Andrea Kelly docenia uczciwość Zespołu Christy McCarville podczas jej pierwszych wyścigów w Szkocji z nowymi kolegami z drużyny

Andrea Kelly docenia uczciwość Zespołu Christy McCarville podczas jej pierwszych wyścigów w Szkocji z nowymi kolegami z drużyny

CALGARY – Christa McCarville z północnego Ontario od prawie dziesięciu lat jest stałą uczestniczką Scotties Tournament of Hearts.

Drużyna Thunder Bay, w skład której wchodzą McCarville, Kendra Lilley, Ashley Seppala i Sarah Potts, wraz z trenerem Rickiem Langiem, w ostatnich latach była filarem Kanadyjskich Mistrzostw Kobiet w Curlingu, a w tym tygodniu w Calgary wystąpi po raz siódmy w Scotties od 2016 roku.

Na każdym z tych pokazów zakwalifikowali się również do play-offów, w tym do finału w 2016 i 2022 r., ale nie udało im się stanąć na szczycie podium.

Pomimo stałych wyników McCarville i jego koledzy z drużyny zdecydowali, że konieczna jest zmiana, aby pokonać trudności po zeszłorocznej półfinałowej porażce z kanadyjską drużyną Kerry'ego Einarsona w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej.

Nie w formie odejmowania, ale w formie dodawania.

Wchodzi Andrea Kelly.

„Chcieliśmy dodać kogoś do zespołu, kogoś nowego i świeżego” – powiedział McCarville TSN.ca w poniedziałek rano po zwycięstwie nad Wyspą Księcia Edwarda. „Dzięki doświadczeniu, jakie ma Andrea, jest świetną strzelczynią. Pomyślałem, żeby dać jej trzecią pozycję, łatwo radzi sobie z ostrymi emocjami i jest w tym dobra. Pomyślałem, że będzie dla nas odpowiednia na trzecią pozycję”.

McCarville przeskoczy w pełnym wymiarze godzin, podczas gdy Kelly jest na stałe trzecim. Lilly, Seppala i Boots na zmianę dzielą się obowiązkami na froncie.

Kelly (39 l.) nie jest obca temu wydarzeniu, ponieważ New Brunswick w swojej karierze opuściła Turniej Serc 11 razy, zdobywając brązowy medal w 2022 roku.

Przyznaje, że przejście od skoku na trzecie miejsce nie było do końca gładkie, a zespół w WinSport Arena wciąż próbował rozgryźć lód.

„Z pewnością był to dla nas trudny tydzień aż do tego momentu. Dla mnie gra na trzeciej pozycji w dół jest dla mnie przystosowaniem, a największą zmianą była dla mnie ocena wagi” – wyjaśnił Kelly. „Kiedy wejdziesz na lód o godz. Scotties, nawierzchnia bardzo różni się od tej, na której gramy przez cały rok. Dla mnie jest to najtrudniejsza rzecz, z którą mogę sobie poradzić. Docieramy tam.

READ  Kylian Mbappe informuje Paris Saint-Germain, że nie przedłuży kontraktu: Media | wiadomości piłkarskie

Kelly w czterech meczach trafia na 84 procent.

W wieczornym remisie drużyna McCarville'a pokonała Nową Fundlandię i Labrador 8:3, poprawiając swój rekord do 3:2. W piątek w pierwszym meczu pokonali Team Corinne Brown z Kolumbii Brytyjskiej, po czym w weekend przegrali z Team Einarson z Kanady i Team Skyler Ackerman z Saskatchewan.

Po ośmiu meczach trzy najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikują się do play-offów.

„Miałyśmy trudności z odczytaniem zachowania na lodzie i poczuciem kopnięcia, którego potrzebowaliśmy” – powiedziała McCarville, która zdobyła 96 procent punktów w meczu przeciwko Wyspie Księcia Edwarda, co było jej najlepszym meczem w dotychczasowej historii.

Pomimo nieco powolnego startu drużyny McCarville's Scotties na lodzie w tym roku, chemia poza lodem utrzymuje się przez cały sezon z nowym kolegą z drużyny.

„Wiemy, że przez cały sezon używamy słowa „łatwy”. Szczerze mówiąc, było to naprawdę łatwe” – Kelly wyjaśniła nowy skład zespołu.

„Czuję, że naprawdę mnie wspiera jako trzeciego” – dodała McCarville. „Wydaje się, że dużo rozmawiamy na lodzie i poza nim i myślę, że wszystko układa się u nas dobrze”.

Kelly, która pracuje jako specjalista ds. stosunków pracy w Fredericton w stanie New Jersey, na przestrzeni lat wielokrotnie rywalizowała z McCarville w Szkocji i mówi, że teraz, gdy jest częścią zespołu, naprawdę docenia ich wzajemną szczerość.

„Jedyną rzeczą, której im gratuluję w tym roku, jest ich zdolność do bycia ze sobą naprawdę szczerymi, kiedy tego potrzebują, i to w nich podziwiam” – powiedziała Kelly. „Nie staramy się chronić niczyich uczuć, ponieważ tak naprawdę wszyscy pracujemy nad tym samym celem, więc jeśli jest coś, co trzeba powiedzieć, można to powiedzieć i można sobie z tym poradzić w odpowiedni sposób w tym zespole. To w nich ceniłem.

W ciągu ostatnich kilku występów w Scotties drużyna McCarville'a stała się jednym z najpopularniejszych lodowisk w curlingu.

READ  Hockey Canada i Oilers stawiają czoła opóźnionym wyzwaniom logistycznym przed World Juniors

Kelly twierdzi, że w zespole panuje doskonała równowaga między rywalizacją a docenianiem wszystkich różnych chwil, które przeżywasz w Scotties.

„Curling to coś, co kochamy robić i nie jest to wszystko, co nas interesuje” – powiedział McCarville. „Lubimy to robić i jesteśmy w tym dobrzy. Lubimy się po prostu trochę zabawić. Tu i tam jesteśmy głupkowaci i lubimy pokazywać naszym fanom i ludziom, kim jesteśmy. Nie jesteśmy tylko tych poważnych ludzi na lodzie.”

Jednak ta popularność sprawia, że ​​wyjścia spożywcze do Thunder Bay trwają nieco dłużej.

„Stwierdzam, że często robię tam zakupy w dużych sklepach i wydaje mi się, że często mnie zauważają, co jest w pewnym sensie zabawne” – powiedziała McCarville.

Turniej Serc Szkocji 2025 odbędzie się w rodzinnym mieście McCarville’a, Thunder Bay.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *