Biden anuluje 6 miliardów dolarów długu studenckiego pracowników sektora publicznego

Biden anuluje 6 miliardów dolarów długu studenckiego pracowników sektora publicznego
  • Napisane przez Madeleine Halpert
  • BBC News, Nowy Jork

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Szerszy plan Bidena mający na celu rozwiązanie zadłużenia studentów został odrzucony przez Sąd Najwyższy

Prezydent Joe Biden ogłosił, że umorzy prawie 6 miliardów dolarów (4,7 miliarda funtów) długów studenckich 78 000 pracowników sektora publicznego.

Biały Dom stwierdził, że do świadczeń kwalifikują się nauczyciele, pielęgniarki i strażacy.

Do tej pory Biden umorzył dług o wartości 143 miliardów dolarów około 4 milionom ludzi.

Republikanie skrytykowali umorzenie długów przez demokratycznego prezydenta, twierdząc, że ostatecznie to amerykańscy podatnicy płacą rachunek, co prowadzi do wyższych czesnego.

W tym ostatnim kroku 78 000 pracowników sektora publicznego zostanie wyeliminowanych średnio o około 77 000 dolarów z tytułu kredytów studenckich.

„Ci urzędnicy publiczni poświęcili swoje kariery służbie społecznościom, ale z powodu wcześniejszych błędów administracyjnych nigdy nie otrzymali pomocy, na jaką zasługują zgodnie z prawem” – stwierdził Biden w oświadczeniu.

Około 43 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych ma zadłużenie z tytułu kredytów studenckich, z czego zdecydowaną większość stanowią pożyczki federalne.

Odkąd w zeszłym roku Sąd Najwyższy odrzucił szerszy plan administracji Bidena dotyczący umorzenia długów studenckich, prezydent próbuje wykorzystać stare i nowe plany spłaty pożyczek, aby pomóc w zmniejszeniu zadłużenia.

Początkowy plan Białego Domu zakładał umorzenie długu do 20 000 dolarów na osobę, co oznaczałoby ponad 400 miliardów dolarów pożyczek studenckich.

Jednak Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że Biden nie ma uprawnień do umorzenia tego długu bez zgody Kongresu.

Sprawa szczególnie wzbudziła zainteresowanie młodych wyborców – kluczowego bloku, który Biden stara się pozyskać, zanim w wyborach prezydenckich w 2024 r. zmierzy się z byłym prezydentem Donaldem Trumpem.

Wielu młodych Amerykanów rozgniewało się po orzeczeniu Sądu Najwyższego i skrytykowało administrację Bidena za to, że nie robi więcej w kwestii kredytów studenckich.

Od tego czasu Biały Dom chętnie podkreśla, że ​​Biden umorzył więcej długów studenckich niż jakikolwiek inny prezydent i znalazł inne sposoby na umorzenie ich większej liczby.

Najnowszy plan redukcji długów dotyczy pracowników rządowych i organizacji non-profit objętych programem umorzenia pożyczek na usługi publiczne. Plan pozwala niektórym z tych pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy na spłatę długów po 120 miesięcznych spłatach.

READ  Cameron Robbins, absolwent szkoły średniej w Luizjanie, który wypadł z łodzi na Bahamach, zaginął na morzu, gdy straż przybrzeżna odwołała poszukiwania.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *