Bitcoin ETF 13F wpłaca „tylko zaliczkę” na BTC: Exec

Bitcoin ETF 13F wpłaca „tylko zaliczkę” na BTC: Exec
  • Do chwili obecnej profesjonalne firmy inwestycyjne posiadają fundusze ETF Bitcoin o wartości około 3 miliardów dolarów.
  • Bitwise Exec wzywa 3 miliardy dolarów jako „zaliczkę”, w przypadku której alokacja wzrośnie w ciągu 6 miesięcy.

Pomimo irytujących wahań na rynku Bitcoina [BTC] Przyszłość wygląda jasno i jest pełna niewyobrażalnych możliwości.

Według Matta Hogana, dyrektora technologicznego w Bitwise, napływ środków do funduszy ETF BTC może wzrosnąć, ponieważ duże firmy zwiększą swoje alokacje w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Hogana Utrzymany Optymistyczne stanowisko w sprawie przyszłości BTC po tym, jak kilka sprawdzonych profesjonalnych firm posiadało fundusze ETF BTC po ostatnich zgłoszeniach 13F.

„Uważam, że zgłoszenia 13F dotyczące funduszy ETF Bitcoin są wyjątkowo optymistyczne dla długoterminowej przyszłości Bitcoina.”

Trudno było znaleźć kupujących i sprzedających spotowe fundusze ETF BTC, które zadebiutowały w styczniu. Jednak pliki 13F rozwiązały problem.

Dokumenty 13F, które są składane kwartalnie, stanowią wymóg SEC dla inwestorów posiadających ponad 100 milionów dolarów w AUM (aktywach pod zarządzaniem), aby publicznie zgłaszać swoje inwestycje.

Na przykład Bracebridge Capital z siedzibą w Bostonie Powiedziało Na podstawie złożonych wniosków Fidelity zakupiło należący do Fidelity fundusz ETF BTC (ARKB) o wartości 262 mln USD.

Dlaczego zgłoszenia 13F są porażką dla Bitcoina

Według SoSo Value od swojego debiutu w styczniu do funduszy ETF BTC odnotowano skumulowany napływ netto o wartości 11,8 miliarda dolarów i aktywa netto o wartości ponad 50 miliardów dolarów. Dane.

Według dyrektora Bitwise, na podstawie ostatnich zgłoszeń 13F z ostatniego czwartku, profesjonalne firmy inwestycyjne posiadały 3,5 miliarda dolarów w kasowych funduszach ETF BTC.

Część oświadczenia Bitwise CIO w sprawie zgłoszenia czyta,

„W sumie 563 profesjonalnych firm inwestycyjnych zgłosiło, że na ostatni czwartek posiadało fundusze ETF Bitcoin o wartości 3,5 miliarda dolarów. Podejrzewam, że do terminu składania wniosków upływającego 15 maja możemy mieć ponad 700 profesjonalnych firm, a łączna wartość zarządzanych aktywów osiągnie 5 miliardów dolarów”.

Analityk Bloomberg ETF nazwał wspomnianą wcześniej ogromną liczbę dużych inwestorów BTC „zwariowany.’

„IMO godną uwagi jest także ogromna liczba właścicieli, których każdy z nich ma do tej pory… IBIT wynosi do 250 dolarów. To świetny wynik jak na pierwszy kwartał na mkt”.

Według Hogana duże profesjonalne firmy inwestycyjne posiadające fundusze ETF na Bitcoin pod koniec 2004 roku nie przypominały niczego innego niż fundusze ETF na złocie.

READ  „Czas opowiedzieć o naszych faktach”: uruchomiono Krajową Organizację Ocalonych ze Szkoły Dziennej

Jednak inwestorzy indywidualni posiadają więcej funduszy ETF na Bitcoin niż duże firmy. Hogan zauważył, że firmy inwestycyjne posiadają fundusze ETF Bitcoin o wartości 3–5 miliardów dolarów, co stanowi około 7–10% wszystkich aktywów ETF o wartości 50 miliardów dolarów.

Hogan powiedział jednak, że inwestorzy profesjonalni mogą wkrótce osiągnąć lepsze wyniki niż inwestorzy indywidualni. Hogan zauważył, że profesjonalni inwestorzy testują różne rzeczy przed ujawnieniem ich klientom.

Według dyrektora generalnego Bitwise kolejnym krokiem będą alokacje kapitału dla „niewielkiej liczby klientów” przed przejściem w ciągu najbliższych sześciu miesięcy do alokacji „1–5% portfela” na całą platformę.

Oznacza to, że kwota zadeklarowana we zgłoszeniach 13F może wzrosnąć w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, co sprawi, że bieżące zgłoszenia staną się „zaliczką”.

„To mówi mi, że postanowienia, które widzimy w ostatnich zgłoszeniach 13F, to tylko zaliczka”.

Jeśli wykres Hogana sprawdzi się w przypadku profesjonalnych firm inwestycyjnych, w drugiej połowie 2024 r. możemy zaobserwować zwiększone napływy ze spółek o dużej kapitalizacji. Może to spowodować wzrost cen Bitcoina w tym samym okresie.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *