„Bardzo ograniczona liczba” fanów zostanie dopuszczona do playoff Winnipeg Jets w środę

Po ponad rocznej nieobecności niektórzy fani zostaną wpuszczeni do Bell MTS Place, aby osobiście obejrzeć samoloty Winnipeg Jets podczas nadchodzącej serii Pucharu Stanleya.

The Jets zmierzą się z Montreal Canadiens w meczu 1 rundy drugiej serii w środowy wieczór.

Regionalne nakazy zdrowia publicznego zabraniają wszelkiego rodzaju zgromadzeń. Rzecznik Departamentu Zdrowia powiedział, że rząd Manitoby pozwoli „bardzo ograniczonej liczbie” fanów na kibicowanie samolotom po raz pierwszy od czasu wstrzymania NHL na sezon 2019-20 z powodu pandemii COVID-19.

Więcej szczegółów zostanie ujawnionych wkrótce, powiedział rzecznik regionalny, a także rzecznik True North Sports and Entertainment, firmy będącej właścicielem Jets i Bell MTS Place.

Ruch ten pojawia się, gdy Manitoba nadal zgłasza wzrost liczby przypadków COVID-19 i wskaźników transmisji, podczas gdy szpitale próbują obsłużyć rekordową liczbę pacjentów z COVID-19 na swoim oddziale intensywnej terapii – kilkudziesięciu z nich zostało przeniesionych do innych prowincji.

Prezydent Manitoby Brian Pallister ujawnił tę wiadomość na konferencji medialnej we wtorek po południu, po tym, jak reporter CBC zapytał go, czy uważa, że ​​w obecnej sytuacji byłoby właściwe posiadanie fanów na trybunach podczas meczów Jets.

Odpowiedział: „Tak”. „Myślę, że na następnym meczu Jets będzie kilku fanów, kilku, kilku”.

Pozwolenie fanom na udział w meczu na samolotach Jets to optymistyczny znak, że „możemy zacząć wracać do naszego życia tutaj, w Manitobie”, powiedział Pallister.

Fani wzięli udział w Bell Center w Montrealu, aby obejrzeć mecz 6 pomiędzy Montreal Canadiens a Toronto Maple Leafs w sobotę, po tym, jak rząd Quebecu złagodził ograniczenia, zezwalając 2500 kibiców na arenę z 21 302 miejscami siedzącymi.

Po raz pierwszy kanadyjski zespół NHL miał fanów w swoim rodzimym torze, odkąd liga tymczasowo zawiesiła sezon 2019-20 z powodu pandemii COVID-19.

READ  Trenerzy Six Saints mają pozytywny wynik testu na COVID-19

Ontario odpowiedziało dwa dni później, pozwalając 550 pracownikom z pierwszej linii, którzy byli w pełni zaszczepieni, na udział w meczu 7 w poniedziałek w Scotiabank Arena w Toronto.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *