Apple Vision Pro otrzyma aplikacje Microsoft 365 w momencie premiery

Apple Vision Pro otrzyma aplikacje Microsoft 365 w momencie premiery
Microsoftu

Już tylko dwa dni od Apple Vision Pro wylądują na głowach ludzi, a wielu spekuluje, jaki sukces – lub nie – może odnieść ten technologiczny gigant, wprowadzając na rynek swój najważniejszy produkt od lat.

Oczekuje się, że głównym czynnikiem będzie poziom zainteresowania programistów tworzeniem niestandardowych aplikacji dla zestawów słuchawkowych do rzeczywistości mieszanej, ponieważ niektóre główne platformy, takie jak Netflix, Spotify i YouTube, zdecydowały się wycofać z oferowania niestandardowych aplikacji.

Jednak duży impuls nastąpił w środę, gdy Microsoft ogłosił, że jego aplikacje 365 zorientowane na produktywność, w tym Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote i Loop, wraz z towarzyszącym mu opartym na sztucznej inteligencji Copilotem, będą dostępne od piątku w Vision Pro. Sklep z aplikacjami.

Należy zauważyć, że nie są to proste porty istniejących aplikacji; Zamiast tego został zaprojektowany od podstaw tak, aby wykorzystać niektóre funkcje oferowane przez zestaw słuchawkowy Apple Vision Pro.

Na przykład wciągające środowisko programu PowerPoint pozwala ćwiczyć prezentację tak, jakbyś stał przed publicznością.

Microsoftu

Z drugiej strony programu Excel można używać z tak zwanym „nieskończonym płótnem” Vision Pro, który oddziela treści cyfrowe od tradycyjnej konfiguracji 2D i pozwala traktować je tak, jakby były częścią Twojej fizycznej przestrzeni.

Obraz wykorzystano za zgodą właściciela praw autorskich

Jeśli chodzi o program Word, wciągające środowiska Vision Pro i tryb ostrości programu Word pozwalają odciąć się od czynników rozpraszających, aby właściwie zanurzyć się w dokumencie, nad którym pracujesz.

Obraz wykorzystano za zgodą właściciela praw autorskich

Podobnie jak Zoom dla Vision Pro, możesz prowadzić rozmowy wideo w aplikacji Teams, mając na sobie zestaw słuchawkowy Vision Pro. Inne osoby biorące udział w rozmowie zobaczą cyfrowy awatar całej Twojej twarzy na podstawie skanu. Jest to możliwe dzięki narzędziu „Persona” w Vision Pro.

READ  Samsung Galaxy F23 5G startuje dzisiaj w Indiach, oto jak oglądać na żywo

Dostęp do usług Copilot opartych na sztucznej inteligencji można także uzyskać za pośrednictwem zestawu słuchawkowego Apple, używając naturalnych poleceń głosowych do tworzenia wersji roboczych dokumentów, wprowadzania zmian, podsumowań i nie tylko.

„W firmie Microsoft zależy nam na zapewnianiu naszym klientom wspaniałych doświadczeń platformy Microsoft 365 na ich ulubionych platformach i urządzeniach” – napisał Gabriel Valdez Malpartida z Microsoftu w stanowisko Ogłoszenie nowości. „Od wielu lat ściśle współpracujemy z firmą Apple, aby zapewnić te funkcje na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac. Teraz, dzięki Apple Vision Pro, aplikacje te korzystają z nieskończonego obszaru obliczeń przestrzennych i mogą pojawiać się obok siebie w dowolna skala dla niesamowitej wielozadaniowości.

Aby dowiedzieć się więcej na temat statusu Vision Pro w chwili premiery, zapoznaj się z tym informacyjnym artykułem na temat trendów cyfrowych.

Zalecenia redaktorów
Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *