Apple wydaje pierwszą aktualizację Rapid Security Response dla iPhone’a, iPada i Maca

Apple wydaje pierwszą aktualizację Rapid Security Response dla iPhone’a, iPada i Maca
W zeszłym roku Apple obiecał szybsze poprawki bezpieczeństwa iOS 16 I macOS Ventura. Prawie rok później Apple wydało pierwszą w historii wersję Szybka reakcja bezpieczeństwa Aktualizacja odbiorców na iPhone’a, iPada i Maca.
Odpowiedź bezpieczeństwa jest generowana dla uruchomionych urządzeń iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 pkt System operacyjny Mac 13.3.1. Po zainstalowaniu aktualizacja Rapid Security Response dodaje znak do wykończenia. Na przykład iOS 16.4.1 jest oznaczony jako iOS 16.4.1(a).
Aktualizacje Rapid Security Response (RSR) są dodatkiem do cyklu wydawania oprogramowania dla iPhone’aI IPADI prochowiec. Zapewniają podstawowe ulepszenia zabezpieczeń niezależnie od zwykłych aktualizacji oprogramowania. Obejmuje to ulepszenia krytycznych bibliotek systemowych, przeglądarki internetowej Safari i pakietu ramowego WebKit.
Security Response można również wykorzystać do szybkiego łagodzenia określonych problemów związanych z bezpieczeństwem, takich jak te, które są wykorzystywane lub zgłaszane jako dzikie.
W porównaniu z tradycyjnymi zaplanowanymi aktualizacjami oprogramowania, aktualizacje Rapid Security Response nie zajmują dużo czasu i są realizowane w krótkim czasie.
Apple zaleca wszystkim użytkownikom zainstalowanie Response Security, ponieważ „zapewnia ważne poprawki bezpieczeństwa”. Pamiętaj też, że odpowiedź bezpieczeństwa będzie dostępna tylko w najnowszych wersjach systemów iOS, iPadOS i macOS.
Nie jest konieczne instalowanie aktualizacji Rapid Security Response. Użytkownicy mogą wyłączyć instalację i czekać na następną aktualizację oprogramowania w celu naprawy. Jednak idealnie jest zezwolić na automatyczne instalowanie tych aktualizacji.
Aby włączyć aktualizacje odpowiedzi bezpieczeństwa na iPhonie lub iPadzie, przejdź do Ustawień, a następnie Ogólne. Stuknij Aktualizacja oprogramowania, a następnie Aktualizacje automatyczne i upewnij się, że przełącznik Odpowiedzi bezpieczeństwa i pliki systemowe jest włączony.
Na komputerze Mac otwórz Preferencje systemowe i wybierz Ogólne z paska bocznego. Stuknij Aktualizacja oprogramowania, a następnie stuknij ikonę „i” obok opcji Aktualizacje automatyczne, aby wyświetlić więcej szczegółów. Na koniec włącz opcję „Zainstaluj odpowiedzi bezpieczeństwa i pliki systemowe”.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *