Akcje azjatyckie spadają po tym, jak Fed zasugerował, że podwyżki stóp mogą wkrótce się zakończyć

TOKYO (AP) – Większość akcji azjatyckich spadła w czwartek po tym, jak Rezerwa Federalna podniosła swoją główną stopę procentową, podczas gdy sygnalizacja końca może być bliska wyższym stopom gospodarczym.

the Podwyżka Fed Jej główna stopa jednodniowa wzrosła o ćwierć punktu procentowego, tyle samo co ostatnia podwyżka, w ramach kampanii na rzecz obniżenia inflacji. Wysiłki te komplikowały zawirowania w sektorze bankowym, ponieważ inwestorzy obawiają się, że kolejne banki mogą upaść po niedawnym upadku banku w Dolinie Krzemowej.

Japoński benchmark Nikkei 225 spadł o 0,2% do 27 400,37 w porannym handlu. Australijski S&P/ASX 200 spadł o 0,6% do 6976,40. Koreański Kospi niewiele się zmienił, spadając o mniej niż 0,1% do 2416,57. Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 0,9% do 19 774,42, podczas gdy Shanghai Composite spadł o mniej niż 0,1% do 3 265,26.

„Ton wycofywania się z ryzyka, który nastąpił po ostatnim posiedzeniu Fed, przygotował scenę dla regionu azjatyckiego, który przyniesie pewne straty”, powiedział w komentarzu Yeap Jun Rong, analityk rynku w IG.

Na Wall Street S&P 500 spadł o 1,6%, co było pierwszym spadkiem od trzech dni. Zamknął się na poziomie 3936,97. Dow Jones Industrial Average stracił 1,6% do 32 030,11, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 1,6% do 11 669,96.

Niektóre z największych spadków ponownie nastąpiły w sektorze bankowym po tym, jak sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​nie rozważa ogólnej ochrony wszystkich deponentów we wszystkich bankach, chyba że stanowią oni zagrożenie dla systemu jako całości.

Ruch Fed był dokładnie tym, czego oczekiwała Wall Street. Większym pytaniem było, dokąd zmierza Fed. Tam Fed dał wskazówkę, że może nie podnosić stóp procentowych znacznie bardziej, ponieważ ocenia skutki uboczne Kryzys sektora bankowego.

READ  Zmodyfikowana cena Zabytkowy dom w Calgary otrzymuje 2 szybkie oferty

Zamiast powtarzać swoje oświadczenie, że „dalsze podwyżki byłyby właściwe”, Fed powiedział w środę, że teraz widzi tylko „właściwe może być zainstalowanie kilku dodatkowych zasad”. Przewodniczący Jerome Powell podkreślił przejście na „może” z „woli”.

Fed opublikował również najnowszy zestaw prognoz decydentów dotyczących kierunku stóp procentowych w nadchodzących latach. Mediana prognoz przewidywała, że ​​stopa funduszy federalnych utrzyma się na stałym poziomie 5,1% na koniec tego roku, tylko nieznacznie w górę od obecnego poziomu, w przedziale od 4,75% do 5%.

Rentowność dwuletnich bonów skarbowych, która jest zgodna z prognozą Fed, spadła do 3,46% z 4,13% tuż przed publikacją prognozy. Na początku miesiąca był wyższy niż 5%.

Powell powiedział w środę, że Fed nadal koncentruje się na obniżeniu inflacji do celu 2% i nie przewiduje żadnych obniżek stóp procentowych w tym roku. Powiedział też, że Fed może ponownie zacząć podnosić stopy procentowe, jeśli wysoka inflacja będzie tego wymagać.

„Wskaźniki ekonomiczne pozostają w dużej mierze odporne”, powiedział Samir Samana, starszy analityk rynku globalnego w Wells Fargo Investment Institute. „Aby rynki nadal spekulowały na temat obniżki stóp procentowych, prawdopodobnie nie nastąpi to w tym roku, jeśli Fed będzie miał to, czego chce”.

Fed stanął przed trudną decyzją, ponieważ zastanawiał się, czy kontynuować Stawki za wędrówki Lub złagodzić podwyżki, biorąc pod uwagę ból, jaki odczuwa Banks. Zarówno druga, jak i trzecia co do wielkości upadłość amerykańskiego banku w historii miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Niepokojące jest to, że nadmierne obciążenie systemu bankowego, szczególnie wśród małych i średnich banków na skrzyżowaniu inwestorów, może oznaczać mniej kredytów dla przedsiębiorstw w całym kraju. To z kolei może oznaczać mniejsze zatrudnienie i mniejszą aktywność gospodarczą, co zwiększa ryzyko recesji.

READ  Dolar spadł po osiągnięciu najwyższego poziomu od dwudziestu lat, co doprowadziło do silnych wzrostów złota

W handlu energią, amerykańska ropa referencyjna spadła o 83 centy do 70,07 USD za baryłkę w handlu elektronicznym na New York Mercantile Exchange. Ropa Brent, międzynarodowy benchmark, straciła 73 centy do 75,96 USD za baryłkę.

W handlu walutami dolar amerykański spadł do 130,58 jena z 131,39 jena. Cena euro wynosiła 1,0899 USD, w porównaniu z 1,0857 USD.

___

Przyczynił się do tego pisarz biznesowy AP, Stan Choi.

Yuri Kageyama, Associated Press

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top