Bill Maher wypowiada się na temat kontrowersji związanych z Oscarami dla „Barbie” w „Real Time” – The Hollywood Reporter

Bill Maher wypowiada się na temat kontrowersji związanych z Oscarami dla „Barbie” w „Real Time” – The Hollywood Reporter

Zaczął Bill Maher obecnieDrugi odcinek w nowym roku korzystając z okazji podzielę się swoimi przemyśleniami nt lalka Barbie Kontrowersje wokół nominacji do Oscarów.

Po oklaskach publiczności, gdy wchodził na scenę, gospodarz powiedział: „Kiedy jesteś w Los Angeles, zawsze możesz się ekscytować, ponieważ jest tydzień rozdania Oscarów czy coś. … To duża część miasta i branża i wszystko. Jesteśmy więc niezwykle podekscytowani”.

Maher zauważył, że we wtorek ogłoszono nominacje do Oscarów 2024 lalka Barbie Margot Robbie i Greta Gerwig otrzymały osiem nominacji, w tym dla najlepszego filmu, ale przegrały z nagrodami odpowiednio dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej i najlepszego reżysera.

Gospodarz sarkastycznie skomentował tę sprawę, mówiąc: „Sprawa została skierowana do Międzynarodowego Trybunału Karnego i jest prowadzone dochodzenie w imię wojny”.

W ciągu ostatnich kilku dni, lalka Barbie Fani i niektóre gwiazdy Hollywood, w tym Ryan Gosling i Michelle Yeoh, wyrazili swoje rozczarowanie decyzją Akademii za usunięciem Gerwiga i Robbiego z tych kategorii. Tym bardziej, że Gosling, który w filmie zagrał Kane’a, zdobył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Ale potem, nieoczekiwanie, zaczęła spotykać się z ostrymi reakcjami, a niektórzy ludzie, jak na przykład Whoopi Goldberg, twierdzili, że Akademia nie lekceważy aktorki i reżyserki. Goldberg powiedział na początku tego tygodnia widok„Żadnego braku szacunku i o tym trzeba pamiętać: nie każdy otrzymuje nagrodę”.

Teraz Maher stał się najnowszą postacią Hollywood, która kwestionuje internetowe oburzenie wywołane tym obelgą.

Powiedział: „Nie wiem, dlaczego teraz są tak duże kontrowersje”. „Mam na myśli najlepszą aktorkę. To jest ta kategoria, wiesz.” [Robbie] Przegrał z innymi aktorkami. To nie tak, że oddali jej miejsce Vinowi Dieselowi. Czy to naprawdę patriarchat?

READ  Wyniki na żywo WWE Raw: Raw po WrestleManii - WON / F4W

W dalszej części odcinka Maher zapytał gości Adama Schiffa i Setha MacFarlane’a, czy tak myślą lalka Barbie Pogarda oznacza, czy Ameryka jest krajem patriarchalnym, czy nie.

„Myślę, że nie można tego oceniać na podstawie tego lalka Barbie „Nie zostałem nominowany” – powiedział Schiff w odpowiedzi.

Maher podzielił się także swoją opinią na temat filmu, po której Ken i Barbie doszli do podobnego wniosku na temat patriarchatu, kiedy opuścili Barbieland i udali się do prawdziwego świata.

„Wyszukałam w Google prawdę o obrazie Mattela. W filmie jest 12 mężczyzn, a w prawdziwym życiu jest siedmiu mężczyzn i pięć kobiet, więc przyłapano ich na kłamstwie we własnym filmie. ” „Pamiętam, że to widziałem. [the movie] W teatrze, co mi się podoba, jest fajnie, ale w pewnym momencie Barbie muszą odzyskać Kane’ów i robią to udając bezradne. Kobieta, z którą byłem, powiedziała: „Nie znam dziś żadnej kobiety, która tak robi”.

Robbie była nominowana do Oscara w kategorii Najlepszy film za rolę producenta w filmie, a Gerwig otrzymała także nominację w kategorii Najlepszy scenariusz adaptowany.

Drugi gość ostatniego odcinka obecnie To był Stephen A. Kowal.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *