Amazon przyspiesza wystrzeliwanie satelitów Projektu Kuiper z Wybrzeża Kosmicznego

Amazon przyspiesza wystrzeliwanie satelitów Projektu Kuiper z Wybrzeża Kosmicznego

On gra

Oczekuje się, że gigant handlu elektronicznego Amazon szybko stanie się głównym graczem w komercyjnym przemyśle kosmicznym na Wybrzeżu Kosmicznym, gdy rozpocznie budowę konstelacji szerokopasmowych satelitów w ramach Projektu Kuiper.

„Nasze satelity, wszystkie te satelity, produkujemy w Kirkland w stanie Waszyngton. Kiedy będą w pełni sprawne, będziemy w stanie produkować do pięciu satelitów dziennie. I wtedy to zrobią” – powiedział Brian Hausman, wiceprezes ds. polityki publicznej i zaangażowania społecznego „Zostanie wysłany tutaj” – powiedział komisji National Space Club of Florida.

„Nie mam konkretnych ram czasowych kilku następnych wystrzeleń, ale nastąpi to w nadchodzących miesiącach… Nasza autoryzacja FCC stanowi, że połowa z naszych 3236 satelitów musi znaleźć się w powietrzu do lipca 2026 r. A zatem to ramy czasowe są takie, jak powiedział: „Pracujemy wstecz”.

Satelity: Wyścig o przepustowość: satelity internetowe wydłużyły rekordowy rok wystrzelenia na Wybrzeżu Kosmicznym

We wtorek Housman przedstawił aktualne informacje na temat wartej 10 miliardów dolarów inicjatywy kosmicznej Amazon Project Kuiper podczas dyskusji przy kominku podczas comiesięcznego lunchu komisji w hotelu Radisson Resort w porcie na Cape Canaveral.

Amazon ogłosił w poniedziałek, że w fabryce Kuiper Project w Kirkland o powierzchni 172 000 stóp kwadratowych trwa obecnie produkcja satelitów. W Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego w NASA trwają prace nad wartą 120 milionów dolarów placówką przetwarzania satelitów firmy Amazon, która ma przygotować te satelity do wystrzelenia na niską orbitę okołoziemską.

Amazon zatrudnia w KSC 50 pełnoetatowych pracowników, których średnie wynagrodzenie wynosi co najmniej 80 000 dolarów, w tym pracowników wykwalifikowanych, pracowników logistyki, kierowników zadań i inżynierów, powiedział Hausmann.

READ  Naukowcy zauważają, że nieuchwytny brakujący krok w końcowej fazie fotosyntezy

Firma ogłosiła umowy na wysłanie satelitów na maksymalnie 83 starty. Rakiety Vulcan i Atlas V należące do United Launch Alliance oraz przyszła rakieta New Glenn firmy Blue Origin wykonają lwią część tych misji, wystrzeliwując je ze stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral.

Amazon przeznaczy 18 startów należącej do Arianespace rakiety Arianespace, która wystartuje z Centrum Kosmicznego Gujany w Gujanie Francuskiej.

Projekt Kuiper to plan Amazona polegający na rozmieszczeniu konstelacji 3236 satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej „w celu zapewnienia szybkiego i niedrogiego łącza szerokopasmowego społecznościom na całym świecie o niedostatecznym dostępie do Internetu”.

„Setki milionów ludzi na Ziemi nie mają niezawodnego dostępu do Internetu. Projekt Kuiper pomoże zniwelować przepaść cyfrową, zapewniając szybkie i niedrogie łącza szerokopasmowe szerokiemu gronu klientów, w tym konsumentom, firmom, agencjom rządowym i innym organizacjom działającym w miejscach, gdzie jest to niemożliwe. Możesz na to liczyć. „Połącz się”, jak mówi witryna Amazon.

Rival SpaceX kontynuuje rozbudowę swojej konstelacji Starlink

W międzyczasie SpaceX w dalszym ciągu rozwija swoją rozległą konstelację Internetu satelitarnego Starlink, realizując rutynowy harmonogram startów rakiet Falcon 9 z Wybrzeża Kosmicznego i Kalifornii. Najnowsza misja Starlink wystartowała na Florydzie w niedzielę wieczorem.

Według Jonathana McDowella, astrofizyka z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, SpaceX ma obecnie na orbicie 5941 działających satelitów Starlink.

„Na całym świecie są miliardy klientów, którzy nie są obsługiwani lub mają niedostateczną obsługę. Wierzymy, że w tej przestrzeni jest miejsce dla wielu zwycięzców i wielu ofert” – powiedział Hausmann FLORIDA TODAY po swoim przemówieniu przy obiedzie.

„W Amazon jesteśmy dumni z dostarczania nowych, wysokiej jakości usług i urządzeń po przystępnych cenach. Dlatego właśnie to ulepszymy w naszym projekcie Kuiper” – powiedział.

Amazon planuje rozpocząć oferowanie próbnych usług internetowych swoim pierwszym klientom korporacyjnym do końca roku, powiedział Hausmann. Dodał, że pakiety cenowe nie zostały jeszcze ogłoszone.

READ  Elektrochemiczne wykrywanie tlenu i gazu w epoce kosmicznej Envirotech Online

Pomyślne uruchomienie prototypu Kuipera

W październiku ubiegłego roku statek kosmiczny ULA Atlas V wystartował ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral, przenosząc prototypowe satelity KuiperSat-1 i KuiperSat-2 firmy Amazon na niską orbitę okołoziemską.

W następnym miesiącu Amazon poinformował, że misja testowa zakończyła się sukcesem w 100%: „Każdy główny system i podsystem na pokładzie naszych dwóch prototypów wykazał nominalną lub lepszą wydajność po uruchomieniu” – napisano w poście na blogu.

Hausmann powiedział, że konstelacja Projektu Kuipera będzie obsługiwać powierzchnię Ziemi pomiędzy 56 stopniem szerokości geograficznej północnej a 56 stopniem szerokości geograficznej południowej, gdzie żyje około 95% światowej populacji.

Amazon zaoferuje klientom biznesowym terminale zapewniające przepustowość do 1 gigabita danych na sekundę, standardowe terminale dla klientów zapewniające przepustowość 400 Mb/s oraz terminale wielkości Kindle zapewniające przepustowość 100 Mb/s, powiedział.

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego należącego do NASA można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z Nealem [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *