Agencja CRA szacuje, że 30 000 osób samozatrudnionych może nie płacić CERB – Canada News

Agencja CRA szacuje, że 30 000 osób samozatrudnionych może nie płacić CERB – Canada News

Być może nie będziesz musiał płacić CERB

Kanadyjska prasa – | Historia: 335256

Kanadyjska agencja podatkowa twierdzi, że tysiące samozatrudnionych, którzy w zeszłym roku otrzymali zasiłki w nagłych wypadkach, nie będzie musiało im płacić, o ile spełnią określone warunki.

W przypadku każdego, którego dochód netto z samozatrudnienia jest niższy niż 5000 USD, warunki te obejmują złożenie zeznania podatkowego za lata 2019 i 2020 oraz uzyskanie 5000 USD lub więcej z całkowitego dochodu z pracy na własny rachunek w ciągu 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o świadczenia.

Muszą również spełniać wszystkie inne kryteria, które rząd ustanowił dla kanadyjskich świadczeń w sytuacjach kryzysowych, płacąc w zeszłym roku 500 dolarów tygodniowo pracownikom, których dochody spadły w pierwszej połowie pandemii.

Agencja szacuje, że około 30 000 osób nie będzie musiało odzyskiwać płatności CERB, co stanowi około 240 milionów dolarów świadczeń, czyli średnio około 8 000 dolarów.

Te szacunki rządu obejmują około 52 miliony dolarów, a agencja spodziewa się zwrócić je około 6500 osobom, które wypłaciły pewne świadczenia po ostrzeżeniu ich o potencjalnej dyskwalifikacji pod koniec ubiegłego roku.

Wnioski o zwrot są teraz otwarte, a agencja twierdzi, że płatności powinny rozpocząć się w połowie czerwca.

Rząd wprowadził płatności CERB w zeszłym roku z kilkoma kontrolami walidacyjnymi, aby przyspieszyć płatności podczas blokad zeszłej wiosny, kiedy utracono 3 miliony miejsc pracy.

Plan był ciągle reaktywowany, aby znaleźć odbiorców, którzy nie kwalifikowali się do świadczeń, i nakazać im spłatę pieniędzy.

Kryteria CERB wymagają, aby odbiorcy zarabiali co najmniej 5000 USD w ciągu 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku, co agencja ratingowa interpretuje jako dochód brutto tradycyjnych pracowników, ale dochód netto osób samozatrudnionych.

Agencja CRA wysłała ponad 441 000 listów do odbiorców CERB pod koniec ubiegłego roku, prosząc ich o sprawdzenie, czy spełniali kryteria kwalifikowalności do płatności, ale po publicznym protestie nie wyznaczyła oficjalnego terminu płatności ani warunku, aby to zrobić.

READ  Bank twierdzi, że problem opóźnienia wpłaty bezpośredniej TD został rozwiązany

Niektóre osoby prawdopodobnie spełnią wymagania dotyczące zarobków przy składaniu zeznań podatkowych, ponieważ 12-miesięczny okres może przedłużyć się do 2019 i 2020 roku.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *