Aspiracje Flamesa dotyczące play-offów osłabły po porażce u siebie – Sportsnet.ca

Aspiracje Flamesa dotyczące play-offów osłabły po porażce u siebie – Sportsnet.ca

CALGARY – Coraz trudniej uwierzyć, że Calgary Flames mogą znacznie dłużej utrzymać się w fazie play-off.

Jeśli chcą udowodnić, że jest inaczej, z pewnością mają zabawny sposób, aby to pokazać.

Po wtorkowej zmianie prowadzenia 3:1 na Faceplant 4:3 przeciwko jednemu z najbliższych rywali w fazie play-off, Flames po raz kolejny popadli w poślizg po trzech porażkach w kluczowym momencie sezonu.

„Jesteśmy teraz w trudnej sytuacji i musimy zatamować krwawienie na własnym boisku” – powiedział trener Ryan Houska.

„Przegraliśmy trzy mecze z rzędu u siebie.

„Więc nie jest to rzecz akceptowalna.

„Mamy przed sobą jeszcze dwa mecze u siebie przed przerwą na All-Star i musimy się upewnić, że będą to najważniejsze mecze”.

Czasami najbardziej niepokojący jest sposób, w jaki przegrywasz.

[brightcove videoID=6345451225112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Pomiędzy strasznie powolnym początkiem a katastrofalną końcówką, Flames prowadzili 3:1 z klubem Blues, który rozpoczął mecz z jednopunktową przewagą po zaciętym wyścigu o dziką kartę.

Aby to osiągnąć, Mackenzie Weegar, Noah Hanifin i Jegor Sharangovich połączyli siły z ekscytującym Jacobem Markstromem, aby zapewnić graczom komfort tuż przed drugą przerwą.

Wydaje się, że jest to bardzo wygodne.

Na trzy minuty przed końcem Flames przygotowywali się do rozpoczęcia gry w przewadze, w wyniku której Elias Lindholm wyrównał w meczu z Weegarem.

Kiedy jednak doświadczony blueliner nie trafił w ruch Pugha na niebieskiej linii, Brayden Schenn z łatwością przejął krążek i poprowadził go wzdłuż lodowiska, co było jego pierwszym krótkim występem w karierze.

Gra powróciła.

„To strzał w dziesiątkę – zagraj według mnie” – Weegar powiedział o czwartej ucieczce, z której jego zespół zrezygnował w noc pełną problemów ze świadomością Flames.

„Jako starszy chłopak i lider – nawet młodszy – niedopuszczalne jest rozgrywanie takiej gry w przewadze, mając niewiele czasu na grę.

READ  Zmarł spiker Sabres Hall of Fame, Rick Jennert

„To będzie zupełnie inny mecz w trzeciej kwarcie”.

[brightcove videoID=6345448979112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Zamiast tego sytuacja była ustalona dla Jordana Kyrou, który wyrównał wynik na początku trzeciej kwarty, a Brandon Saad zwyciężył na 48 sekund przed końcem po strzale zza niebieskiej linii, który odbił się od Jordana Oesterle i trafił w słupek.

Nic takiego nie dotyczyło Markstroma, którego klub mógł stracić trzema lub więcej bramkami w ciągu pierwszych 10 minut.

Zespoły, które mogą walczyć o miejsca w play-offach, nie są gospodarzami drużyny, z którą walczą, otwierając się powoli i zasypując swoją grę błędami mentalnymi.

„Chcieliśmy zagrać w określony sposób, a przez pierwsze dziesięć minut zagraliśmy odwrotnie” – powiedział Houska, przyznając, że od początku był zdenerwowany.

„Było kilka zagrań, w których moim zdaniem nie zachowaliśmy wystarczającego opanowania, gdy było ono potrzebne w dalszej części meczu.

„Kiedy doszliśmy do stanu 3-1, zrobiliśmy kilka dobrych rzeczy, a potem strzeliliśmy im bramki.

Dodał: „Gol zdobyty w osłabieniu był trudny, a trzeci gol był jeszcze trudniejszy”.

Niekonsekwencja Huski sprowadziła ich z powrotem do 0,500 dzięki rozpoczęciu 1:3 w sześciu meczach u siebie, które zakończyły się występem Johnny's Blue Jackets w mieście w czwartek i bez Bedarda Blackhawks tutaj w sobotę.

„To dla nas ważne mecze” – powiedział Hanifin.

Musimy wygrać te dwa mecze przed przerwą, aby zająć lepszą pozycję przed wyjazdem po przerwie.

Po przerwie czeka nas podróż na wschód przez Boston i trzy drużyny z okolic Nowego Jorku.

Do tego czasu trójstronny remis Flames, zajmujący piąte miejsce w wyścigu o dziką kartę, mógł z łatwością zapewnić im ósme miejsce, przed jedynie Ducks, Falcons i Sharks.

[brightcove videoID=6345458549112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

„To trudne, wiedzieliśmy, jaka jest stawka dzisiejszego wieczoru, a to sprawia, że ​​sytuacja, w której się teraz znajdujemy, jest jeszcze trudniejsza” – powiedział Weegar, którego klub wskoczył w rankingi przeciwko St. Louis, tracąc cztery punkty do kwalifikującego się do play-off Nashville. Z trzema drużynami, które mają przełożone mecze.

READ  Andreescu po raz pierwszy pokonuje Cornet. Zmierzy się z Zheng w Toronto

„W naszej grze było wiele rzeczy, które nie były nasze.

„Myślałem, że opuściliśmy tę sztukę w październiku i listopadzie”.

Zabawne, że o tym wspomina, ponieważ był to pierwszy sygnał, że jego nadzieje na play-offy w tym sezonie zaczynają słabnąć.

Możliwość ta zaczyna teraz stawać się wyraźniejsza.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *