Biden wygrał prawybory w New Hampshire, mimo że nie brał udziału w głosowaniu

Biden wygrał prawybory w New Hampshire, mimo że nie brał udziału w głosowaniu

Prezydent Joe Biden z łatwością wygrał we wtorek prawybory Partii Demokratycznej na niską stawkę w New Hampshire, mimo że jego nazwisko nie widniało na karcie do głosowania.

Główne sieci i serwisy informacyjne poinformowały o wyścigu wkrótce po zamknięciu lokali wyborczych o 20:00. Kampania Bidena nie brała udziału w konkursie, ale Demokraci polegali na niestandardowym ruchu dopisowym – oddolnej kampanii wzywającej wyborców do wpisania nazwiska prezydenta na karcie do głosowania – aby zapewnić sobie zwycięstwo nad pretendentami Demokratów, Deanem Phillipsem i Marianne Williamson. Grupa postępowych działaczy zachęcała także wyborców do napisania na karcie do głosowania wyrażenia „zawieszenie broni” w proteście przeciwko wsparciu prezydenta dla izraelskiej wojny w Gazie.

„Gratulacje dla prezydenta Bidena, który z pewnością dzisiaj wygrał, ale w żadnym wypadku nie w taki sposób, w jaki powinien być silny urzędujący prezydent” – Phillips powiedział kibicom w Manchesterze. „Dziś wieczorem zdobyliśmy 20%, a 10 tygodni temu nikt nie wiedział, kim jesteśmy”.

Phillips powiedział, że porażka Haley z Trumpem uczyniła go „jedyną osobą stojącą temu facetowi na drodze”.

Biden jest pierwszym od dziesięcioleci urzędującym kandydatem na prezydenta, który nie pojawił się na głównych kartach do głosowania swojej partii w stanie. Dzieje się tak dlatego, że Partia Demokratyczna zmieniła w tym roku harmonogram prawyborów, wytrącając New Hampshire z historycznego miejsca, w którym odbywały się prawybory w kraju. Partia jako pierwsza wybrała Karolinę Południową, twierdząc, że demografia stanu, a zwłaszcza odsetek czarnych wyborców, lepiej odzwierciedla naród.

Demokraci z New Hampshire, zdenerwowani tą decyzją, i tak zdecydowali się najpierw przeprowadzić prawybory. Kampania Bidena mówiła, że ​​prezydent ma obowiązek przestrzegać zasad partii, więc nie będzie startował w wyborach w państwie. Na kartach do głosowania pojawili się wszyscy pozostali kandydaci na prezydenta Demokratów.

READ  Gwałtowne protesty we Francji przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego przez Macrona

Jednak konkurs był „bezsensowny” – stwierdził Narodowy Komitet Demokratów po tym, jak zdecydował się ukarać New Hampshire za niesubordynację poprzez odwołanie swoich delegatów. Za kulisami Demokraci z New Hampshire powiedzieli, że nie martwią się karą, ponieważ nie będzie ona miała wpływu na wynik nominacji.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *