Będzie więcej ograniczeń na święta wielkanocne. Premier potwierdza

„Nowe przepisy wprowadzimy na najbliższe dwa tygodnie najpóźniej w czwartek” – powiedział w Wadowicach premier Matos Moraveki. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje reporterów RMF FM.

Podczas wizyty w Vadovis głowa państwa po raz ostatni nalegała Jeszcze bardziej niepokojące są dane epidemiologiczne.

Zapowiedział, że nowe ograniczenia zostaną ogłoszone w tym tygodniu. Wszędzie wokół nas – Niemcy, Czechy i inne kraje wprowadzają nowe kontrole, a przez następne dwa tygodnie będziemy wprowadzać niektóre z najnowszych nowych kontroli w czwartek przez następne dwa tygodnie, aby stłumić wirusa i poczekać, aż wygra odporność zbiorowa – powiedział premier.

Premier zapowiedział też wsparcie dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i turystycznej. Dodał, że nastąpi przedłużenie obecnych zasad i dodatkowe narzędzia, „mam nadzieję, że w ostatnich tygodniach i miesiącach to pomoże”.

Istnieją branże, które przeszły przez rząd 19 ze stosunkowo suchymi stopami, np. Szeroko rozumiany przemysł spożywczy. Ale te, które w praktyce od października były w najtrudniejszej sytuacji, są często zamknięte – wyjaśnił Morawian podczas wizyty w fabryce Maspex.

W wywiadzie dla Polsatu wczoraj prof. Andrzej Harban, główny doradca kanclerza skarbu w Govt-19 Przyznał, że całkowite zamknięcie jest możliwe od następnej niedzieli.

Jak teraz podkreśla Szpitale działają „na granicy swoich możliwości”. Jeśli przekroczymy 30000, czas zacząć się bać – powiedział.

Według reportera RMF FM Krzysztofa Berndiego, U nas możliwe są również pewne ograniczenia handlowe, Takie jak zmniejszenie liczby klientów, którzy mogą być w sklepach w tym samym czasie. W zamian wydłużą się godziny otwarcia sklepów.

READ  DEME podpisuje przełomowy kontrakt na morską energetykę wiatrową w Polsce

To jest bardzo możliwe Zamykanie salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów dla majsterkowiczów i artykułów gospodarstwa domowego.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojwodina Androzewicz przekonuje, że nie grozi nam zakaz podróżowania po Polsce w okresie Wielkanocy. R.M.F. . Inny powód To było powstanie społeczne. Rząd wie, że wielu zignoruje taki zakaz, więc nie ma sensu go wprowadzać.

Nie przegap: Czy ruch jest zabroniony w czasie wakacji? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ląduje

Ministerstwo Zdrowia dzisiaj Zgłoszono 16 741 nowych przypadków zakażenia wirusem koronowym. 396 osób zginęło od Govt-19. Najwięcej nowych zachorowań występuje na Mazowszu – 3105 oraz na Śląsku – w 2023 r.

W porównaniu z danymi z zeszłego tygodnia (od ostatniego wtorku) liczba przypadków wzrosła o 2345.

Szpitale mają ponad 26 000 pacjentów z Covit-19, o 1438 więcej niż poprzedniego dnia. 2512 pacjentów wymagało leczenia respiratorem.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *