Adwokat senatora Boba Menendeza jako powód uniewinnienia swojego klienta podaje patriotyzm

Adwokat senatora Boba Menendeza jako powód uniewinnienia swojego klienta podaje patriotyzm

NOWY JORK — Prawnik senatora Boba Menendeza jako powód uniewinnienia swojego klienta w środę podał patriotyzm, mówiąc federalnej ławie przysięgłych, że oddalenie rządowej sprawy o przekupstwo przeciwko Demokracie byłoby „zwycięstwem tego kraju”.

Adwokat senatora Boba Menendeza jako powód uniewinnienia swojego klienta podaje patriotyzm

„Ta sprawa dzisiaj dobiega końca” – powiedział prawnik Adam Fee ławie przysięgłych sądu federalnego na Manhattanie podczas przesłuchania mów końcowych trzeciego dnia.

Poznaj Crickit, swoją ulubioną platformę, na której możesz śledzić grę w dowolnym miejscu i czasie. Kliknij tutaj!

Kiedy Fee zakończył swoje uwagi końcowe, Menendez uścisnął mu dłoń. Gdy Menendez opuszczał salę sądową, senator powiedział reporterom: „Ogołociliśmy rząd z fałszywych narracji i zdemaskowaliśmy jego kłamstwa”.

Fee stwierdziła, że ​​rządowi nie udało się udowodnić, „że działania Boba były czymś zupełnie odmiennym od tego, czego oczekujemy od naszych wybranych urzędników”.

„Dobrze wykonywał swoją pracę” – dodał.

Prawnik przestrzegł ławników, aby oparli się pokusie zaakceptowania „skandalistycznej historii opowiadanej przez rząd o skorumpowanym polityku, bo ona tam nie istnieje”.

Następnie, kończąc sprawę, nadał swemu uniewinnieniu patriotyczny charakter, mówiąc ławie przysięgłych, że „Stany Zjednoczone wygrywają, gdy odrzucane są słabe sprawy wniesione przez nadgorliwych prokuratorów”.

„To byłoby zwycięstwo dla tego kraju” – dodał.

Menendez (70 l.) nie przyznał się do zarzutów, że w latach 2018–2022 przyjął złoto w sztabkach i setki tysięcy dolarów w gotówce od trzech biznesmenów z New Jersey i zgodził się podjąć formalne działania, które przyniosłyby korzyści ich interesom, w tym finansowym.

Senator z New Jersey jest sądzony wraz z dwoma biznesmenami, Faridem Daibesem i Waelem Hanną, którzy również nie przyznają się do winy. Daibes to jeden z największych deweloperów w New Jersey, natomiast Wael Hanna uzyskał monopol, który pozwala mu na wydawanie certyfikatu stwierdzającego, że mięso eksportowane do Egiptu jest zgodne z przepisami islamskimi.

READ  Nominacja Ursuli von der Leyen na utrzymanie najwyższego stanowiska w Unii Europejskiej

Trzeci biznesmen, José Uribe, również przyznał się do winy i podczas procesu zeznawał przeciwko pozostałym. Proces żony senatora, 57-letniej Nadine Menendez, również został odroczony, ze względu na to, że dochodzi do siebie po operacji raka piersi. Nie przyznała się także do winy w sprawie o przekupstwo.

Oczekuje się, że ława przysięgłych rozpocznie obrady w czwartek, po tym jak sędzia skieruje ich do prawa po wygłoszeniu mów końcowych.

Prawnicy Daibesa i Hany również powiedzieli ławie przysięgłych, że rząd nie był w stanie udowodnić swojej racji.

„Rząd się myli. Nie udowodnił swoich racji” – powiedział prawnik Hannah, Lawrence Lustberg.

Wywody końcowe rozpoczęły się w poniedziałek, kiedy zastępca prokuratora USA Paul Monteleone powiedział ławom przysięgłych, że po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi odkryją, że Dabis i Hanna byli bezpośrednio odpowiedzialni za złoto w sztabkach i setki tysięcy dolarów w gotówce znalezione podczas nalotu FBI w 2022 r. na siedzibę Menendeza. w domu w Englewood Cliffs w stanie New Jersey.

Prokurator powiedział, że odciski palców Dibbsa „były na zaklejonych taśmą” kopertach wypełnionych tysiącami dolarów w gotówce, które znaleziono w kartonowych pudełkach, komodzie, butach i kurtkach. Dodał, że czasami na kopertach widniały także odciski palców Menendeza.

Powiedział ławnikom, że będą w stanie dopasować numery seryjne na sztabkach złota, aby wykazać, że Hanna dała siedem jednouncjowych sztabek złota znalezionych w domu, natomiast Dibbs przekazał dziewięć jednouncjowych sztabek i cztery jednokilogramowe sztabki złota.

„Dlaczego Dibs i Hanna obdarowali Menendeza i jego żonę tymi cennymi rzeczami?” – zapytał Monteleone. „Co otrzymali, oddając setki tysięcy dolarów w złocie, gotówce i innych płatnościach z obietnicy władzy?

Powiedział: „Robert Menendez, wybitny amerykański senator z New Jersey oraz ówczesny członek najwyższej rangi i przewodniczący Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, wystawił swoją władzę na sprzedaż”.

READ  Na początku mieszkańcy Vancouver śmiesznie próbowali zobaczyć zorzę polarną

W zamian, jak twierdzą prokuratorzy, Hanna otrzymała wsparcie i ochronę dla swojego monopolu na certyfikację eksportu mięsa do Egiptu, podczas gdy Debes otrzymał pomoc w swoich interesach biznesowych i wysiłkach senatora mającego na celu udaremnienie federalnego postępowania karnego przeciwko niemu, rekomendując po tym wszystkim starego przyjaciela na stanowisko prokuratora generalnego USA. wyborem prezydenta Joe Bidena.

Ten artykuł został wygenerowany na podstawie automatycznego źródła informacji agencji informacyjnej, bez żadnych modyfikacji tekstu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *