Amdocs i IBM wycięły tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej

Amdocs i IBM wycięły tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej

Firma Amdocs, która opracowuje oprogramowanie i usługi dla systemów rozliczeniowych klientów, oraz gigant komputerowy IBM zamierzają z różnych powodów zmniejszyć swoją powierzchnię biurową w Izraelu, dowiedział się Calcalist. Amdocs zamierza zaoferować do wynajęcia około 6000 metrów kwadratowych w swoim nowym kampusie w Raanana, natomiast IBM rozważa obecnie przeniesienie swojej siedziby głównej z Petah Tikva.

Po latach budowy i planowania firma Amdocs przeniosła się do swojego nowego kampusu w Raanana latem ubiegłego roku. Kompleks składa się z czterech budynków i obejmuje około 43 dunum (10 akrów), co obejmuje 60 000 metrów kwadratowych powierzchni zabudowy. Planowanie przeprowadzki rozpoczęło się w 2017 r., zanim wybuchła pandemia koronawirusa i przejście na pracę hybrydową, i podobnie jak wiele firm, Amdocs również ograniczyła liczbę dni roboczych w biurach. Kilka dni temu, na kilka miesięcy przed przeprowadzką, firma wynajęła budynek o powierzchni 7 tys. mkw. firmie coworkingowej Mixer. Amdocs poszukuje obecnie również dodatkowych 6 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, tak aby łącznie 20% jej powierzchni biurowej zostało podnajęte najemcom.

W odpowiedzi firma Amdocs stwierdziła, że ​​„kampus w Raanana został zaprojektowany z myślą o elastyczności i możliwości dostosowania do zmieniających się modeli biznesowych. Teraz, gdy hybrydowy system pracy jest stały i oczekuje się, że nasi pracownicy będą przychodzić do kampusu 3 dni w tygodniu, istnieje możliwość ulepszenia Funkcjonowanie kompleksu Do wynajęcia jest kilka pięter w danym budynku.

Dla IBM jest to ważniejszy krok, nawet jeśli znajduje się na bardziej wstępnym etapie. Firma posiada biura w kilku różnych ośrodkach na terenie całego kraju, m.in. w Beer Szebie, Tel Awiwie, Jerozolimie i Hajfie, lecz główna siedziba firmy w Izraelu zlokalizowana jest głównie w Petah Tikva w Park Ofer (dawniej Azorim) należącej do Melisron Real Estate. firma. Ponadto firma wynajęła około 7 pięter (około 11 000 metrów kwadratowych) w Migdal HaShahar w Givatayim, głównie na działalność badawczo-rozwojową.

READ  Nowe, dziwne skamieliny rzucają światło na starożytny plankton

Splot dwóch powodów skłonił firmę do rozważenia zmniejszenia powierzchni biurowej w Park Ofer. Pierwsza to wydzielenie z Kyndryl, działu konsultingowego, który w 2021 roku wydzielił się z IBM Global i stał się dużą spółką publiczną. Opuścił już swoje biura w siedzibie IBM w Petah Tikva, która zajmuje powierzchnię około 15 000 metrów kwadratowych. Drugim powodem jest oczekiwany wygaśnięcie kontraktu spółki z Melisronem w 2024 roku. W tym przypadku przesunięcie – jeśli do niego dojdzie – będzie wynikało ze zmian organizacyjnych, a nie przejścia na pracę hybrydową, ale wydaje się, że IBM poważnie rozważa zmniejszenie swojej powierzchni biurowej do około 5000 metrów kwadratowych, co stanowi około 75% obecnej powierzchni biurowej w Petah Tikva.

Obie firmy również dokonały cięć w zeszłym roku i niezależnie od tego, czy są one bezpośrednio związane ze zmniejszeniem powierzchni biurowej, czy nie, jasne jest, że wszelkie cięcia mogą również wpłynąć na wymaganą powierzchnię biurową. W lipcu 2023 roku firma Amdocs zgłosiła redukcję zatrudnienia o około 2000 pracowników, co stanowi około 6,5% firmy, z czego około 200 pracowników pracuje w Izraelu. Tymczasem firma, która zatrudnia w Izraelu ok. 5 tys. osób, odnotowała dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów, ale jednocześnie obniżyła prognozę wzrostu firmy na 2024 rok.

IBM Izrael zatrudnia około 3000 osób w pięciu centrach w Izraelu, a w lipcu ubiegłego roku ogłoszono, że firma zwolniła kilkudziesięciu pracowników programistycznych w dziedzinie pamięci masowej opartej na oprogramowaniu. IBM nie odpowiedział jeszcze na prośby o komentarz.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *