Bill Gates i Melinda Gates. Milioner i współzałożyciel Microsoftu po 27 latach rozwodzi się z żoną

Miliarder i współzałożyciel Microsoftu Bill Gates i jego żona Melinda Gates rozwiedli się po 27 latach małżeństwa. Kiedy piszą, doszli do punktu, w którym myślą, że „nie mogą już wzrastać jako para”. Rodzina Gatesów prowadzi największą na świecie organizację filantropijną. Zapowiedzieli, że się nie poddadzą i będą kontynuować współpracę.

Gates ogłosił rozwód w mediach społecznościowych. „Po wielu refleksjach na temat naszego związku i ciężkiej pracy podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa” – napisała para.

„W ciągu 27 lat wychowaliśmy troje niezwykłych dzieci, stworzyliśmy dla nich fundament do pracy na całym świecie i dajemy ludziom możliwość prowadzenia zdrowego i produktywnego życia. Następnym krokiem jest rozwój jako para. Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny, gdy zaczynamy żyć nowym życiem ”- powiedzieli.

Małżonkowie publikowali wpisy na swoich osobistych kontach na Twitterze.

Bill i Melinda Gates poznali się pod koniec lat 80., kiedy Melinda dołączyła do Microsoftu, gdzie pracował.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów – największa na świecie prywatna organizacja filantropijna – walczy z ubóstwem, nierównościami społecznymi i chorobami na całym świecie. Przez lata milioner i jego żona zwiększali świadomość społeczną na temat klimatu i walki o ochronę biosfery Ziemi.

Według szacunków Forbesa, Bill Gates jest czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem przekraczającym 120 miliardów dolarów.

W rozmowie z Billem Gatesem Piotr Kraska i Dorota Wysoka-Snape. Zobacz w TVN24 GO >>>

Kluczowe źródło zdjęć: Kamil Jihnioglu / EPA / BAP

READ  Syryjskie rodzeństwo zatrzymane w pobliżu granicy polsko-białoruskiej z powodu opadów śniegu

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *