Amerykańscy prokuratorzy rezygnują z drugiego procesu potentata kryptowalut Sama Bankmana Frieda | Wiadomości kryptograficzne

Amerykańscy prokuratorzy rezygnują z drugiego procesu potentata kryptowalut Sama Bankmana Frieda |  Wiadomości kryptograficzne

Prokuratorzy powołując się na „silny interes publiczny” w rozwiązaniu dużej sprawy przeciwko zhańbionemu założycielowi giełdy kryptowalut

Amerykańscy prokuratorzy zdecydowali się nie kontynuować drugiego procesu założyciela giełdy kryptowalut FTX Sama Bankmana-Frieda, który został już skazany za oszustwa i pranie pieniędzy, i zamiast tego przystąpili do wydania wyroku.

W piśmie przesłanym w piątek do nowojorskiego sądu prokuratorzy stwierdzili, że kontynuowanie drugiego procesu zniesławionego biznesmena jedynie opóźni sprawę przeciwko niemu, która jest już wystarczająco mocna.

„Biorąc pod uwagę tę praktyczną rzeczywistość oraz duży interes publiczny w szybkim rozwiązaniu tej sprawy, rząd zamierza przystąpić do wydania wyroku skazującego na podstawie zarzutów, za które oskarżony został skazany w procesie” – stwierdzili prokuratorzy w piśmie do sędziego Lewisa Kaplana, który skazał pozwany. W zeszłym roku przewodniczył pierwszemu procesowi karnemu Bankmana Freeda.

W listopadzie ława przysięgłych uznała Bankmana-Frieda za winnego, między innymi, siedmiu zarzutów oszustwa, defraudacji i spisku karnego.

31-latek jest oskarżony o wykorzystywanie miliardów dolarów z depozytów klientów w FTX w celu pokrycia strat swojego funduszu hedgingowego, spłacania kredytów i zakupu luksusowych nieruchomości, a także innych poważnych wydatków osobistych.

Na rozprawie przyznał się do popełnienia „błędów”, które doprowadziły do ​​zranienia ludzi, ale nie przyznał się do postawionych mu zarzutów, ponieważ twierdził, że nigdy nie miał zamiaru kraść.

Miliardy dolarów zostały utracone po wyjściu na światło dzienne zbrodni Bankman Fried w 2022 roku, co również przyczyniło się do pogłębienia się dekoniunktury na rynku kryptowalut, która rozpoczęła się wcześniej tego roku.

Prokuratorzy federalni określili wcześniej tę sprawę jako „jedno z największych oszustw finansowych w historii Ameryki”.

Wyrok Bankmana-Frieda ma zostać wydany 28 marca, grozi mu do 110 lat więzienia.

Prokuratorzy stwierdzili, że większość dowodów, które można było przedstawić w drugim procesie, została już przedstawiona w pierwszym procesie i że drugi proces nie będzie miał wpływu na długość kary, jaką będzie mógł odsiedzieć w więzieniu.

READ  Air Canada zgadza się zapłacić 4,5 mln USD za opóźnienia w przyznawaniu zwrotów COVID-19 w USA

Stwierdzili także, że ofiary nie odniosą korzyści z nakazów konfiskaty ani nakazu zwrotu, jeśli wyrok zostanie opóźniony.

Oczekuje się, że Bankman-Fried złoży apelację od wyroku.

Został on wcześniej poddany ekstradycji z Bahamów, gdzie mieszczą się jego spółki.

Od tego czasu wybuchły spory między Stanami Zjednoczonymi a Bahamami co do tego, który z prokuratorów w tym kraju ma jurysdykcję i prawo do ścigania. Amerykańscy prokuratorzy napisali w piątek, że rząd USA „nie ma harmonogramu, kiedy Bahamy będą mogły zastosować się do jego wniosku”.

Bankman Freed, absolwent MIT, przebywa w więzieniu od sierpnia, a jego zwolnienie za kaucją zostało cofnięte po tym, jak sędzia stwierdził, że prawdopodobnie manipulował potencjalnymi świadkami procesu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *