Aktor Hugh Grant mógłby pozwać Murdocha na proces

Aktor Hugh Grant mógłby pozwać Murdocha na proces

Londyński Sąd Najwyższy orzekł w piątek, że twierdzenia brytyjskiego aktora Hugh Granta, że ​​dziennikarze The Sun wykorzystali prywatnych detektywów do podsłuchu jego telefonu i obrabowania jego domu, mogą stanąć przed sądem, ale jego zarzuty dotyczące przechwytywania poczty głosowej pojawiły się zbyt późno.

Grant wraz z synem króla Karola, księciem Harrym, pozwał Ruperta Murdocha News Group (NGN) w związku z rzekomym nielegalnym gromadzeniem informacji, które, jak twierdzi, zostało popełnione w imieniu tabloidu The Sun.

Sędzia Timothy Fancourt powiedział w piątek w pisemnym orzeczeniu, że zarzuty Granta dotyczące przechwytywania poczty głosowej – powszechnie znane jako „hakowanie telefonu” – przekroczyły sześcioletni termin na podjęcie działań prawnych.

Ale sędzia powiedział, że kwestia, czy zarzuty Granta dotyczące „podsłuchów stacjonarnych, podsłuchów, włamań, włamań i instrukcji dla prywatnych detektywów, aby zrobili którąkolwiek z tych rzeczy” została odłożona zbyt późno, powinna zostać rozstrzygnięta na rozprawie zaplanowanej na styczeń 2024 r.

Rzecznik NGN powiedział, że wydawca jest zadowolony, że sąd oddalił pozew Granta przeciwko The Sun.

„NGN zdecydowanie zaprzecza różnym historycznym zarzutom dotyczącym nielegalnego gromadzenia informacji, zawartym w pozostałej części twierdzenia pana Granta” – dodano w oświadczeniu.

W oświadczeniu Grant powiedział: „Cieszę się, że moja sprawa trafiła do sądu, czego zawsze chciałem – ponieważ konieczne jest, aby prawda o działalności The Sun wyszła na jaw.

„Jak pokazuje mój przypadek, zarzuty są znacznie szersze i głębsze niż przechwycenie poczty głosowej”.

NGN zwróciło się również do sędziego o oddalenie roszczenia Harry’ego na rozprawie w kwietniu, ale orzeczenie w jego sprawie spodziewane jest dopiero po kolejnej rozprawie w lipcu, podczas której Harry będzie starał się o pozwolenie na powołanie się na rzekomą „poufną umowę” między Pałacem Buckingham a dostojnicy NGN.

Grant – najbardziej znany z komedii takich jak „To właśnie miłość” i „Notting Hill” – stał się wybitnym działaczem na rzecz reformy dziennikarstwa, odkąd wyszedł na jaw skandal związany z hakowaniem telefonów.

READ  „11 września” – mówi Izrael: Prawie 1000 zabitych w wojnie z Gazą: 10 punktów

Wcześniej złożył pozew przeciwko NGN w związku z nieistniejącą już gazetą News of the World, który został rozstrzygnięty w 2012 roku.

W jego ostatnim pozwie zarzucono, że reporterzy Sun wykorzystali prywatnych detektywów do podsłuchu jego telefonu stacjonarnego, umieszczenia urządzeń nasłuchowych i śledzących w jego domu i samochodzie, włamania do jego własności i uzyskania jego prywatnych informacji przez oszustwo.

NGN zaprzeczyła zarzutom, a jej prawnicy argumentowali na kwietniowym przesłuchaniu, że to „nierealistyczne”, że Grant nie wiedział wystarczająco dużo, aby wcześniej złożyć pozew w związku z Sun.

Piątkowe orzeczenie ma miejsce w trakcie toczącego się procesu w sprawie zarzutów nielegalnego gromadzenia informacji wniesionych przez Harry’ego i innych przeciwko gazetom Mirror Group, wydawcy Daily Mirror, Sunday Mirror i Sunday People. MGN stanowczo zaprzecza tym zarzutom.

Harry ma zeznawać osobiście na początku czerwca, jako pierwszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej, który to zrobił od XIX wieku.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *