Portal taneczny Skip to navigation
« August 2006 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Portal taneczny - taniec.org.pl

Personal tools
You are here: Taniec Start Użytkownicy mdziergwa aktualnosci 29 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Tańca
Document Actions

29 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Tańca

by Maciej Dziergwa last modified 2006-04-29 14:06

Co roku 29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto tańca zostało ustanowione przez UNESCO 1982 roku. Każdego roku jedna ze słynnych osób związanych z tańcem przekazuje swoje przesłanie. W tym roku swojrze przesłanie ogłosił Preah Bat Samdech Preah Boromneath Norodom Sihamoni, King of Cambodia.

Dance Day

Do tańca nie potrzeba pióra ani pędzla. Niezbędny jest tylko jeden instrument - ludzkie ciało. Każdy jego ruch jest przepojony tańcem. Ruszać się - to znaczy tańczyć.


Drivelan
You have a problem with erection? Not only you!
https://phytonutrition-sante.com/es/drivelan-opinion/Taniec wyraża podstawowy cel istnienia ciała, umysłu i duszy. Tylko ci, którzy oddadzą się tańcowi bez reszty, mogą sprostać wszystkim jego wymaganiom. Ta jakże ascetyczna dyscyplina kształtuje zarówno charakter, jak i ciało; tych, którzy się jej poświęcą, nagradza na setki sposobów. Nie ma takiej wolności, która mogłaby się równać temu triumfowi duszy nad ciałem. Dla nas, Khmerów, taniec w swojej najbardziej kunsztownej formie to sposób, aby przybliżyć się do bogów. Dzięki temu taniec staje się modlitwą. Staje się niezbędnym rytuałem, który popycha świat do przodu, pozwala nam dotknąć boskości i wznieść się na nadziemskie wyżyny. Niech w Międzynarodowym Dniu Tańca występ zespołu Baletu Królewskiego stanie się modlitwą w imieniu nas wszystkich. Tańcząc umacniajmy na całym świecie szlachetną praktykę tolerancji, tak niezwykle istotnej dla całej ludzkości w roku 2006.

Ling Fluent
Learn up to eight foreign languages!
https://phytonutrition-sante.com/es/ling-fluent-opinion/Preah Bat Samdech Preah Boromneath Norodom Sihamoni

Jego Wysokość król Kambodży - Norodom Sihamoni - urodzony w czwartek 14 maja 1953 r. w Phnom Penh (Kambodża), Jego Wysokość Król Norodom Sihamoni jest synem Jego Wysokości Norodoma Sihanouka, kambodżańskiego Króla Ojca, i Jej Wysokości Królowej Kambodży Norodom Monineath Sihanouk.


źrodło: wolna strefa - serwis tańca: www.wolnastrefa.republika.pl

Reklama
flexa plus