Aktor Jay Johnston aresztowany za zamieszki na Kapitolu

Aktor Jay Johnston aresztowany za zamieszki na Kapitolu

Aktor znany z ról w komediowych programach telewizyjnych „Bob’s Burgers” i „Mr. Show with Bob and David”, z akt sądowych wynika, że ​​został aresztowany w środę za rzekome dołączenie do tłumu zwolenników Donalda Trumpa w konfrontacji z policjantami podczas Kapitolu w USA zamieszki.

Jay Johnston, lat 54, z Los Angeles, został aresztowany pod zarzutami, w tym zamieszek i przestępstwa. Sędzia federalny zgodził się zwolnić Johnstona za kaucją w wysokości 25 000 dolarów po jego pierwszym wystąpieniu w sądzie w Kalifornii. Adwokat, który reprezentował go na rozprawie, odmówił komentarza.

Nagranie wideo przedstawia Johnstona odpierającego policję i pomagającego uczestnikom zamieszek, którzy zaatakowali funkcjonariuszy strzegących wejścia do Kapitolu w tunelu na Lower West Terrace, zgodnie z oświadczeniem agenta FBI. Oświadczenie mówi, że Johnston trzymał nad głową skradzioną tarczę policjanta i przekazał ją innym uczestnikom zamieszek podczas ataku 6 stycznia 2021 r.

Agent napisał, że Johnston „był blisko wejścia do tunelu, zawrócił i dał znak innym wichrzycielom, aby ruszyli w kierunku wejścia”.

Johnston był głosem postaci Jimmy’ego Pesto w Fox’s Bob’s Burgers. The Daily Beast poinformował w grudniu 2021 r., Że Johnstonowi „zakazano” pokazywania kreskówek po ataku z 6 stycznia.

Johnston pojawił się w serialu telewizyjnym HBO „Mr. Show with Bob and David” z Bobem Odenkirkiem i Davidem Crossem w rolach głównych. Jego dorobek obejmuje również małe role w programie telewizyjnym Arrested Development oraz w filmie Anchorman z Willem Ferrellem w roli głównej.

Dane United Airlines pokazują, że Johnston zarezerwował lot w obie strony z Los Angeles do Waszyngtonu, z wylotem 4 stycznia 2021 r. i powrotem dzień po zamieszkach, według FBI. Tysiące ludzi zaatakowało Kapitol 6 stycznia po wzięciu udziału w wiecu prezydenta Donalda Trumpa „Stop the Steal”.

Gdy tłum zaatakował policję w tunelu gazem pieprzowym i inną bronią, Johnston pomógł innym uczestnikom zamieszek w pobliżu tunelu polać twarze wodą, a następnie przyłączył się do przepychania się przez szeregi funkcjonariuszy, mówi FBI.

READ  Niepełnosprawny kierowca w Teksasie uderza w wózek golfowy, zabijając 4: Policja

„Uczestnicy zamieszek skoordynowali czas ataku, krzycząc „Chodź! Ho!””

Według agenta trzech obecnych lub byłych współpracowników Johnstona zidentyfikowało go jako podejrzanego w zamieszkach na podstawie zdjęć opublikowanych przez FBI w Internecie. FBI poinformowało, że jeden z tych doradców przekazał śledczym wiadomość tekstową, w której Johnston przyznał się, że 6 stycznia przebywał na Kapitolu.

Wiadomości przedstawiały to jako obraźliwe. Właściwie tak nie było. Myślę, że wyszło z tego jakieś zamieszanie. Według FBI „Byłem narażony na działanie gazu łzawiącego i bezpieczników i uznałem je za zupełnie nieznane” – napisał Johnston.

Ponad 1000 osób zostało oskarżonych o przestępstwa federalne za swoje zachowanie na Kapitolu 6 stycznia. Według Associated Press Review akt sądowych, ponad 500 z nich zostało oskarżonych, z czego ponad połowa została skazana na kary więzienia od siedmiu dni do 18 lat.

——


Reporter Associated Press Krista Forea z Los Angeles przyczynił się do powstania tego raportu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *