Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom bada zapalenie mięśnia sercowego u niektórych młodych dorosłych po szczepieniu COVID-19

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom bada zapalenie mięśnia sercowego u niektórych młodych dorosłych po szczepieniu COVID-19

Niektórzy nastolatkowie i młodzi dorośli, którzy go otrzymali Covid-19 Grupa doradcza z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób w USA stwierdziła, że ​​szczepionki cierpiały na infekcję serca i zaleciła dalsze badanie rzadkiego przypadku.

Komitet Doradczy ds. Praktyk Szczepień Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdził w oświadczeniu z dnia 17 maja, że ​​przeanalizował doniesienia, że ​​u niewielkiej liczby osób zaszczepionych, głównie nastolatków i młodych dorosłych, w większości mężczyzn, zachorowało na zapalenie mięśnia sercowego. zakażenie mięśnia sercowego.

CDC stwierdziło, że stan często ustępuje bez komplikacji i może być spowodowany przez różne wirusy.

Czytaj więcej:

Jak rozpoznajesz reakcję po szczepionce COVID-19? Eksperci wyjaśniają

Komisja stwierdziła w oświadczeniu, że systemy nadzoru Centers for Disease Control and Prevention (CDC) nie wykryły w populacji większej liczby przypadków niż oczekiwano, ale członkowie komisji ds. Szczepień uważali, że pracownicy służby zdrowia powinni być świadomi „potencjalnego zdarzenia niepożądanego” raporty.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Nie podano, ile osób zostało dotkniętych, i zalecono dalsze badania.

Dr Amish Adalja, starszy badacz z Johns Hopkins Center for Health Security, powiedział, że wiadomo, że szczepionki powodują zapalenie mięśnia sercowego i ważne będzie ich monitorowanie, aby sprawdzić, czy są one przyczynowo związane ze szczepionką. Dodał, że ważne jest, aby przyjrzeć się stosunkowi korzyści do ryzyka. „Szczepionki byłyby niewątpliwie bardziej korzystne, gdyby były skuteczniejsze od tego niezwykle niskiego ryzyka, jeśli zostałyby ostatecznie udowodnione”.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Zmniejszająca się częstotliwość szczepień COVID-19 pomaga Kanadzie nadrobić zaległości


Zmniejszająca się częstotliwość szczepień COVID-19 pomaga Kanadzie nadrobić zaległości

CDC twierdzi, że przypadki występują zwykle w ciągu czterech dni po otrzymaniu szczepionek mRNA. Nie zidentyfikowano żadnych szczepień. Stany Zjednoczone udzieliły zezwolenia w trybie pilnym na dwie informacyjne szczepionki RNA firmy Moderna Inc i Pfizer / BioNTech.

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało w kwietniu, że bada niewielką liczbę przypadków zapalenia mięśnia sercowego u osób, które otrzymały szczepionkę Pfizer, chociaż nie wyciągnęło jeszcze żadnych wniosków. Większość przypadków odnotowano w Izraelu wśród osób w wieku do 30 lat.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Pfizer powiedział wtedy, że nie zaobserwował wyższego wskaźnika choroby niż zwykle w populacji ogólnej i że nie wykazano związku przyczynowego ze szczepionką.

Czytaj więcej:

Dlaczego ludzie zgłaszają nieregularne miesiączki po wstrzyknięciu COVID-19? Eksperci wyjaśniają.

Pfizer i Moderna nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz w sobotę.

CDC powiedział pod koniec kwietnia, po wiadomościach o izraelskim śledztwie, że nie widzi związku między nimi.

Na początku tego miesiąca amerykańskie agencje regulacyjne rozszerzyły licencje na szczepionkę COVID-19 firmy Pfizer i BioNTech na dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

New York Times doniósł wcześniej o oświadczeniu CDC.

(Przygotowane przez Radhikę Anilkumar z Bengaluru; Montaż: Leslie Adler)

READ  Niemcy bronią przygotowań do powodzi, ponieważ trwają poszukiwania ofiar i sprzątanie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *