywa tę lukę w procesie, a następnie ponownie inicjuje ten mały fragment oprogramowania. Jest w stanie wykryć i odzyskać błąd procesu w mniej niż 200 milisekund”, zgodnie z częścią 573 powiadomienie o wycofaniu zabezpieczeń Aktualizacja oprogramowania rozpoczyna się dzisiaj.

READ  Za dużo pieniędzy w pogoni za małą ilością towarów i usług

Zawiadomienie o wycofaniu daje nam również wgląd w to, ile silników VF8 jest na wolności. Jak dotąd Vinfast sprowadził tylko wstępną partię 999 VF8, z czego 153 znajdują się we flocie firmy, a kolejne 111 w rękach klientów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top