9 bezpłatnych agentów z ograniczeniami, których warto oglądać – Sportsnet.ca

9 bezpłatnych agentów z ograniczeniami, których warto oglądać – Sportsnet.ca

W sierpniu 2021 roku drużyna Carolina Hurricanes wywołała kulę ognia chaosu w hokejowym świecie, składając roczną ofertę o wartości 6,1 miliona dolarów za napastnika Jesperiego Kotkaniemiego z ówczesnego Montreal Canadiens.

Posunięcie to nastąpiło dwa lata po tym, jak Montreal próbował – bezskutecznie – wyciągnąć Sebastiana Aho z kasy Karoliny za pomocą własnego arkusza ofertowego, czemu towarzyszyła… Trochę trafnego sarkazmu dzięki zespołowi mediów społecznościowych Hurricanesdodał trochę dodatkowej pikanterii każdemu poza sezonem.

Było zabawnie, ekscytująco i sprawiło, że fani hokeja chcieli więcej. Trzy lata później wciąż czekamy i mamy nadzieję, że ponownie usłyszymy te dwa szczególne słowa: pokaż.

Być może nigdy nie dowiemy się, czy zespół przygotowuje się tego lata do złożenia oferty za Antona Lundella, który w zeszłym tygodniu podpisał sześcioletnie przedłużenie kontraktu z mistrzami Pucharu Anglii. Nie dowiemy się także, jak Hurricanes zareagowaliby na niższą od rynkowej ofertę za Martina Necasa, który w weekend zdecydował się na złożenie wniosku do arbitrażu i został uznany za niekwalifikującego się do takiego działania.

Ale my jesteśmy Móc Zaczynamy myśleć o innych wolnych agentach objętych ograniczeniami – tych, którzy nie podpisali jeszcze kontraktów, którzy nie przeszli negocjacji w drodze arbitrażu i których talentu z pewnością pożądają inne zespoły. Dlatego przeprowadziliśmy ten konkretny eksperyment myślowy, który koncentruje się wokół pierwszego pytania, które pojawia się za każdym razem, gdy tracimy nadzieję i wmawiamy sobie, że układ nigdy nie dojdzie do skutku:

Ale co jeśli tak jest?

Mając to na uwadze, oto podsumowanie pozycji i graczy, na których powinniśmy zwracać uwagę… w nagłych przypadkach.

9 bezpłatnych agentów z ograniczeniami, których warto oglądać – Sportsnet.ca

Zrywacz umowy: Jeremy Swayman, Boston Bruins

Kiedy w zeszłym miesiącu Boston Bruins pozyskali Linusa Ullmarka do Ottawa Senators, nie tylko sprawili, że uściski ulubionego bramkarza ligi po meczu stały się przeszłością, ale także ogłosili Jeremy’ego Swaymana bramkarzem nr 1 ich przyszłości. 25-latek, który dotychczas dzielił swój czas pomiędzy bycie bramkarzem pierwszego wyboru klubu i bramkarzem pierwszego wyboru, ale przejął stery w kluczowych momentach po sezonie, wydaje się być niekwestionowanym starterem Bostonu, przy wsparciu ze strony nowy nabytek Joonas Korpisalo.

READ  Oceny graczy: Vogeli i Draistel są napastnikami Edmonton Oilers po Ottawa Senators

Jednak każdy dzień, który mija bez zawarcia nowej umowy między Swaymanem i Bruninsem, zasiewa kolejne małe ziarno wątpliwości co do tej umowy i tego, jak szybko zostanie ona zrealizowana. Bramkarz otwarcie mówił o swoich negatywnych doświadczeniach z pracy zeszłego lata i obie drużyny zdecydowały się zrezygnować tego lata z drugiej rundy z neutralnym arbitrem. Choć sugeruje to, że transakcję można wkrótce sfinalizować bez zbliżającego się terminu rozprawy, otwiera to również drzwi innemu klubowi do złożenia oferty, której Swayman nie może odrzucić – i która może być trudna do dopasowania dla Bostonu.

Chociaż Boston Bruins nadal nie przekraczają górnego limitu wynagrodzeń, nie mają zbyt wiele do zaoszczędzenia, a ich elastyczność wynosi około 8,6 miliona dolarów. Biorąc pod uwagę ich status pretendenta i znaczenie Swaymana, trzeba wierzyć, że Boston Bruins przyjmą każdą ofertę, jaka im się zwróci. Czy Klub Nemesis może zidentyfikować dla nich rynek? Czy jest cena za Boston Bruins? nie zrobię Zapłacić za utrzymanie?

Sztuka zemsty: Seth Jarvis, Carolina Hurricanes

To się nigdy nie stanie, prawda? Carolina dała jasno do zrozumienia, jak bardzo kocha Jarvisa, a produktywność napastnika czyni go niezastąpionym w drużynie Hurricanes, która poniosła już sporą część strat posezonowych. Ale przypuszczamy, że jest lato i wszyscy zasługujemy na odrobinę zabawy przy tej grze, prawda?

Zaledwie po trzech sezonach swojej kariery w NHL 22-latek stał się już ulubieńcem fanów i integralną częścią utalentowanej młodej drużyny Hurricanes z przodu. Ostatni rok jego podstawowego kontraktu przyniósł duży skok w jego produkcji, ponieważ strzelił 33 gole i 67 punktów w 81 meczach, co plasuje go na drugim miejscu w drużynie w obu kategoriach. Nie ma wątpliwości, że kolejny kontrakt przyniesie mu podwyżkę. Bazując na tabeli wynagrodzeń przygotowanej przez świetnych ludzi z CapFriendly, niewiele zespołów dysponuje kapitałem rekrutacyjnym, aby złożyć dużą ofertę za Jarvisa… ale przyjrzyj się uważnie, a zobaczysz niebieską, białą i logo czerwonego diamentu na każdym poziomie wynagrodzenia i jest to zespół, któremu zdecydowanie przydałby się atak…

READ  Astros zapewniają sobie miejsce w play-offach w 2023 roku

Animator rynku: Lucas Raymond + Moritz Seder, Detroit Red Wings

Pozyskanie któregokolwiek z wybitnych młodych zawodników, których wybrał Steve Yzerman z Detroit, byłoby prawie niemożliwe. Zarówno Raymond, jak i Seider są integralną częścią procesu odbudowy Red Wings, a zespół jest dobrze przygotowany, aby odpowiednio im zapłacić.

Yzerman ma nieograniczone możliwości w zakresie wynagrodzeń – według najnowszych prognoz CapFriendly ponad 20 milionów dolarów – i może dopasować się do każdej oferty. Czy ktoś wkracza i identyfikuje rynek Do To prawdopodobnie najważniejsze pytanie tutaj.

Gra pod presją: Dylan Holloway + Philip Broberg

I choć Holloway może nie jest dziś największą gwiazdą w składzie, nie możemy się doczekać jego przyszłości tutaj. To samo dotyczy Filipa Broberga, ponieważ obaj gracze znaleźli się w tym roku w składzie Oilers i poza nim.

Oilers to jedna z siedmiu drużyn znajdujących się obecnie w czerwonej strefie, a brak miejsca na górny limit wynagrodzeń może stanowić problem, jeśli inny zespół będzie chciał to wykorzystać, składając ofertę skierowaną do Hollowaya lub Broberga.

Biorąc pod uwagę obecny kryzys w zakresie wynagrodzeń zespołu, wyrwanie skrzydłowego lub obrońcy z rąk (tu wstaw nazwisko GM) może nie wymagać dużego wysiłku. Holloway (22 l.) kończy ostatni rok swojej początkowej umowy i jest głównym kandydatem do krótkoterminowego, taniego transferu, jednocześnie zapewniając sobie pełnoetatowe miejsce w składzie. To samo tyczy się Broberga.

Złożenie oferty za zawodnika mogłoby zmusić klub do wyboru pomiędzy młodymi wolnymi agentami.

Możliwa transakcja: Cole Perfetti, Winnipeg Jets; Quinton Bayfield, Los Angeles Kings; Dawson Mercer, Diabły z New Jersey

Trzej różni gracze, trzy różne drużyny, trzy różne sytuacje płacowe… ale istnieje tu związek między tą trójką wolnych agentów objętych ograniczeniami i nie tylko dlatego, że wszyscy byli wybierani w pierwszej rundzie rozgrywek w klasie na sezon 2020.

READ  Edmonton Oilers podpisują roczny kontrakt z weteranem Coreyem Perrym – Edmonton

Perfetti (22 l.) w sezonie 2023–2024 osiągnął najwyższą liczbę rozegranych meczów (71), goli (19) i punktów (38), ale nie przetrwał tego roku bez szwanku, co czyni go głównym kandydatem do przebicia mostu i udowodnienia tego jego wartość w Winnipeg.

[brightcove videoID=6353768191112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Most to logiczna droga również dla Bayfielda, który właśnie zakończył swój pierwszy sezon w Kings, zdobywając ponad 50 punktów. Oczekuje się, że dzięki swojemu ogromnemu potencjałowi osiągnie w przyszłości jeszcze więcej osiągnięć.

Z tej trójki Mercer ma najwięcej doświadczenia w NHL – rozegrał pełny harmonogram obejmujący 82 mecze w każdym z ostatnich trzech sezonów.

Kings mają do dyspozycji około 10 milionów dolarów limitu wynagrodzeń, co daje im elastyczność, aby trochę się pobawić, ale mogą też odczuwać presję, jeśli pojawi się zespół z dużą ofertą odpowiadającą dużemu potencjałowi Bayfield. Jednocześnie Devils i Jets nie mają zbyt wiele miejsca na kapitalizację – około 5 milionów dolarów każdy i choć podpisanie kontraktu z Perfetti lub Mercerem nie powinno stanowić problemu, warto zastanowić się, czy klubowi udałoby się znaleźć ofertę w oparciu o ofertę arkusz.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *