🇵🇱 Polska: Luna opuściła pre-imprezy w Amsterdamie i Sztokholmie

🇵🇱 Polska: Luna opuściła pre-imprezy w Amsterdamie i Sztokholmie

Reprezentantka Polski na Eurowizję 2024, Luna, podjęła decyzję o wycofaniu się z przyjęć w Amsterdamie i Sztokholmie.

Niespodziewana nieobecność Luny wynika z przerwy w wokalu. W swojej szczerej relacji na Instagramie Luna podkreśliła, jak ważne jest priorytetowe potraktowanie zdrowia głosu, aby mieć pewność, że będzie w doskonałej kondycji przed majową Eurowizją.

Luna zdobyła prawo do reprezentowania Polski w głosowaniu przeprowadzonym przez telewizję TVP. Powołano pięcioosobową komisję konkursową, która miała przejrzeć każde zgłoszenie i wybrać zwycięską pracę. W ankiecie Luna zajęła pierwsze miejsce z 34 punktami, tylko o jeden punkt przewagi nad drugim miejscem.

Luna zaśpiewa „The Tower”. Piosenka została wyprodukowana w Wielkiej Brytanii z Luną, Phife i Maxem Cooke.

Polska zagra w pierwszej połowie pierwszego półfinału 7 maja.

Źródło: Instagram Luna / Źródło obrazu: Dorota Szulc / TVP

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, wraz z kilkoma innymi krajami Europy Wschodniej. „To nie ja!” Edyty Korniak Ich debiutancki rok przyniósł najlepsze jak dotąd wyniki, ponieważ dzięki tej piosence osiągnęli drugie miejsce. Potem Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju w latach 1994–2011. W 2012 roku, po serii braków kwalifikacji, Polska wycofała się z turnieju ze względów finansowych. Od powrotu w 2014 roku co roku aż do 2017 roku zakwalifikowali się do finałów, znacząco wygrywając konkurs.

READ  Deficyt na rachunku obrotów bieżących Polski za 12 kwietnia to ponad 3% PKB Pstryknąć

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *