Apple Music ogłasza brakujące elementy przestrzenne i dźwiękowe

Cupertino w Kalifornii Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że Apple Music zapewnia subskrybentom wiodącą w branży jakość dźwięku, dodając dźwięk przestrzenny z obsługą Dolby Atmos. Spatial Audio daje artystom możliwość tworzenia wciągających wrażeń dźwiękowych dla swoich fanów z prawdziwie wielowymiarowym dźwiękiem i klarownością. Abonenci Apple Music będą mogli również posłuchać ponad 75 milionów utworów w Lossless Audio – tak, jak artyści stworzyli je w studio. Te nowe funkcje będą dostępne dla subskrybentów Apple Music od przyszłego miesiąca bez dodatkowych kosztów.

„Apple Music dokonuje największego przełomu w jakości dźwięku” – powiedział Oliver Chaucer, wiceprezes Apple Music and Beats. „Słuchanie piosenki w Dolby Atmos jest jak magia. Muzyka pochodzi z każdego miejsca wokół ciebie i brzmi świetnie. Teraz oferujemy naszym słuchaczom prawdziwie innowacyjne i wciągające doświadczenie z muzyką ich ulubionych artystów, takich jak J Balvin, Gustavo Dudamel, Ariana Grande , Maroon 5, Kacey Musgraves i The Weeknd ”Subskrybenci będą również mogli słuchać swojej muzyki w najwyższej jakości dźwięku dzięki bezstratnemu dźwiękowi. Apple Music, jaką znamy, wkrótce się zmieni”.

Dźwięk przestrzenny z obsługą Dolby Atmos

Apple wprowadza do Apple Music Spatial Audio z obsługą Dolby Atmos. Dolby Atmos to rewolucyjne i wciągające wrażenia dźwiękowe, które pozwalają artystom miksować muzykę, tak aby dźwięk dochodził z każdego miejsca i z góry. Domyślnie Apple Music automatycznie odtwarza ścieżki Dolby Atmos na wszystkich AirPods i Beats wyposażonych w chip H1 lub W1, a także na wbudowanych głośnikach w najnowszych wersjach iPhone’a, iPada i Maca. Apple Music będzie stale dodawać nowe utwory Dolby Atmos i wybierać specjalny zestaw list odtwarzania Dolby Atmos, aby pomóc słuchaczom znaleźć ulubioną muzykę. Dodatkowo albumy dostępne w Dolby Atmos będą miały plakietkę na stronie ze szczegółami, która ułatwi ich odnalezienie.

W chwili premiery abonenci mogą słuchać tysięcy utworów w Spatial Audio autorstwa największych światowych artystów i muzyków wszystkich gatunków, w tym hip-hopu, country, muzyki latynoskiej, popowej i klasycznej. Apple Music współpracuje z artystami i firmami, aby dodawać nowe wydania i utwory z najlepszych katalogów, ponieważ coraz więcej artystów zaczyna tworzyć muzykę specjalnie na potrzeby dźwięku przestrzennego. Apple Music i Dolby razem ułatwiają muzykom, producentom i inżynierom tworzenie utworów w Dolby Atmos. Inicjatywy obejmują podwojenie liczby studiów obsługujących technologię Dolby na głównych rynkach, oferowanie programów edukacyjnych i udostępnianie zasobów niezależnym artystom.

READ  Oto dokładny czas rozpoczęcia otwartej bety „Diablo 4”.

„Dzisiejszy dzień oznacza wprowadzenie Dolby Atmos w Apple Music – nowe doświadczenie muzyczne, które zmienia sposób, w jaki muzyka jest tworzona przez artystów i którą cieszą się ich fani” – powiedział Kevin Yiman, prezes i dyrektor generalny Dolby Laboratories. „Współpracujemy z Apple Music, aby udostępnić dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos dla wszystkich muzyków i każdego, kto kocha muzykę”.

Balvin Powiedział: „Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę być częścią tego projektu z Apple Music, ponieważ zawsze chcę być krok do przodu i myślę, że jest to jeden z tych kroków. Dzięki Bezstratnemu wszystko w muzyce będzie wyglądać na większe i mocniejsze, ale większość co ważne, będzie lepszej jakości. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem siebie i moją muzykę w Dolby Atmos, to było po prostu szalone, oszołomione, nie do opisania. Myślę, że fani naprawdę pokochają to nowe doświadczenie. ”

Gustavo Daddamel Powiedział: „Nie ma słów, aby opisać przytłaczające i potężne doświadczenie bycia dyrygentem, prowadząc imponujące wykonanie„ Tysiąca Symfonii ”Mahlera. Ale teraz technologia rozwija się, aby przybliżyć to doświadczenie naszym uszom, umysłom i Podziel się ze mną tym mega występem na żywo z ukochaną Orkiestrą Filharmoniczną w Los Angeles, po raz pierwszy zremasterowanym w Dolby Atmos audio w Apple Music wraz z moją kolekcją nagrań Deutsche Grammophon z LA Phil, w bogatym, nieskazitelnym dźwięku 3D ”. ’

Zdobywca nagrody Grammy, producent, autor tekstów i kompozytor Giles Martin Powiedział: „Od początku nagrania artyści, producenci i inżynierowie próbowali malować obrazy dźwiękiem, przenosząc słuchaczy do światów, o których istnieniu nigdy wcześniej nie wiedzieli, nawet jeśli dźwięk pochodzi z jednego głośnika. wciągający dźwięk, możemy zabrać melomanów do muzyki. Od poczucia słuchania ulubionego artysty w tym samym pomieszczeniu, w którym mieszkasz, do doświadczenia siedzenia bezpośrednio w środku orkiestry symfonicznej, wrażenia słuchowe są przemieniające i nieskończone możliwości dla twórcy. To milowy krok w technologii – do tej pory miałem przyjemność miksować w Dolby Atmos jednych z największych artystów w historii. W tej pracy znalazłem się w albumach, które uwielbiam. Wyjątkowym doświadczeniem jest możliwość pełnego zanurzenia się w muzyce, która, choć znana, nagle wygląda na nową, nowoczesną i natychmiastową. Jako twórca treści, ekscytujące jest to, że możemy teraz dzielić się tym niesamowitym doświadczeniem za pośrednictwem Apple Music ”.

READ  Wyniki AnTuTu pokazują, że iPhone 15 Pro Max to najszybszy iPhone w historii

Inżynier Mane Marroquin pomylił się Powiedział: „Przestrzenny dźwięk nadaje muzyce nową tożsamość. Za każdym razem, gdy miksuję z Atmosem, dostaję gęsiej skórki. Przyszłość nadeszła”.

Bezstratny dźwięk

Apple Music udostępni również katalog ponad 75 milionów utworów w formacie Lossless Audio. Apple używa ALAC (Apple Lossless Audio Codec), aby zachować każdą część oryginalnego pliku audio. Oznacza to, że subskrybenci Apple Music będą mogli usłyszeć to samo, co artyści stworzeni w studio.

Aby rozpocząć słuchanie bezstratnego dźwięku, subskrybenci korzystający z najnowszej wersji Apple Music mogą go odtworzyć w Ustawieniach> Muzyka> Jakość dźwięku. Tutaj mogą wybrać różne rozdzielczości dla różnych połączeń, takich jak komórkowe, Wi-Fi lub do pobierania. Kategoria bezstratna Apple Music zaczyna się od jakości CD, która jest 16-bitowa przy 44,1 kHz (kHz), dochodzi do 24-bitowej przy 48 kHz i można ją odtwarzać lokalnie na urządzeniach Apple. Dla prawdziwych audiofilów Apple Music oferuje również bezstratną rozdzielczość Hi-Resolution do 24 bitów przy 192 kHz.1

Produktem jest Sosna Piper Powiedział: „Duch i żywotność miksu tkwi w dodatkowych bitach danych przechowywanych w niezagubionym pliku. Jako profesjonalny inżynier posiadanie możliwości przesyłania słuchaczowi muzyki w najwyższej jakości jest ostatecznym celem tego, co ja pracować na co dzień ”.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *